Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul döntöttem vagy sem?

Rosszul döntöttem vagy sem?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam egy (Pit bull/ Terrier) keverék kutyát kb: 1 éves.

Hazahoztam megfürdettem, adtam neki két tonhalkonzervet 150g-ost meg 3 db nyers tyúktojást és jó sok vizet, aztán megágyaztam neki és elaludtunk, éjjel már felmászott hozzám az ágyba és együtt aludtunk reggelig 06:00 -ig. Nem morgott nem ugatott, nem horkolt, nem szuszogott, nem járkált vagy nyuszitett. Reggel felkeltünk izgatott volt és adtam neki egy 150g-mos májkrémet + 1 szelet kenyeret, vizet aztán elvittem sétálni. Utána meg azonnal elvittem a lehető legközelebbi állatorvoshoz miután kakilt/ pisilt. Azért vittem állatorvoshoz, hogy kiderüljön, hogy kié(csíp alapján) és akarja e vissza. Az állatorvoshoz korán érkeztünk, így aki a közelben várakozott velem együtt házaspár a babájával azok oda jöttek hozzám és megdicsérte a kutyát, hogy milyen jó feje. Erre elmeséltem a történetet, hogy hol találtam kutyát, milyen,... erre nagyon rövid beszélgetés után mondta a férfi, hogy őt esetleg érdekli ha nekem nem kell. (Megemlítette, hogy nekik egyébként van egy ivartalanított szuka német juhászuk és jól kijönnének)

Ennek nagyon örültem és egy pillanat alatt döntöttem, azaz felajánlottam, hogy ha nincs csipje akkor vihetik. Nem habozott a srác mondta, hogy öt érdekli a kutya. Aztán időközben megérkezett az állatorvos behívtak és ott mondták el, hogy kb:

1 éves, 22kg, Pit Bull/ Terrier keverék, nincs csipje és INGYEN ADTAK 2db féregtelenítőt és egy olyan oldatot ami a kutyaszőrébe csepegtetett az orvos, a kullancs, bolha,...ellen.

A vizsgálat után újra megjelent a család és a férfi elkérte az elérhetőségem és beszélgettünk tökfelesleges dolgokról. Aztán arra terelődött részükről a beszélgetés, hogy akár már ma elvinnék a kutyát mert pont autóval vannak jelenleg a helyszínen. Elkísértem a családot az autójukhoz, aztán berakta a férfi az anyósülés lábterébe a kutyát. Aztán utoljára megsimogattam és elköszöntem.


Kérdés? hogy felelőtlen voltam -e?

(-igen)

Akinek oda ajándékoztam a kutyát az elmondása szerint ismeri a állatorvost és ő is oda szokta vinni az állatait. (ennek is örültem)

Nagyon jó ember ismerő vagyok és semmi rossz előérzetem nem volt a párral kapcsolatosan: kedvesek, (értelmesek), kommunikatívak, anyuka a babát szeretgette, kedvesen mosolygott,... és még a kutya is engedte, hogy simogassák.


Ha most lennék abban a helyzetben amiben ma reggel 10:30 -kor akkor nem adnám oda a kutyát, hanem elmondanám az érdeklődőknek, hogy hozzák be a kutyájukat Budaörsről és találkoztassuk a két kutyát egy semleges helyen és ha jól kijönnek egymással kutyák akkor vihetik. (értelme ennek minimális)


Úgy érzem, hogy felelőtlen voltam azzal, hogy iylen gyorsan megszabadultam a kutyától, kicsit már a sírás kerülgetett/ kerülget, hogy így döntöttem. A legnagyobb félelmem az, hogy kutyaviadalra vitte el a srác.

Azért az én élethelyzetemről annyit kell tudni, hogy albérletben lakom egy 6 emeletes épületben 4 sráccal külön - külön szobáink vannak csak a WC, fürdő, konyha, étkező, folyosó közös. Nem tudom, hogy ami a franc történt velem tegnap este, hogy miért álltam le a kutyával foglalkozni és miért/ HOGYAN TUDTAM? haza hozni póráz nélkül kerékpár mellet 10 kilométeren keresztül: szófogadó, intelligens, eleven, BARÁTSÁG, erős, jó állóképességű kutya.

Futtattam már több kutyát is k.pár mellett de sorra mind lefeküdt pár kilométer után, ez nem...


Így nézett ki csak feketében, 22kg -mos!

[link]



2022. ápr. 6. 15:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Az allatorvoshoz ha visszamész és elmondod neki MINDEZT AMIT ITT MOST LEIRTÁL, akkor ő segíteni fog :



Tudja kik azok akik elvitték Blökit (a terrier, Bull keverék talált kutyát)


Tudni fogja hogy ők miféle kutya gazdák.


Bármi egyebet tud mondani pro és kontra.

2022. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

utóirat : És nagyon klassz csaj vagy! 👍🙂

Szép volt!

2022. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

"Azért az én élethelyzetemről annyit kell tudni, hogy albérletben lakom egy 6 emeletes épületben 4 sráccal külön - külön szobáink vannak csak a WC, fürdő, konyha, étkező, folyosó közös."

Ha megtartod a kutyát, elég sok probléma merülhetett volna fel ahhoz, hogy maradhasson.

