Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak a gyomra savasodik?...

Kutyámnak a gyomra savasodik? Valakinek ezzel tapasztalat ?

Figyelt kérdés

Eddig ha sok almat kapott akkor vettem eszre, hogy utana nyeldekel, nyikorog, jarkal.


Uborka remek lúgosító igy mikor ezt tapasztaltam adok neki egy quamatel minit meg kap nehany karika uborkat. Altaban ezzel a komboval 20 perc utan elmulik a dolog.


De viszont delutan is ezt csinálta akkor uborkat kapott csak. Majd elmult neki.

Aztan igy este ujra ra jott. Megint uborka, kapott quamatel minit.


Szinten elmult, de mikor levittem 23orakor van az utolso seta. Akkor konkretan ket pofara zabalta a füvet. Inkabb hagytam neki, hatha hany. De igazabol eddig akarhanyszor evett füvet nem hanyt csak egyszer.


Egy eve mar ugyan azt a tapot eszi, jo a vegtermek, jol nez ki tole a kutya. Nem gondolnam, hogy a kajaval van valami baj.



Arra gondoltam reggelente kapna egy zoldseg mixet.


Van a farkaskonyhanak tökjó mixe amiben zöldsegek vannak, ezt kell langyos vizbe rakni, hovy megszivjak magukat vizzel. Plusz uborkat adnek neki.


Több helyen olvastam, hogy savlekotot ir ra tobbnyire a doki. De nem szívesen gyogyszereznem. Quamatel minit is akkor adom mikor latom az uborka kicsit keves.


2,5 eves kutya.


2022. ápr. 18. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne adj neki annyi almát.
2022. ápr. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

A golden alma nem olyan savas.

Ne adj abbol se sokat. En fott kaposztat adok a fott hus melle neki. Sose eg a gyomra. Tapot soha nem kapott.

2022. ápr. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kap almat mar csak par darabot. Ez a baj akkor is savas mikor egyaltalan nem kap almat.
2022. ápr. 18. 09:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Most mar egy honapja nem adtam neki almat. De meg igy is idonkent savasodik
2022. ápr. 18. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Savasodásnál ha nem maga a kaja a kiváltó ok, akkor sokszor a "kajaidő" a ludas. Pl. mindig ugyanabban az időben eszik ezért már előtte kicsivel beindul az emésztés, de te akkor pont nem tudsz neki enni adni, de már termelődik a gyomorsav. Vagy mondjuk napközben kap egy-egy lepattanót, ez is beindítja az emésztést és több savat termel, mint ami kell ahhoz a két falat emésztéséhez.


Nekünk savasodásban az segített egyébként, hogy visszaálltunk a napi két etetésre, azóta nincs vele probléma.

2022. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is hasonló a problémánk mostanában... Én emiatt egy bélflóra helyreállító kúrát tervezek csinálni Gastroferm-el vagy lehet adni Normaflore-t is a kutyuknak ha ezt inkább be bírod szerezni. Ettől függetlenül simán kaphat minden nap egy kis reszelt ubit, kell is annyi rost és ha a pocakjának is jót tesz, akkor pláne! Jut eszembe rádobsz egy kanál élőflórás natúr joghurtot és máris 2in1 lúgosítás és bélflórahelyreállítás.:)
2022. ápr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nalunk nincs leeso falat. Csak este kap vacsit. 17-19 ora kozott nincs pontos ido, ahogy haza erek a melobol es setalunk utana van vacsi. Nem mindig ugyanakkor.


Mindig vacsora utan jelentkezett eddig ez,de nek minden nap nap havi 2x kb. Hetvegen meg delutan 3fele vagy hogy.


Azota kap egy karika aprora vagott ubit reggel, este a kajajahoz kap plusz Farkaskonyhas tökjó mixet.


Azota nincs gond :)



Gondoltam most meg egy hetig csinalom neki igy. Aztan kihagyok napot. Meglatjuk.



Aztan lehet eleg lesz heti 1-2x ilyen zöldseges nap :D

2022. ápr. 22. 07:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Gastroferm kurat szoktam csinalni,nyaron mert sokat jarunk akkor a Dunara meg tavakhoz amibol csak sikerül innia par kortyot. Hiaba tiltom. Aztan ilyenkor jo a plusz tamogatas :D
2022. ápr. 22. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!