Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki nagy mozgásigényű...

Tart valaki nagy mozgásigényű kutyát lakásban? Írnátok egy napi rutint? Illetve hogy mikkel lehet a leghatékonyabban lefárasztani?

Figyelt kérdés
Mali, mudi, border, vagy akármi hasonló kaliberű ami a tipikus "nagy mozgásigénybe" sorolható. Ja és azt is írjátok meg légyszi hogy mennyit van egyedül.

2022. ápr. 23. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Bár én kertesben lakom (és nagyon nem hiszek a "kutya lefárasztja magát a kertben" szlogenben) , de talán pár hasznos fárasztási módszert tudok írni. Amúgy borderem és jackem van, 10 órát simán elvannak egyedül.


-labdázás, úgy, hogy a kutya mikor visszahozta, téged megkerül és utána fut a labda után. A leghatásosabb, ha a kutya nem áll meg és akkor dobod a labdát, mikor melletted van, nálunk ez azt jelenti, hogy két nagy kört fut le a kutya/dobás a felvétellel eltöltött idő miatt.

-hasonló a fák vagy egyéb tárgyak kerültetése vagy bármilyen más dinamikus feladatok végrehajtása (pl betonszegélyen végigfutás, kidölt fa, oszlopok közötti lánc átugrása) labdázással egybekötve vagy jutira.

-más kutyákkal bandázás

-kutyasulis foglalkozások, sportok pl agility, hoopers, flyball

-otthon kutyafitness, felfújható dolgokon egyensúlyozás, majd dinamikusabb feladatok https://www.youtube.com/watch?v=jsB_jNI6ZWU

-otthon eldugott tárgyak, kaja kerestetése

-trükkök


A nagy mozgásigényű kutyáknál fontos, hogy megtanuljanak pihenni, kikapcsolni, nekik sem jó, ha 0-24 pörögnek.

2022. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Husky.... Rengeteget kell vele játszani, sétálni
2022. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekem egy máltai selyem kutyám van. Nem olyan nagy mozgás igényű mint pl egy magyar vizsla. De mi hétköznaponként napi háromszor sétálunk kb fél-1 órákat.Hétvégente többet sétálunk.

A mi kis napi rutinunk:

Reggel kicsit korán kelek olyan háromnegyed 6 kor (reggel) elkészülök, megetetem és egy félórát sétálunk. Kicsit kötelet húzunk/labdázunk és én elmegyek.

Délután 2kor vagy 3 kor érek haza változó. Leviszem kb egy órára és játszunk.

Miután már elvégesztem minden dolgomat vacsi után/előtt is leviszem sétálni hát kb egy órát.

(Persze mikor otthon vagyok rengeteget játszom vele fent a lakásban is)

Viszont az egyik barátom kéthónapig tartott lakásban magyar vizslát (utána kertesházba költöztek). Ő reggel elvitte sétálni és mikor olyan 2 körül hazáért kb egész délután kintvolt a kutyával. Mivel egy vizslának rengeteg a mozgásigénye nem igazán volt előnyös házban tartani.

Egy másik ismerősömnek pedig bordere van lakásban. Már 4 éves a kutyus. Napi 4-5 ször sétálnak 1-2 órát.

Remélem ez valamit segítettem.

2022. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Reggel két órás séta/futtatás/kinti játék/bandázás a haverjaival, kora délután rövid egészségügyi séta, este háromórás séta/futtatás/kinti játék/bandázás a haverjaival. Napközben sok labdázás otthon. Egyedül soha nincs, otthonról dolgozom.

2 éves whippet.

2022. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Nekem labrador és border collie keverék kutyám van, elég nagy a mozgásigénye de nem hiperaktív, panelban lakunk. Most keveset van egyedül, de amúgy jól bírja az egyedüllétet.


Én most munkanélküli vagyok, ez a jelenlegi napi rutin. Amikor majd megyek melózni akkor majd a munkarendhez fog igazodni minden, amit még nem tudok konkrétan.


Délelőtt: Legtöbbször 9-10 óra körül megyünk le először, de volt olyan is hogy 11 kor. Ilyenkor nagy séta van min. 1 óra, dologvégzés,szaglászás tehát ilyen laza séta (jó időben). Ha rossz idő van akkor meg csak gyors eü séta van és húzunk fel. Ez után etetés van, utána meg pihenés a következő sétáig, a lakásban nálunk nincs rohangálás, játszás.


Délután: Ez a séta az ami után a legfáradtabb. 17 óra után indulunk a futtatóba, ott labdázunk, gyakoroljuk a megtanult trükköket, játszik, illetve rendőrködik azaz figyeli a többi kutyát, és ha konfliktus alakulna ki akkor szétválasztja őket, vagy ha olyan kutya jön aki túlpörögve robbanna be a falkába azt leállítja - neki ez a legjobb szellemi kihívás.

Általában 19:45 körül indulunk haza, ez után kb 30 perc múlva kapja a vacsoráját. (Ez a séta rossz időben is nagyjából így van, kivéve amikor nem akar elállni a szakadó eső, akkor csak eü séta van, és otthon gyakoroljuk a trükköket)


Este: 22:45 után van az utolsó eü séta, kb 30 perc.

2022. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Munka bordereim vannak. Bár van kert, de teljes mértékig bentiek. Heti egyszer terelünk, ezen felül heti 6 nap dolgozunk, tréningezünk. Sokszor napi kétszer. Átlagban napi 6-8 órát vannak egyedül, olyankor végig alszanak. Van egy pihenőnap, ezen felül minden egyes nap szellemileg es fizikailag le vannak fárasztva.
2022. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mentett border mixem van, ő nem hiperaktív, inkább a feladatozást igényli, több mozgás szabadnapokon van, amikor túrázunk. A környéken vannak fahtatiszták is, náluk is azt látom, hogy inkább a feladatozást igényli a kutya, abban mozog is, de mentálisan is fárad. Munkabordert nem ismerek.
2022. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!