2022. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodj meg egy kicsit kerdezo, nem kell kiabalni :D


Szerintem jol dontottel. A korulmenyeidhez kepest mindent megtettel, a kutyus nem igazan maradhatott volna tovabb nalad, ezt te is tudod. Remeljuk a legjobbakat :)

2022. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Állatvédő szervezeteket kellett volna hívnod, és facebook, elveszett kutyás csoportok, mert lehet, hogy keresik a kutyát. Ha az a kutya tudta mi az az ágy, mert simán fel ment melléd, akkor azt nem kerti díszként tartották, és az is lehet, hogy tegnap óta járják a várost és őt keresik. És amennyiben az előző gazda igazolni tudja, hogy az övé, (oltási papírokkal, fényképekkel), akkor vissza kell hogy kapja a kutyát. Igen, kötelező a chip, a menhelyen be is adták volna neki, de akkor is visszakapná a gazda, miután kifizette a chip és a karantén árát. De így, hogy még a környékről is elvitték, a gazdájának esélye se lesz megtalálni a kutyáját. Képzeld el azt a helyzetet, hogy a te kutyád kimegy az utcára egy pillanatra nem figyelsz, és soha többet nem látod.

És a másik, hogy egy totál idegen párnak ennyire kell az a kutya, mikor zsúfolásig vannak a menhelyek és bármikor kapnának kutyát, pláne bull terrier típusú kutyát, az nagyon gyanús. Azok a menhelyek, amelyeket én ismerek, kénytelenek egyedül tartani ezeket a kutyákat, külön karámban, mert nagyon nem jönnek ki más kutyákkal. Szóval örömmel adják ki őket. És emiatt is furcsa, hogy ők elvileg egy másik kutya mellé vitték.

Szóval igen, szerintem borzasztóan felelőtlen voltál. Gyakorlatilag elraboltál egy kutyát.

2022. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Olyan helyről jött utánam a kutya ahol a környéken lévő embereket megkérdeztem, hogy ismerik -e, és mi ilyenkor a teendő?

És egymástól teljesen független emberek azt mondták, hogy hetente kitesznek a környéken 2 macskát és hiába hívják a menhelyeket, kutyasegélyezőket nem mennek ki értük. Egy másik vénember meg úgy véli, hogy közeljövőben tele lesz az ország kóbor macskákkal, kutyákkal az Ukrán menekültek miatt.

Nem követett volna a kutya 10 km keresztül ha ott lakik valahol a környéken.

Nem adtam neki kaját, vizet, semmit. Egyszerűen követett.


6 válaszoló: Te mit csináltál volna ha nem tudod magadról levakarni a kutyát és fut utánad ezerrel és áldóan figyelned kell, hogy ki ne szaladjon az úttestre. Aztán amikor megérkeztél haza akkor ott hagytad volna a bejárati ajtó előtt?


Ha a kutya gazdás lett volna akkor hol a csip? Ennek mulasztása nincs egyensúlyban a te elméleted szerinti elrabolással vádjával? Nem volt nyakörv, olyan szaga volt szerencsétlen kutyának mintha végig kint lett volna az utóbbi 3 -4 napos eső ideje alatt: ázott kutya szaga volt. Még az alapos fürdőzés után is olyan szagú volt a szobám, amit nem bánok.


Álláspontod nagyon is ütőképes ettől függetlenül.

2022. ápr. 6. 16:37
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

Te is tudod, kedves kérdező, hogy a lehető legjobban döntöttél!

Gyanítom, lettek volna viták, ha beállítasz egy kutyával - ráadásul harci kutyával - az albérletbe a többiek megkérdezése nélkül!

Jó helyre került! Persze, idegen ember azt mond, amit akar! De, ez olyan dolog, mint, amikor a gazdi elajandekozza - vagy eladja a született kiskutyáit, hiszen akkoris kerülhetnek rossz helyre a kutyusok!

Te minden tőled telhetőt megtettél! Igazán nincs okod a lelkiismeret furdalásra!🙂

Minden rendben lesz a kutyussal! Tuti!😉

2022. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

A 6-os válaszoló vagyok, ha nekem nem hiszel, akkor linkelem:


[link]

2022. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem jól tetted, mert törvény van rá, meddig kell kerestetni az eredeti gazdáját.
2022. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt nagyon szép volt tőled, hogy hazavitted meg dokihoz stb.

Hogy odaadtad a srácnak ennyi infóval, ha már te nem tudtad megtartani, az is teljesen OK.

DE!

Én is inkább azt mondom, hogy állatvédőknek kellett volna szólni vagy a dokitól segítséget kérni. Nekik is oda lehetett volna adni a srác adatait, hogy ha nem lesz meg a gazdi, akkor ő magához veszi. De ha nem is volt benne chip, keresni kellett volna a gazdit: közeli menhelyek, plakátolás, fb csoportok stb.


20 év alatt egyszer nekem is meglépett a kutyám, és mi is égre-földre kerestük, de így is 4 nap kellett, hogy megtaláljuk. (A szomszéd faluban találták meg, valaki ideiglenesen befogadta, de szólt a helyi állatmenhelynek, hogy van nála egy talált kutya, meg mi is szóltunk nekik, hogy keressük, így összekötöttek minket. Chip akkoriban még nem volt.)

2022. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!