Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazásoy életmódhoz kangal?

Utazásoy életmódhoz kangal?

Figyelt kérdés

Alapvetően lakókocsiban utazunk, sokat túràzunk, igyekszünk élményeket szerezni. Eddig amstaffunk volt, ő remekül alkalmazkodott, szeretett új helyeket felfedezni, nyitott személysége volt stb.

A kocsi nyilván nem túl nagy, de abban csak utazunk (változó mennyit, de elég kevés olyan nap van, mikor egy úticél érdekében hosszasan megyünk, általában inkább keveset megyünk és helyben keresünk programlehetőségeket) és alszunk.

Azért merült fel a kérdès mert az amstaffot nyilván nem zavarta hogy nincs nagy telek, de egy pásztorkutyànak ez nem tudom menne e


2022. jún. 7. 09:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, már elég csapzott a telefon és borzalmasan akadozik
2022. jún. 7. 09:24
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Ne!
2022. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Egy csomó országban a tiltólistás fajták között van (amúgy az amsaff is), én nem szivatnám vele magam.


Benne van a pakliban, hogy bekapcsol nála a területörző üzemmód, kitalálja, hogy a védendő terület jóval a lakókocsin kívül van és vagy csóri kutya lehet egész nap bezárva/megkötve vagy retteg majd mindenki a környéketeken.


Ehhez az életmódhoz én inkább egy "mindig mindenkivel kedves, boldog" kutyát választanék, pl labradort, goldent, vizslát stb.

2022. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Egyes emberek annyira érthetetlenek.
2022. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a pásztor jellem nem kizáró ok ebben az esetben, kifejezetten ingóság őrzése a fajta alapja. Viszont nem egy könnyen kezelhető fajta, és ha az adott kutya személyisége olyan, akkor nagyon sok probléma lehet belőle. Nem beszélve arról hogy sok helyen nem fognak szívesen látni (mert félnek és okkal), ahol egy kisebb pásztorkutyával vagy egy keverékkel mondjuk senkinek nem szúrsz szemet.
2022. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Ne egy önálló típusú területőrző pásztorkutyát válasszatok, hanem inkább egy "emberes" juhászkutyát vagy munkakutyát. Mert gondolom, az is szempont, hogy azért a lakókocsiban ne farokcsóválva fogadja, ha valaki be akar törni, adjon valamilyen védelmet. Ha egyébként le van mozgatva és agyilag is foglalkoztok vele, akkor pl. belga juhász, rottweiler sokkal inkább szóba jöhet szerintem.
2022. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Minden lehetséges, ha értessz hozzá és jól szocializálod. De mivel a kérdést feltetted, így erős a gyanúm, hogy nem értessz hozzá, így nem ajánlom.
2022. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
És a kutya mennyit van egyedül? Mert nem minden programhoz vihető kutya.
2022. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te jó isten, borzalmas ötlet. Ez a fajta bírja talán a legkevésbé az utazgatást. Egy hely kell neki, amit őriz. Az a cél hogy védjen?
2022. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!