Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leghamarabb...

Hogyan tudom leghamarabb kiírtani a bolhákat szegény kutyából?

Figyelt kérdés
4 napot rokonoknál nyaralt a kutyám, amíg mi is, ahol van kinti-benti cica és nagy udvar/kert is. Hiába a 2 és fél éve jól bevált bolhanyakörvünk, tegnap este hoztuk haza, megfürdettem, tele van szegény sebbel és vagy 20 bolhát szedtem ki belőle. Biztos maradt még benne, és azóta gondolom a lakásban is széthordta a petéket. Most megyek állateledeles boltba, mit ajanlotok ami már meglévő bolhákra beválik? Késődélután rendel csak az állatorvos, hogy fel tudjam hívni tanácsért, sosem voltak még bolháink, úgyhogy tenyleg nem tudom mi a teendő ilyenkor :( plusz a sebeire sem merek akármi csepegtetőt ratenni, nehogy begyulladjanak a sebei amiket elvakart szegenyem :(

2022. júl. 5. 10:40
1 2
 1/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
89%

Neostomosan. Állat patikában kapható. A linken megtalálod a használati útmutatót.

[link]


Ezzel fürdesd meg a kutyádat (felhígitva, 5ml neostomosan 1l víz)

Illetve felmosni is lehet ezzel, meg a kárpitos bútorokra is mehet. Amit csak tudsz moss ki magas hőfokon pl kutya fekhelye. Ha van szőnyeg/szőnyegpadlód akkor azt szórd be sóval, hagyd úgy egy éjszakára, majd porszívózd fel. (A só kiszárítja a petéket és nem lesz belőlük felnőtt bolha)

2022. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! A textilt nem károsítja? Szerencsére az ágyunkba nem feljárós, de a kanapéra fekhet, szóval azt is ki akarom pucolni. A kutyafekhely amit elvileg 30fokon lehet csak mosni, egy kis domestos hígítva a mososzer mellé kiirtja a petéket is?
2022. júl. 5. 10:57
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

A Neostomosant nem ajánlják nyílt sebes kutyára. Minden másra a lakásban tökéletes.

Amikor rendel a doki, menj el hozzá. Ajánl majd a sebekre valamit és ad bolha ellen is spotont.

2022. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszi, akkor megvárom a délutánt, addig nem teszek rá inkább semmit, nehogy nagyobb baj legyen :(
2022. júl. 5. 11:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Vidd el kozmetikushoz egy fürdésre, aztán csepp vagy nyakörv
2022. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Cseppek és nyakörvek semmit nem érnek!

Nexgard tabletta 3000/db

2 óra alatt az összes bolha halott!

Tele volt a kutya nekünk!

2022. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Ja és még a kutya meg is eszi mert olyan mint egy szem táp!
2022. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

A nexgardhoz szivfereg teszt is kell, ezt is jo lenne, ha odairnad.

Nem cukorka, bar veny nelkul nem is kaphato szerencsere.

Es nem 3 ezer/db, az en kutyam csak 5 kilo, de csak akkor kerul 3 ezerbe, ha egyszerre 3 db-ot veszek, amugy darabja 3500. Ha nagyobb a kutya, dragabb.

Ezt is jo lenne ha odairnad 6-os.


Bar ettol fuggetlenul remelem a kerdezoek amugy vedekeznek szivfereg ellen is, sajnos ma mar kotelezo.

2022. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze, szívféreg ellen babakora óta kapja a gyógyszert! :) utána nézek a nextguardnak, köszönöm! :)
2022. júl. 5. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:
A sima nexgard nem hat szívféreg ellen. A nexgard spectra igen.
2022. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!