Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elbizonytalanodtam a kutyatart...

Elbizonytalanodtam a kutyatartással kapcsolatban, más is járt így?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, de mindig is volt kutyám. Az első kutyusom 3-4 évesen kaptam, ő 2 éve ment el. Idő közben befogadtunk egy másik kutyust is, ő még velünk van, de mind a ketten kinti kutyusok.

3 éve szeretnék benti kutyust. Most végzek majd a sulival, így egyre helytállóbb a kérdés. A tenyésztőt már kiválasztottam, lassan a vemhesülésre kerül a sor ez után majd a kölyök kiválasztására.

Ahogy egyre közelebb kerülök az időhöz, hogy jön a kutyus, annál jobban félek és bizonytalanodok el.

Minden vágyam egy benti kutyus, de valamiért elbizonytalanodtam. Hogy mi az oka, nem igazán tudom. Talán az, hogy "biztos szeretném-e".

Jártak már mások is így?

Nem akarok felelőtlenül dönteni.

(Mielőtt nekem esnének (már volt rá példa sajnos), tudom mivel jár egy kölyök kutya, tudom hogy tanítani kell(akarok is neki sokat tanítani), tudom hogy sokat kell velük foglalkozni, stb stb. Nem állok tapasztalatok nélkül neki.)

Előre is köszönöm a válaszaitokat. Kifejtősöket is szívesen olvasok, tapasztalatokat is, véleményeket is.



2022. dec. 19. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor en azt mondanam, hogy inkabb meg varj vele. Nehogy megbanjad a vegen. Egy kutya nagy felelosseg, es ha erre akkor jossz ra, hogy megsem kellett volna belevagnod, amikor mar keso, az rosszabb.
2022. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol tartasz most az eletben. Oke, befejezed a sulit, gondolom ez erettsegi. Es utana? Szuleiddel laksz? Tervezel tovabb tanulni, elkoltozni? Vagy dolgozni?


19 evesen en is nagyon bizonytalan lennek a helyedben, mert nem tudhatod, mit hoz a holnap. Oke, nyilvan en se tudom mi lesz velem 10 ev mulva, de legalabb van mar egy biztos egzisztenciam es sajat lakasom, kialakilt eletem, igy azert egy fokkal magabiztosabban mertem bevallalni kutyat anno.

De 19 evesen en se mertem volna.

2022. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi miatt vagy bizonytalan, meg tudod fogalmazni?


Az a kutyus, amelyiket 3-4 évesen kaptad nem a tiéd volt, nyilvánvalóan, hanem a szüleidé, amennyire én látom 12/14 éves kortól tud igazán felelősségteljesen foglalkozni egy gyerek egy kutyával (ellátás, séta, tanítás stb.). A másik kutyát nem írod, mikor fogadtátok be, kölyökként vagy felnőttként, hány éves voltál akkor, mennyit foglalkoztál te vele stb. Ugyanúgy nem derül ki, hogy nálatok mit jelent a kinti kutya, mennyit foglalkoztok vele, van-e kutyasuli, tanítás, séták, kirándulás stb. vagy napi 2x kimész megetetni és megsimized meg labdázol vele kicsit.


Az nem baj, hogy bizonytalan vagy, de egyébként én pont a te korodban nem mernék vállalni kutyát vagy csak úgy, hogy szüleid elfogadják, hogy az ő kutyájuk lesz adott esetben. Most fejezed be a sulit és NEM TUDOD mi lesz veled 1, 5, 10 év múlva, amikor a kutya még (jó esetben) javában élni fog (munka, továbbtanulás, tanfolyam, barátnő, családalapítás, költözés, külföldre költözés stb). Legyenek vészforgatókönyvek ezekre a helyzetekre.

2022. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A feleségem munkája folytán sok eseten látjuk, a felnőttkorba éppen belépő fiatal vesz valamilyen neki tetsző állatot, és az -mert ez egy jelentős változásokat hordozó életszakasz- a segítőkész szülőkre marad, ők pedig nehezen bírnak vele. Én is azt mondom, felelősségteljesen gondolkozol, ha hallgatsz a kételyeidre, és egy kicsit vársz. Majd elindul az életed valamerre, az tisztább helyzet lesz, ráérsz akkor döntést hozni.

