Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spicc/ spitz kutyát nem...

A spicc/ spitz kutyát nem javasolják lakásban tartásra./i.net/ Lehet, hogy nagyon hullik is a szőre? Nekem nincs, csak gondolkodom. Viszont nincs kert. Azt is olvastam- sokat ugat a lakásban. Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
spicc/ spitz kutyatartás

#kutya #állat #spicc / sspitz
2022. dec. 7. 00:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Láttam már panelban szenvedő tacskót, és télen hóban boldogan ugrálót is. Nem hülye állat a kutya, ha fázik, akár beleássa magát a hóba, mert az szigetel. A kicsiknél inkább az a baj, hogy közel van a hasukhoz a hideg föld, de ha van neki egy emelt, bélelt melegedőhelye, akkor semmi baja sincs kint, tudja ő, mikor akarja használni. Ezt a "csak bent tartunk" bizonyos kutyákat nem tudom, ki találta ki, nyilván egy vizsla is jobban érzi magát a gazdi közelében a lakásban, de azért nem az olyan lakásban, ahol a legnagyobb helyiség 15 négyzetméter. Az én szememben az ilyen ölebtartó legalább olyan felelőtlen, mint a láncon tartó.
2022. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Fu 11-es, a tacsko mondjuk nagyon szar pelda volt. Legalabbis a rovidszoru tacsko. Lattal te mar egyet is kozelrol? A hasukon alig no szor, rovidek a labai, kozel vannak a foldhoz, ahol mindig par fokkal hidegebb van, nincs aljszoruk, rohadtul fazosak.

Az, amelyik lakasban szenved, annak semmi koze a homerseklethez,ne keverjuk a szezont a fazonnal lecci. Inkabb ahhoz van koze, hogy a kedves gazdi szarik lemozgatni a kutyat es unatkozik.

Es aruld mar el, nalunk hol asna mar be magat a kutya a hoba? Nincs is ho soha. Ha van is, az lofasz 🤣🤣


Az en tacskomat, ugyan kertes hazban elunk, szoval remelem szamodra ez igy megfelel, de keptelen vagyok kirangatni hidegben. Csak ugy hajlando telen pisilni, ha napi haromszor kiviszem setalni, pedig ugye kimehetne o szazszor is, van kutyaajto, de nem, csak igy jon.

A vizslam ugyanez, inkabb takaro alatt fekszik az is, szinte verig van sertve, amikor naponta indulunk a szokasos nagy setankra 🤣

Hagyjuk mar ezt kerlek.

Soha nem azzal van a baj, ha valaki bent tart rovidszoru es/vagy kistestu kutyakat. Hanem azzal, aki szarik bele es nem foglalkozik veluk!

Nekunk van kertunk, de szigoruan setalunk a kutyakkal igy is naponta, habar eleg szenvedos a dolog, nem szivesen jonnek, de en eroltetem azert, kell a mozgas 😄

En meg azt tartom nyomoreknak, akinek az a nagy kutyatartas, hogy kibassza szerencsetlent a kertbe es csokolom.

2022. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

#12 Láttál már olyan tacskót, ami javarészt nyáron is kint van? Sokkal jobban követi a szőre az időjárás változását.

A vizslád meg megint más téma, én még csak olyan vizslákat láttam, akik aktívan vadásztak, öröm számukra minden elindulás, és öröm utána a melegben pihenni.


Akinek annyi a kutyatartás, hogy kirakja a kertbe és jól van, az szerintem is nyomorék. De azért lássuk be, elvan a kutya a lakásban, napi 2 séta, az nagyon sok panellakónál fele annyi foglalkozást sem ér a kutyával, mint az, aki kint tartja, sétál vele, ÉS kimegy hozzá akár órákra foglalkozni, mert az sokkal koncentráltabb és minőségibb idő, mint az, hogy sertepertél a konyhában az ember lába körül céltalanul.

2022. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
A kistestű spitzek társasági kutyák, arra tenyésztették őket, hogy az ember közelében legyenek, nem kinti tartásra.
2022. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kintre nem való ilyen kutya.

Minden kutyának hullik a szőre, attól még nem kell kirakni az udvarra.


Nekem egy spitz keverékem és egy hosszabb szőrű agár keverékem van. Rengeteg szőrt szórnak szét, ezért minden nap fésülöm őket, a kanapén pokróc van, hogy inkább az legyen szőrös, koszos, ezen minden nap átmegyek szőreltávolító textilborotvával, pár naponta kimosom + szárítógép, ami a ruháinkból is szépen kiszedi a szőrt, minden nap felseprek, ha kell porszívózok. Így azért elég elviselhető.

2022. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!