Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kutya? Mit csináljak?

6 hetes kutya? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Találtunk egy kb 6 hetes kiskutyát, látszólag jól van, szőre, bőre rendben. Mit tudnék enni adni neki, ami benzinkúton kapható/alapvetően háztartásban megtalálható? Milyen gyakorisággal adjak neki enni? Tud magától piszkitani? Nagy kutyámmal (2 éves, ivartalan kan labrador) mikor engedhetem össze? Gondolom, ha rendben lesznek az oltásai. Bármilyen hasznos tanácsnak örülnék.


Leghamarabb kedd reggel tudom orvoshoz vinni.



2022. ápr. 17. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Én inkább a másik kutya kajájából adnék neki, bár az nyilván nem junior kaja, de gondolom normális minőségű, és ebből fakadóan még mindig ezerszer jobb neki ideiglenesen, mint valami házi maradék vagy benzinkutas vacak. Két-három óránként adnék neki, keveset. A kiskutyáknak még nagyon pici a gyomruk, egyszerre csak pár falat fér el benne, viszont emiatt hamarabb ki is ürül, és gyakran enniük kell.

A másikkal csak az oltások után találkozhat, ha már kialakult a védettség. Tud magától piszkítani, de még mennyit! :D Jelölj ki egy biztonságos területet ahol nem járkálnak kutyák, és naponta sokszor vidd oda hogy megszokja hogy kint ürítünk.

Ha tényleg hat hetes, akkor azért már meg fog maradni, eszik szilárdat és egyedül ürít. Bár törvényileg byolc hetesen elválasztható, de gondolj bele hogy hány szapis kutyát hazavisznek a felelőtlen emberek hat hetesen, és mégis megmaradnak. Nem lesz semmi gond, kedden meg az orvos mindent elmond ami fontos, meg tudsz neki venni valami jó minőségű junior kaját :)

2022. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

6 hetesen bármit adhatsz neki, amit meg tud rágni.

Nyilván prémium tápot nem kapsz a benzinkúton. Pár nap nem a világ.

Kb. naponta 3-4-szer etesd. Tej, tápszer nem kell neki.

Ha konzervet nem kapsz, kopogj át egy kutyás szomszédodhoz, kérj kölcsön kutyakaját.


Az enyémet is 6 hetesen dobták ki. 9 hetesen hoztam el a menhelyről, ahol azt ajánlották, csak szaraztáppal etessem.


A nagytól különutas el, mert a parvovírus vele is végezhet. 2 hét karantén kell.

2022. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%
Utolsó vagyok. Bocs, nem esett le, hogy a másik miatt tuti van otthon konzerv. Azt add neki. Ha nincs, akkor szaraztápot áztass be!
2022. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%
minek orvoshoz vinni orvos embereknek kell azoknak akik itt tanácsokat adnak
2022. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már evett is a nagy beáztatott tápjából
2022. ápr. 17. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!