Hangsúlyozom, szerintem jó gazda leszel, ha most, a vágyakozó tervezés idejében is felfogod, egy intelligens élőlény sorsáról fogsz dönteni!

2022. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Technikummal végzek, szóval szakma lesz a kezemben érettségi mellett. Emellett iskola alatt megcsináltam egy másik képzést, amiben már dolgozgatok és építem a vállalkozásom. Suli után dolgozni szeretnék, mellette vállalkozni. (Nem, nem lesz kevés időm a kutyára, mivel a főállásom kötetlen munkaidejű és a kutya jöhet velem a munkába.)

Párom már 4 éve van.

Szüleimmel élek még, hogy meddig nem tudom, de azt se hogy ha külön megyek hova költözünk a párommal.


11-12 éves voltam, mikor a második kutyust kölyök korában megmentettük az utcáról. Rendszeresen voltak velük foglalkozva.

2022. dec. 19. 12:14
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Családod, párod hogy áll hozzá? Milyen fajta kutyust néztél ki?

Mert ha a család is szeretné, akkor tudnak segíteni is benne, harmónikus marad az együttlét. Ha párod is imádja a kutyákat, akkor nem okoz majd gondot neki a jövőben közös otthonba kutyáról is gondoskodni.


Tervezel e a jövőben albérletbe menni vagy elköltözni külföldre?

Mert sajnos kisállattal nehéz albérletet találni, a költözés sem ideális, de persze mindent meg lehet oldani. Csak ezt is mérlegelni kell, mert lehet megtetszik egy albérlet, de állat nem mehet oda, a másik albérlet meg lehet nem tetszene vagy drágább lenne stb.

2022. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen, itt igazabol akkor a csalad a kerdes. Tudjak-e vallalni akarmilyen okbol a kutyat, ha te nem tudod magaddal vinni.

Szoval eszerint valasztanek akkor, hogy ok mit birnak. Nyilvan nem veszek magamhoz egy vizslat, ha esetleg a szuleimre marad, mert mittudomen, kulfoldre koltozom es nem tudom azonnal vinni magammal.

Na meg amugy albit is nagyon nehez talalni kutyaval, de akkor is a kistestueket preferaljak, a nagytestueket nem. Pedig ha tudnak, hogy a nagyok sokszor nyugodtabbak, mint a kicsik...:D

De sajnos ez igy alakult ki.


Illetve ugye nagyon-nagyon sok penz es talan meg ennel is tobb kompromisszum kell hozza, mert ezek a lakasok dragabbak es sokszor szarabb allapotuak, mint a tobbi.

2022. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a baj, ha nem lenne benned bizonytalanság, az a tapasztalatom, hogy sokkal tudatosabban állnak hozzá a kutyázáshoz azok, akikben van egy kis kétség az elején, mint akik túlságosan magabiztosak, aztán azt sem veszik észre, hogy elrontják. Bennem is voltak kétségek, most meg tőlem kérnek segítséget, mert látják az eredményt, amit a kutyámmal elértem. (nem én mondtam, ez mások visszajelzése, engem lepett meg legjobban, mikor először megkerestek)

Ha a család támogat és tudatosan választottad ki a kutyát, nem lesz gond.

2022. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tacskót szeretnék, külföldre nem fogok költözni. Mindenképp szeretnék itthon élni.

Emellett albérletbe se nagyon akarok menni.

Családi kertes házban élünk, ha a páromhoz is költözök, akkor is családi házban fogunk élni.

2022. dec. 19. 14:56
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Mondod most, 19 evesen, hogy nem akarsz koltozni.

De nem annyira lenyalom a szulokkel elni orokke, parod szuleivel meg meg annyira se.

Szoval ilyen eros kijelenteseket ne tegyel, hogy nem akarsz albiba menni,mert lehet, hogy egyszer majd hatra se nezel, ugy menekulsz a csalad elol, mert eleg volt 🤣🤣


Amugy nekem is tacsim van, szuper valasztas, csak ne csussz bele abba a hibaba, hogy nem kutyakent bansz vele. Mert nagyon cukik, de nagyon konnyen a fejedre nonek, ha nem neveled oket kovetkezetesen.

2022. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!