Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb védekezés kutyatá...

Mi a legjobb védekezés kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés

Kislányommal múltkor sétáltunk egy nagy kört a lakóparkban és egy kis elágazásnál egy félreeső helyen (ahol lovakat nézegettünk és kis kertek vannak körülötte, emberek nem voltak) a semmiből bukkant fel kettő nyakörv nélküli pitbull és ugatva, hátukon felborzolt szőrrel futottak oda hozzánk, felkaptam a kislányomat (aki 2 éves) és mivel tudtam, hogy futással csak olajat öntenék a tűzre és úgy is utolérnének, ezért úgy maradtam és úgy beszéltem a kutyákhoz mintha a gazdájuk lennék, bár remegtem a félelemtől, kedves hangon beszéltem és nem támadtak meg, de elmenni nem hagytak minket, mert mikor el akartam tőlük sétálni ugatni kezdtek. Az egyikük szinte végig egyhelyben állt és mintha támadásra készen állt volna, úgy nézett minket,a másik körülöttünk futkozott és szagolgatott. Hátborzongató volt, annyira még sohasem féltem. Pár perc elteltével egyre nagyobb léptekben engedték hogy menjünk tovább, így szép lassan "kijutottunk" onnan. Utólag sokat gondolkodom rajta, hogy hogy lehet kivédeni az ilyesmit, nem minden kutya puhul meg a kedves beszédre ebben biztos vagyok...érdemes lenne magamnál gázsprayt hordanom? Az hatásos lehet ilyen helyzetekben? Vagy valaki tud valami jó tippet?

(sajnálom a kutyákat, sosem a kutya a hibás, hanem a gazdájuk, de sajnos sok olyan esetet hallok, hogy kiszökött kutya tépett szét egy kisgyereket, vagy esetleg egy másik kiskutyát akit épp a gazdája sétáltatott stb, szerintem erről nem beszélünk eleget egyébként)


2022. márc. 24. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%

Paprika spray! A pofájukba kell fújni, attól elpatkolnak!

A gázspray nem hatásos kutyák ellen!

Nem rég voltam önvédelmi boltban, ott mondták, hogy a paprika spray az egyetlen esély ilyenkor!

Nagyon ügyes vagy, hogy nem kezdtél el szaladni, hanem higgadtan viselkedtél, mert akkor tuti, hogy tragédia lett volna a vége...

Bár, így is elég nagy csoda, hogy nem támadtak meg!

Rajtam múlna, én betiltanám az összes harci kutyafajtát!

Szinte mindig ezek a harci dögök felelősek a súlyos, maradandó sérüléseket okozó, gyakran halállal végződő kutyatámadásokért...!

2022. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Javaslom a szprét és a sokkolót (az a pisztolyféle, ami dróthoz erősített hegyet lő ki. Ezegyszer nagy szerencsétek volt, de jobb lenne nem kockáztatni. A kutyák egy része amúgyis képes a nagy területvédőt túljátszani (ezért is van, hogy a kerítésen túl ugat torkaszakadtából és kb majd kiugrik, vagy egyből a kerítéshez teleportál és ugat). De ez olyan mint a medvetámadás. Az embernek fogalma sincs, hogy ott van a medve, amikor az fényt kap "azannyát há ez az ember túl közel van" és agybajt kapva máris támad.
2022. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Kettes vagyok. Az első is jól mondja, hiába pontozzátok le. Nem kell a nagy állatbarátság vagy a blablabla. Ez jogos önvédelem, és ha paprikaszprét kell fújni a kutya szemébe ahhoz, hogy esély legyen elmenekülni, akkor nincs mese, paprikaszpré a szemébe. De ha ennyire megy a nagy állatvédelem, akkor ti se meneküljetek vagy védjétek meg magatokat (hagyjátok magatokat felfalatni), hiszen hú de rossz ember az, aki önvédelemből cselekszik egy állat ellen. Gondolom cápatámadás esetében sem a cápa a hibás, ugye? Halljátok is magatokat?
2022. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Ne hagyd annyiban, nem tudod teleplakátolni a kornyéket hogy fogják vissza őket vagy nem lehet ezt jelenteni valahol hivatalosan? Mielőtt más is így vagy rosszabbul járna
2022. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
A jó módszer az, hogy el kell kerülni a támadást (ami nem mindig lehetséges). Ha tényleg agresszív támadásról van szó, akkor nagyon nincs mit tenni. Arra jut idő, hogy csinálj egy akármilyen mozdulatot ösztönből. A többi már arról szól, hogy a kutya rajtad van és próbálod leszedni magadról. Vagy a gyerekedről.
2022. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Köszönöm, hogy egyetértesz velem! Nyilván, azok pontoznak le, akik maximum csak filmekben láttak kutyatámadást, sosem élték még át személyesen...

Az emberi ostobaság határtalan, ebből látszik...

Sajnos, már éltem át kutyatámadást és nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor annyira félsz, hogy meg sem mersz mozdulni, miközben a pitbull előtted egy méterre áll és vadul ugat, morog rád!

Akik ennyire védik ezeket a dögöket, másszanak be egy ilyen veszélyes döghöz és próbálják megpuszilni, hátha engedni fogja...

Uram, gyere le...

2022. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1es köszi a választ, szerintem hasznos volt, mert közben neten is olvasgattam és az egyik blogon is a paprika sprayt javasolták inkább. Beszerzek egyet, mondjuk azt nem tudom hol lehet kapni, de utánajárok :D

Egyébként tény, hogy a terrier félék esetében sok ilyen tragédia történik, de ha ezeket a kutyákat megfelelően neveli a gazdája, akkor a világ legkedvesebb kutyafajtái lehetnek egyébként :) én csak is az embert hibáztatom ezek miatt a kutyatámadásos tragédiák miatt. Minek valakinek kutya ha engedi szabadon kóborolni.

2022. márc. 24. 22:56
 8/19 A kérdező kommentje:
2es igazad van, ha egy kutya támad, akkor sajnos mindent meg kell tenni, hogy megmenekülhessünk, ez egyértelmű. Viszont a cápás hasonlat azért itt nem játszik.. A kutyákat az emberek tenyésztették ki, emberek tartják őket, ergo emberek vállalják értük a felelősséget. Ha engem valakinek a kutyája megtámad és megtudom ki a gazdája akkor az biztos nagyobbat fog kapni mint a kutya.
2022. márc. 24. 23:04
 9/19 A kérdező kommentje:
5ös köszönöm a válaszod, bár ez kicsit olyan volt mintha kiírtam volna, mit tegyek árvíz esetén és odaírod, hogy kerüljem el 😂 köszi mégegyszer 😂
2022. márc. 24. 23:05
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Kerdezo ,a lovas hekyrol szabadultak ki szerintem es a teruletet vedtek.


Ecetes viz sprayes flakonban nagyon hatasos. PItunk van. Utalja. Menekul tole.


Valoban a halk kedves beszed hatasos naluk. Mert amugy kedves kutyak.

2022. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!