Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha a kutyád...

Mit tennél, ha a kutyád átszökne a szomszédba, majd a szomszéd nyitott ajtaján befutna a házba, a szomszéd pedig leszúrná?

Figyelt kérdés
(A kérdés csupán elméleti, semmi valóságalapja nincs.)

2022. nov. 14. 00:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

Bár ez az én hibám lenne (az én kötelességem telken belül tartani az állataimat) csak abban az esetben nem haragudnék a szomszédra, ha önvédelemből szúrt volna.


A kutyám jól nevelt (így eleve ki sem szökne - volt olyan, hogy felújítás miatt le volt bontva a szomszéddal közös kerítés, és akkor sem ment át, amikor nem tudta, hogy látjuk őt) de ha pl. szökés közben megsérül, vagy valami megijeszti, akkor minden kutya vicsoroghat vagy odakaphat reflexből. Azt is el tudom fogadni, ha csak simán megijed a felé futó (amúgy nem aggresszív, csak játékos) rottweilertől, és bepánikol. Pláne, ha pl. kisgyerek is van, és őt védené.


Minden más esetben nem tudnék megbocsátani. Persze, nem kell szeretni a kutyámat, de az is bőven jó, ha bezárja valahova amíg érte megyek, és később minden anyagi kárt intézek.

2022. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Szégyellném magam, mert az én felelőtlenségem lenne, hogy a kutya átszökik a szomszédba. De az én kutyám nem csinál ilyet, mert nevelem, és nem csak a jogaimmal, de a kötelezettségeimmel is tisztában vagyok.
2022. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám, hogy a szomszéd jogos önvédelmet alkalmazott
2022. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyát leszúrnák, nyilván támadott. Elásnám magam szégyeneben MIUTÁN elnézést kértem a szomszédtól: mert nem, elég hogy nem nevelem a kutyám, de még csak a saját telkemen sem tudom tartani.
2022. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
65%
Feljelenteni a szomszédot? Ugye ez csak vicc? Ugye, az megvan, hogy te vagy az, aki köteles a gerinces állatodat a telken belül tartani? Inkább ő jelenthetne fel téged, mit keresett a kutyád a kertjében, de még inkább a házában?? Ha meg fenyegetve érezte magát, még egy embert is leverhet az otthonában, nemhogy egy kutyát, ez teljesen jogos önvédelemnek számít, mert ha leszúrta, gondolom nem egy farokcsóváló Csivavád van. Kérdező, inkább kérj tőle bocsánatot és ne tarts többet semmilyen állatot!
2022. nov. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%
#15 Nem vicc, ha indokolatlan az állat leszúrása, akkor nem vicc. Mindkettő vétkes. Figyelj, ez olyan, hogy ha betörnek hozzám, de én összeverem a betörőt, vagy a kutyám kiharap belőle egy darabot, akkor én nem vagyok vétlen a történetben. Az más kérdés, hogy sokak szerint morálisan "jogom volt hozzá", de a törvény nem ezt mondja - és ne is mondja, mert az önbíráskodás lenne.
2022. nov. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ja, mert az a jellemző hogy csak úgy heccből szurkál le állatot az ember... és most tekintsünk el a kérdés bődületes baromságától.
2022. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
#17 Kontextusfüggő, alkoholista, anyját verő szomszédom simán nekimenne a fejszével.
2022. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

#17 sajnos pont nemrég olvastam ilyen történetet, ahol a kutya atszokott a szomszedhoz. Senkit nem bántott a kutya, de az a féreg a gazdi szeme láttára szúrta le a földre szorított kutyát. Még olvasni is borzasztó volt.


Persze, a gazdinak kellett volna telken belül tartania a kutyát, de ha az a szerencsétlen senkit nem bántott az meg leszurja őt is addig utnem amég mozog.

2022. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ahha, nem bántott senkit. Gondolom ezt a "felelős" gazdi állította, hogy ne büntessék mert más telkén tombolt a kutyája
2022. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!