Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agarak valóban ideális...

Az agarak valóban ideális lakáskutyák? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy nagyon tiszta állatok, nincs kutyaszaguk és egy 20 perces rohangálás után képesek 18-20 órát is aludni. Nincs nagy mozgásigényük, ha 1-2 naponta kifuthatják magukat. Valóban ilyenek?


Engem elsősorban a whippet érdekelne, de más féle agarakról is szívesen olvasok mindenféle információt, személyes tapasztalatot :)



2022. ápr. 9. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Lakásról beszélsz, tehát gondolom belváros. Hol fogod ott futtatni?
2022. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Hatalmas a mozgásigényük és túlteng bennük az energia.

Minden nap rengeteget kell mozogni velük, ha nem kapják meg akkor rombolnak és rengetegféle viselkedési problémájuk előjön.

Viszont igen, abból a szempontból tökéletes lakáskutyák, hogy extra módon igénylik a közelséget, ez nem az a fajta amit az ember kib.sz a kertbe. Egyrészt a testi adottságai miatt sem alkalmas kintinek, másrészt társasági kutya. Eleve arra lett többek között kitenyésztve anno hogy az arisztokraták társállata legyen, mindig velük volt bent.

Nem is bírják az egyedüllétet, szeparációs szorongás alakul ki bennük ha az ember nincs velük.

Én lakásban lakom, és pont azért választottam mert otthonról dolgozom, így nekem pont ideális, mindig vele vagyok. És van egy hatalmas futtató egy köpésre a lakásomtól. Több km nyitott, szabad terület a Duna mentén, ami futtatónak van kialakítva.

2022. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Azt tartsd észben hogy attól függetlenül, mit akar a kutya, napi mozgásra szüksége van. Pont. A lusta embereknek sem egészséges, ha egész nap csak fekszenek.
2022. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem belváros. 2 percre van tőlünk egy bevásárló központ, ami mellett van egy üres rét. Csak kutyások használják néha, de azon túl nincs használatban és az úttest is távol van. Futtató nincs nálunk.
2022. ápr. 9. 18:57
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Azt, hogy kifutják magukat, úgy kell érteni, hogy teljes sebességgel, pl. műnyúl után. 2 agár gazdit van szerencsém ismerni, ők kizárólag biztonságisan körbekerített területen veszik le a kutyáikról a pórázt, mert annyira ösztönerősek.


És hogy egyértelmű legyen: az agarakat cuki, kis szőrös dolgok hatékony levadászására tervezték. Pl. nyuszik. Városi környezetben macskák. De megfelelő szocializáció hiányában a szomszéd Terike néni két kilós "mini bichonja" is meglepően hasonlít egy nyuszira. Szóval erre majd figyelni kell.

A korai stocializáció, tanítás amúgy is fontos, hogy tanuljon meg koncentrálni, veled dolgozni.


Tiszta állatok, rossz az orrom, de szagukat nem éreztem. Hosszú láb vékony test, vékony bőr, gyorsaság: kölyökként felérnek egy elit öngyilkos kommandóval, olyan helyekre tudnak fel- és bejutni.


Elmeséled milyen lenne a kutyussal egy átlagos napotok?

2022. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Whippetem és perzsám van. Egyiknek se elég a 20 perces rohangálás. A perzsának főleg nem! Naponta 3 órát sétálok velük, elosztva reggelre és délutánra, és többnyire póráz nélkül jönnek. Kölyökkoruk óta ezt szokták meg. Agglomerációban lakom, így közel a falu széle, megyünk mindenfelé, délután sokszor összejövünk többi kutyással és akkor megy a bandázás a közeli mezőn. Hétvégente kéthetente igyekszem elvinni őket műnyulas futtatásra is, vagy nagyobb túrákra.

A whippet sokkal jobban kontrollálható póráz nélkül mint a perzsa. A perzsa ha szagot fog elmegy vadászni, nem várja meg míg felugrik előtte valami, ő kikergeti a bozótosból. Nagyon önfejű, sunyi, és a másodperc töredéke alatt tud megpattanni, így rá extrán kell figyelnem, és tavasszal már inkább többet van pórázon mint szabadon az erdős részeken.

Ha megvan a napi mozgásigény akkor lakásban nagyon nyugodtak, általában csak fekszenek. Én mostanában heti kétszer viszem be őket magammal dolgozni is az irodába, ott is megtanulták, hogy nyugodtan kell maradni. Olyankor a belvárosban van reggel meg délben egy kis séta, és délután itthon van a nagyobb kör.

Egyáltalán nincs kutyaszaguk, a whippet az elég tiszta a perzsa viszont szeret dagonyázni a pocsolyákban, főleg nyáron amikor már melege van.

2022. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az agaraimmal első 4,5hónapos korukig panelba laktunk, addig megoldottuk a mozgást azzal, hogy mindennap lementünk (többször). Ezután egy kertes házba költöztünk velük, nagy kerttel. Imádják. Ha akarnak kimennek, ha akarnak bejönnek, persze velünk alszanak. Nagyon szeretetteljes kutyák és ragaszkodnak a gazdihoz
2022. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Magyar vadászagaram van. Kifejezetten lusta, napi 18-20 órát fekszik, emiatt valóban jó lakásba. Viszont sétálni szeret, és kell is neki a mozgás. Mi napi szinten 8-12km-t megyünk vele és a többi kutyával, ez szinte csak ítéletidőben vagy ha a munka közbeszól, akkor marad el. Azért a heti 5 alkalom mindig megvan.

Mozgás nélkül a kutyáknak rövidebb lesz az életük.

2022. ápr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jah, nem úgy értettem, hogy napi 20p mozgás jutna csak neki. Azt kimondottan a rohangálásra értettem, mert nem mindenhol lehet őket elengedni biztonságosan. Konkrétan egy park mellett lakunk, így napi 3x séta, összesen kb 2 óra biztosítva lenne számára + szabadon rohangálás a réten. Otthon is szívesen játszunk még vele, ha igényli. Van már egy kutyánk, így társasága, játszótársa is lenne. Egyelőre csak érdeklődöm a whippet iránt, mert szimpatikus, de nincs eldöntve.
2022. ápr. 10. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nagyon jól elvannak lakásban, persze fontos a mozgás illetve a szellemi fárasztás is. Kertben nem is igazán lehetne tartani a rövid szőre miatt.
2022. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!