Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi lakásba?

Bernáthegyi lakásba?

Figyelt kérdés

Nyáron 20-25 fokos, télen állandóan nyitva van egy ablak bukóra.

Napi 4 óra kint töltött idő, amiben van séta (nekem kocogás vagy biciklizés, neki egy tempósabb séta), van apport, kutyás bandázás, hempergés a fűben, birkózás.

Úgy tudom, lusta fajta és egyben nagyon gazdicentrikus, szóval szerintem megfelelő lenne neki ez az életmód.

Esetleg tapasztalat? Bár nem egy vérengző vadállat, se nem őrző védő eb, de megvéd, ha arról van szó, igaz? Vagyis felismeri, kiszagolja a rossz szándékú embereket és jelzi nekem ugrással és/vagy morgással.

Ha csak száraz tápot szeretnék neki adni enni, akkor melyek felelnének meg ennek a hatalmas medvének? Gondolok itt a megfelelő százalékos arányokra, vitamintartalomra, egészséges összetevőkre.

Köszönöm!


2022. júl. 9. 09:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat 15-20 fokos, légkondis.
2022. júl. 9. 09:28
 2/22 A kérdező kommentje:
Jelzi nekem ugatással *
2022. júl. 9. 09:29
 3/22 A kérdező kommentje:
Van lift és az elsőn lakunk.
2022. júl. 9. 09:29
 4/22 A kérdező kommentje:
Zöldkagyló port mindenképpen kapna.
2022. júl. 9. 09:29
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Te láttál már más bernáthegyit városban? Nem véletlenül nem,vagy az az 1-1 ember a millióból aki van olyan örült,hogy ott tartsa sem egy jó példa. :D

Nem lakásba való,ne akarjatok mindent feltuszkolni az emeletre,az apartmanba.

Hatalmas méretű kutya akinek kell a hely,a szabadban töltött idő és az,hogy akkor megy ki amikor ő akar (nem mindig pórázon első sorban..) és a régi Beethoven filmel ellentétben egy kicsit nehéz szocializálni hiába egy csendes kutya.

Óriás testű kutyák úgy alapvetően sem lakásba valóak,talán a német dog az egyetlen ami nagy vonalakban tartható ott,az is csak akkor ha elég nagy a lakás és elég mozgást kap a szabadban..

2022. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Ekkora kutyát nem tartanék lakásban. kínzás lenne neki.


Ekkora kutya kertes házba való.

2022. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
91%

Nem tudom, lakásba semmiképpen sem kényszerítenék be egy ilyen kutyát. Amelyik fajtáról tudom, hogy irtó lusta (ismerősi tapasztalat), és télen le sem akar menni sétálni, az az agár. Ha lakásba szeretnél nagyobb kutyát, és van ennyi időd, akkor talán inkább agarat mondanék így hirtelen, minden utánanézés nélkül.

Viszont én nem vagyok nagy bernáthegyis, tényleg inkább várj valakire, akinek van lakás x bernáthegyi tapasztalata.

2022. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

"Vagyis felismeri, kiszagolja a rossz szándékú embereket és jelzi nekem ugrással és/vagy morgással."


???


A jelző kutya sem azt jelzi,hogy valaki rossz ember-e vagy sem XD

Szimplán jelzi,hogy jön valaki,bárki.Rokont és ismerőst is meg fog ugatni,ha jönnek,mert jelez,hogy jöttek..

És nem megfelelő szocializációval egy kifejezetten agresszív fajta tud lenni állattal és emberrel egyaránt.

Vagy legalábbis a méretéből adódóan ha nem olyan agresszív is csúnya sebeket tud okozni.


Mekkora a lakás? Mit szólnak hozzá a szomszédok? (Valamelyik lakásban alapvetően nem lehet kutya,vagy nagy testű,nézz utána a lépcsőház szabályzata mit enged meg,mekkora a zajszint amit elviselnek..nekünk még légkondit sem enged a közösség,mert hangos..)

2022. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
A VII. kerület Csengery utcában, körfolyosós bérházban lakott egy kedves család és Lujzika, a bernáthegyi szuka. Ők is vitték mozgatni, amúgy meg otthon elfeküdt, mint egy szent tehén. Hétvégente meg a telekre hordták ki kocsival. Ha a vedlés nem gond, ha a többlet takarítás nem gond, a jó minőségű táplálás nem gond, akkor teljesen jól elvan lakásban. Lujzika is sokáig élt.
2022. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
Maga a légkondi talán kevésbé probléma, de akkor a bernáthegyinek nem az lesz a baja, hogy melege van, hanem az, hogy fázik.
2022. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!