Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy szuka ordas németjuhás...

Kitta.toth1989 kérdése:

Van egy szuka ordas németjuhász kutyám. 9 hónapos jelenleg és 58 cm a marmagassága. Súlyát régebben mértem, de kb 27-30 kg körül mozog. Masszív alkata van, de állandóan megkapom milyen alacsony. Meddig nőnek általánosságban?

Figyelt kérdés

2022. nov. 13. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a standard:

a szukák marmagassága 55 cm-től 60 cm-ig – kívánatos méret 58-59 cm – terjed. A testhossz 10-17%-kal meghaladja a marmagasságot.

2022. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A standard mérettáblázat nekem is megvan. Szukához képest teljesen szépen fejlett, csak furcsa, hogy már ennyire elmentek az óriás méret felé és a normális már "kicsinek" van titulálva.
2022. nov. 13. 20:50
 3/6 qkker1 ***** válasza:
78%
Az enyém "picit" túlméretes volt, 11 hónaposan 63 cm volt a marmagassága, utána nem mértem.
2022. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó méret. Már ha a standardot nézzük. A német juhász egy közép-nagy termetű fajta. A szukák marmagassága a tüzelésig nő, utána már csak szélesednek.
2022. nov. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"csak furcsa, hogy már ennyire elmentek az óriás méret felé és a normális már "kicsinek" van titulálva."


Két véglet van a nem tenyésztő kutyáséknál.

Az egyik a minél nagyobb, a másik a minél kisebb kutya iránti igény.

2022. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
07:10 válaszadónak. Köszönöm én is úgy látom és tudom, hogy a standard szerint jelenleg is jó méretű, de még csak 9 hónapos lett és nem tüzelt. Néha látok hallok 70 cm marmagasságú NJ-ket és ledöbbenek, hogy ment el idáig ez a fajta!?
2022. nov. 14. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!