Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullterrier, angol bulldog,...

A bullterrier, angol bulldog, stb bull kutya azért bull mert bikák lefogására használták?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem azért mert erős mint egy bika. Ma rájöttem hogy lehet hogy inkább azért mert bikákkal harcoltak?

2022. jún. 2. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Nem, semmi köze a dologhoz.
2022. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor valaki pls elmondja honnan ered a név?
2022. jún. 2. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Valamiért 1 L-lel írja, de értsd rá.

[link]

2022. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

[link]


A mostani bull tipusuak csak azert bullok, mert az őseik kozt van bulldog, igy eleg tag fogalom es gyujtonev.

2022. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
A francia bulldogot arra használták, hogy a bika orrát elkapja, azért olyan rövid az orra. A többi bull tipusút nem tudom.
2022. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
A már több mint 100 éve kihalt eredeti angol bulldogot használták a mészárosok a fiatal, 1 év körüli bikák lefogására. Ez volt az úgynevezett bikahecc. A kutya bátorságát nézték. Mikor ez az állatkínzás be lett tiltva (a marha is sérült, és nagyon sok kutyát agyontapostak), utána lett a kutya vs kutya elleni "szórakozás" a divat az aljanép körében. Később ezt a kutyát keverték terrierekkel, maga az eredeti angol bulldog ki is halt, viszont a neve fentmaradt a legtöbb belőle kikevert egyéb fajtákban.
2022. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!