Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával első buszozás?

Kutyával első buszozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első alkalommal fogok buszozni a fél éves kutyusommal. Van valami tippelek ami segíthet? Nem attól tartok hogy, esetleg bepisil vagy hasonló, előtte megsétáltatom, azzal nem lesz gond.

Inkább a felszállás miatt aggódom. Elég nagy kutya, és nem hiszem hogy, magától felszállna...felcsalogatni nem tudom mennyire lenne időm, a sofőrtől is függ, mennyit hajlandó várni... Viszont semmiképp nem akarom hogy negatív tapasztalata legyen ezzel kapcsolatban.

Mivel tudnám elérni, hogy könnyebben menjen a felszállás?

Előre is köszönöm a segítséget :)



2022. nov. 23. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyakoroljatok, amikor nem kell mennetek idore sehova. Es akkor nem gaz, ha esetleg nem megy a felszallas.

Valami nagyon budos jutalomfalattal probalkozz, az legyen a kezedben es tartsd az orra ele.

Szajkosarhoz mar hozzaszokott ugye? Es normalis szajkosara van, nem az a textil fos, igaz? Olyan, amiben tud enni?

2022. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De hogy gyakoroljak vele? Mármint hol? Mert egyik sofőr sem tolerálná ha 10 percig miattam állna a busz...

Szájkosár textil van neki, azt vettem mert az állítható...a másik jobb lett volna?

2022. nov. 23. 14:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a buszvégállomáson gyakoroltam a kutyával. Jófej volt a sofőr, nyiva hagyta az egyik ajtót.
2022. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is. De sajnos ahol én lakók ott nincs autóbusz állomás, csak megálló, és a busz hasít is tovább. Tehát ahhoz hogy ilyen helyen gyakorolják szintén először buszra kellene szállnom :(
2022. nov. 23. 14:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat 10 percig nem is. De 2 masodpercet tudnak varni es ha nem jon a kutya utanad, akkor megfordulsz es leszallsz.

Lehet ezt el kell jatszani majd ezerszer, mivel ahogy mondod, a sofor nem fog rad varni, de menni fog.


Bar lehet alaptalan a felelmed es a kutya siman felszall veled.


A textil szajkosar nem jo es eletveszelyes! A kutya nem tud benne lihegni, tehat nyaron hogutat kap, bar a stressztol is szoktak lihegni, szoval szinten veszelyes; ha ezt nem csinalhatja. Es mivel neked jutalomfalatot is kene alkalmaznod, azt textilben nem tudja elfogadni.

Semmire nem valo, eletveszely, en betiltanam ugy, ahogy van. Nagyon sajnalom, hogy meg lehet kapni es a gazdik nem neznek utana, aztan megveszik :(

2022. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

De a ti esetetekben a 0. lepes a szajkosarhoz szoktatas. Amint megvan a megfelelo, meretben, alakban (es nem textil ugye), elkezdheted a szoktatast.


Ha csak ugy rateszed indulas elott, a kutya valoszinuleg azzal fog foglalkozni, hogy leszedje magarol es akkor meg azert nem nagyon fogtok tudni haladni.

2022. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya kedvenc játékát vidd magaddal, mikor áll be a busz akkor kicsit érd el hogy ráfókuszáljon(csinálsz egy dobó mozdulatot hogy lássa de ne dobd el), és gond nélkül fel fog szállni veled.
2022. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A szájkosár elviselését tanítsd neki, azt, hogy "tudjon benne menni", aztán ha nincs busz, jobb híját tanítsd arra, hogy mindenféle tereptárgyra kövessen téged vagy menjen fel, ha kéred és gyakoroljatok autóval.

Legyen rajta hám vagy nyakörv, amiből nem tud kibújni és viselkedj természetesen.

Esetleg hányós zacskókat vihetsz neki, amikből baleset esetén nem csöpög ki a produktum és be tudod zárni, hogy ne az egész busz "élvezze" az illatot.

Ha tudsz, ülj olyan helyre, ahol az emberek nem esnek át rajtatok, ha pedig valóban ismered annyira a kutyád, hogy nem fog harapdálni, miután leültetek, vedd le róla nyugodtan a kosarat és akaszd a nyakába, ha meg jön az ellenőr, nyílván rakd vissza.

2022. nov. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 8-as! Ezt mindenképp próbálgatom vele, beválhat. Köszönöm szépen mindenki válaszát :)
2022. nov. 23. 17:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gyakorlok a kutyával (első időben is így volt, illetve amikor sok ideig nem közlekedünk, akkor újra szoktatom), hogy kevesen legyenek a járaton, nem csúcsidőben, ha van végállomáson várakozási idő, akkor ott egyszerűbb, először csak 1 megállót megyünk, aztán fokozatosan többet.

Szájkosár olyan kell, ami megakadályozza a lehetőségét, hogy a kutya harapjon, az állítható textil nem jó.

Én kétféle szájkosarat használok. Van egy csattal állítható műbőr/bőr, ezt inkább télen, hideg időben használom, rövid közlekedésre inkább, mert gyorsan fel tudom adni és le tudom venni a kutyáról, nem tud kicsatolódni magától, de ezt én külföldről rendeltem. Emellett van egy szilikon, amiben könnyebben tud lihegni, Trixie márka, de más is gyárt ilyet, ez elég kényelmes a kutyának is, puha, nem merev, könnyű, van nyakörv része és homlokpánt is, dupla csatos. Ez utóbbi jobb egyébként, de újabb is, először nem is találtam Magyarországon csak külföldi oldalakon, most már van magyar webáruházban és boltokban is, de nem mindenhol árulják. Erről tudok linket is, de máshol is megtalálod, és van több méret, az árak változók, de megfizethető: [link]

2022. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!