Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen póráz ajánlott?

Milyen póráz ajánlott?

Figyelt kérdés
Golden retriever kutyához kellene póráz, amiből ha húz is, nem tud kibújni. Retriever pórázról mi a véleményetek?

#póráz #nyakörv #Golden retiever
2022. ápr. 29. 21:53
 1/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
52%

Textil nyakörv és fix textil póráz (jó márkák: Trixie, AniOne, Rogz, Red Dingo, Hunter) a nyakörvből akkor nem tud kibújni ha jól be van állítva ( a kutya nyaka és a nyakörv között annyi hely legyen hogy 2 újjad kényelmesen beférjen), de fontos hogy megtanítsd szépen húzás nélkül sétálni.


Ami a retriever pórázt illeti a boltokban kaphatóak sok esetben túl vastagok 10-12mm, így nem lehet velük azt a hatást elérni mint pl egy 5-6mm vastagságúval. Én ezt a retriever pórázt ajánlanám: [link]

2022. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmi különösebbet nem csinál (sport,munka,stb) akkor sima egyszerű textil.Jól nevelt kutyával jóformán csak dísz a póráz.

Ha tartósabbat akarsz akkor az drágább bőr póráz lesz.


Egyébiránt..azt veszel amit szeretnél rá,ami kényelmes a kezedben.CSAK FLEXIT NE!

2022. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Pórázból nem szoktak a kutyák kibújni, mert általában valamihez hozzá van csatolva. Pl nyakörv, vagy hám.
2022. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt a pórázt néztem neki, megfelelő lehet?

Még kölyök, 6 hónapos, és nem tudom mennyit nő még, így inkább egy ilyen jobban illeszkedő pórázt választanék.

2022. ápr. 30. 10:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Amit most találtam pórázt( [link] ) árban kedvezőbb, de minőségben milyen lehet? Valakinek tapasztalata vele?
2022. ápr. 30. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A retriever pórázt a kutya nyakának a felső részén kell rögzíteni, de amiket linkeltél nem lehet jól beállítani mert legtöbb esetben rossz rajtuk az a bőr vagy műanyag vacak ami a helyén tartaná a pórázt. A jó minőségű felszereléseknek meg van az áruk de jobban megéri egyszer venni egy olyat ami évekig jó, mint venni egy gagyit ami lehet pár hét alatt szetmegy és akkor kell egy másik.
2022. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a sima egyszerű póráz + nyakörv/hám kombó?

Ezek az olcsó cuccok hamar tönkre fognak menni,ugyan ebben az árban viszont kapsz olyan textil pórázt ami évekig megállja a helyét..

2022. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Nekem decathlonos van, kb csak versenyen használom és edzésen, mert gyorsan le lehet szedni, fel lehet tenni, de már jön szét, nem jó minőség.


Én már nem vagyok a híve az ilyen negatív megerősítésnek, arra tökéletes ez a póráz, hogy ne bújjon ki a kutya és rohanjon el. A húzásról szerintem finomabb módszerekkel is le lehet szoktatni. Az viszont tény, hogy a vékony pórázon kisebb területen összpontosul az erő (nagyobb fájdalmat okoz), és hatásosabb lesz (persze ha a nyak tetejére rakod és a karikából induló zsinór lefelé megy).

2022. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!