Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak ennyire az...

Miért vannak ennyire az ellen, hogy a kutya póráz nélkül legyen a réten / mezőn?

Figyelt kérdés

Sok posztot olvastam, hogy mennyire elítélendő ez. Akkor mégis hol futkározzon a kutyus, ha nem ilyen helyeken? 90%-ban városban sétálunk, pórázzal, de néha kell neki a futkosás, szaglászás. Nem értem ez miért akkora bűn. Látott már nem egy nyulat, nem egy őzet, nem vadult meg, nem szökött el (mielőtt még ez volna az érv.)


Egy jólnevelt kutyát miért ne lehetne belátható, csendes helyen elengedni egy órára, úgy hogy a közelemben is marad ráadásul?


2022. júl. 1. 14:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Mert ez a törvény.
2022. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

A többi állatra, emberekre nem veszélyes kutyákkal nincs baj!

Engem az bosszant, mikor medvenagyságú harci kutyákat sétáltatnak póráz nélkül!

Sajnos, tavaly egy ilyen harci dög meg is támadott pont ezért, mikor arrafele tekertem!

Akkor ment a bocsánat kérés, de azóta is ugyanúgy ott futtatják a kutyát... Már nem is járok arra, hanem inkább kerülőúton járok az allomasra meg haza.

2022. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
2# Hát na, az tényleg bosszantó. Mi annyira a város szélére megyünk emiatt, hogy ott nem járnak biciklisek sem, maximum két óránként traktor vagy autó, de az is ritka.
2022. júl. 1. 14:29
 4/37 anonim ***** válasza:
40%
Mert megharaphat egy épp ott játszó kisgyereket. Ha kutyád van legyen hozzá kerted, magánerdőd amit akarsz. "Ez a kutya nem harap, sosem bántott senkit" komment nem érdekel, nem tudhatod, hogy reagál ismeretlen helyzetre.
2022. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
Láttad kiirva az erdöben, hogy az egy biztonságos kutyafuttato? Tudod, mindegyik gazdi esküszik, hogy az ö kutyája soha nem hajt egyetlen állatot embert sem, csak ez nagyon nem igaz!!!!! (Akár még vadászni is járnak /nem vadászok!!!!!!/ kutyával. Hogyan szüröd ki? Tudtad a körülményeidet amikor vetted a kutyádat. Tudtad, hogy nem viheted poráz nélkül erdöbe, mezöre. Akkor meg nem is értem, hogy mi a .....kérdezel?
2022. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%
Mert a kutyádat, csak te ismered igazán.
2022. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 BeernPalesz válasza:
58%

Olyan helyeken ahol több ember tartózkodik/kisgyermekek vannak érdemesebb pórázon tartani, mert lehetséges, hogy valóban jól nevelt és játékos a kutyusod aki egy légynek sem ártana, de nem szabad elfelejteni, hogy ösztönlény és bármilyen stresszhatás érheti amit egy ösztönlény kiszámíthatatlan módon reagál le.


Engem nem zavar, hogy póráz nélkül sétáltatod a telkeden kívül, de célszerű egy pórázt magadhoz fogni és a zsúfoltabb helyeken vagy játszótér, iskola, óvoda közelében rátenni a pórázt.

2022. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Az ne zavarjon, hogy ott egy lélek sincs. Nem parkban engedem el. Kertünk valóban van, de azt már megszokta, magánerdőre nem futja, csak a “putris családiházra...”
2022. júl. 1. 14:37
 9/37 A kérdező kommentje:

Aluljáróban egyszer 4 cigány odajött üvöltözve, morogva, hergelni a kutyámat, aki ennek hatására farokcsóválva eléjük feküdt és kérte a simit. Rengeteg emberrel találkozott, szerintem élete során vagy 200-an megsimogatták, megszokta az embereket, simán lehetne terápiás kutya.


Ettől függetlenül nem engedem el emberek közelében, de ezt már leírtam kétszer is.

2022. júl. 1. 14:41
 10/37 anonim ***** válasza:
75%

A felelős kutyatartó ha kertet nem is tud biztosítani az állat számára, minimum tudja hol vannak a közeli kutyafuttatók, ahol letudja fárasztani.


A nem harap, meg jól nevelt típusú szövegekre meg az a válasz, hogy nem tudhatom, nem ismerlek se téged, se a kutyádat. Így se a gyakori kérdéseken, se személyesen ez nem fogadható el magyarázatként.

Illetve igen, te sem tudhatod, hogy reagál egy számára még ismeretlen helyzetre.


Egyébként vannak szabályok, amiket intelligens ember betart és ne várjuk el a másiktól, hogy elviselje/tolerálja az odarohanó, esetlegesen felugráló kutyámat. Ugyanez igaz az üvöltő gyerekre bárhol, akire nem szólnak rá.



Egy argentin dog tulajdonos

2022. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!