Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizslámat három napja...

A vizslámat három napja műtötték emlő daganattal. Folyamatosan nyalja a sebet, nem tud feküdni. Hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Elég komoly műtét volt, nagyon sok "áttétet" kellett eltávolítani belőle, eléggé szét lett szegény vágva. Az állatorvos legyintett a gallérra, szerinte felesleges. Hát ez azóta nem úgy tűnik, de itt a hétvége, ráadásul karácsony és eléggé vidéken vagyunk.

Folyamatosan nyalja a sebét, megállás nélkül. A szüleim nem igazán foglalkoznak ezzel, hiába kérem, hogy szóljanak rá. Mióta nyalja nagyon csúnya és vércseppek vannak a padlón, ráadásul néhány helyen olyan, mintha fel lenne duzzadva és valami ki lenne belőle fordulva (remélem, csak beképzelem a félelemtől) Egyszerűen nem értik a szüleim, hogy nagyon kell figyelni, nem szabad hagyni, hogy nyalja. Régi felfogással vannak, szerintük így gyógyítja magának... Most itt virrasztok felette, de már csak két napig vagyok itt. Folyamatosan ül és eldől, nagyon álmos mert csütörtök óta alig aludt, de most sem tud feküdni.

Mit tegyek? Hogy segítsek rajta? Mekkora problémát okozott az, hogy eddig folyamatosan piszkálhatta? Ez a műtét utáni 3. napja.



2022. dec. 25. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Fájdalomcsillapítót nem adott a doki? Azt kellene szednie néhány napig. Valami enyhe nyugtató sem ártana neki, de szerintem a fájdalomcsillapító is elég lenne, akkor már nem érezné és békén hagyná. A sebnek nem tesz jót, hogy állandóan nedvesen van, úgy nem tud gyógyulni és mechanikailag is mozgatja.

Adhatsz rá valami ruhát is, hátha az is segítene.

2022. dec. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Semmit nem kaptunk, még fertőtlenítve sem volt. Tanácsot sem kaptunk, hogy lehetne gyorsabb a gyógyulása. Teljesen natúran van hagyva, hogy magától gyógyuljon...

Nincs itthon semmilyen kutya kompatibilis gyógyszer. Mit adjak neki? Annyira szeretnék segíteni, de annyira rosszkor jött ez.

2022. dec. 25. 03:04
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Valami állatorvosi ügyeletet hívj fel, ha nagyobb városban vagy közelében laksz, biztos van ilyen. Ha elmondod, hogy mi a baj, a kutyát sem kell elvinned, adnak valami fájdalomcsillapítót és nyugtatót.
2022. dec. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jász-Nagykun-Szolnok megyei kisvárosban vagyunk, távol a megyeszékhelytől.. de próbálkozok, hátha:/
2022. dec. 25. 03:21
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg van telefonos ügyeletetek: [link]


Próbálj meg gallért szerezni. Az emberek megveszik, használják 1x, aztán áll a polcon évekig, hátha kell még valamikor. Előfordulhat, hogy van az ismerősi körödben.


Legkésőbb ünnepek után viszont nagyon meg kellene mutatni egy értelmes állatorvosnak. Legjobb esetben megsimogatja a doki a kutyát és te megnyugszol. Rosszabb esetben elkaptok egy súlyosabb problémát.

Addig akár gyűjthetnél is ajánlásokat, hogy melyik dokival érdemes szóba állni a környéketeken.


A szüleidet nem lehetne azzal meghatni, hogy ha miattad, a te megnyugtatásodra vigyék el orvoshoz? Mert én ezzel próbálkoznék, ha már "régi felfogásúák" és "csak egy kutya" miatt nem mozdulnak.


Az előző kutyusomnak volt hasonló nagyműtétje emlődaganat eltávolítás, emlőléclevétel, ivartalanítás, miegymás (ne rám nézzetek, így mentettem). Hogy legyen összehasonlítási alapod, tapasztalatok:

- A saját orvosunk átküldött máshoz, saját eü. problémái miatt nem tudta vállalni az utógondozást. Ekkora műtét után 10-14 napig előfordulhat bármi. Szerintem baromi nagy red flag, hogy a dokitok a karácsonyi káoszban, munkaszüneti napok és limitált nyitvatartások mellett képes volt ilyen komoly műtétet végezni a kutyán.

- Gallér és ruha (ruha alatt géz, előtte betadine-os fertőtlenítés). Csak ruhával simán piszkálta volna a varratait. Tacsimix volt, a testfelépítése miatt még gallérral is elért vicces helyeket.

- Kaptunk kutyának való fájdalomcsillapítót. Nem minden doki ad automatikusan, némelyik úgy van vele, hogy ha fáj a kutyának, akkor nem hajtja túl magát. (Ha azt látod, hogy feküdni sem tud a fájdaltól, akkor mondjuk rohadtul indukolt lenne.)

- Műtét utáni nap kontrollvizsgálat, branülkivétel.

- A seb szépen gyógyult. Értsd: nulla vérzés, ami be volt picit dagadva, az lelappadt.

- 10. napon rosszul lett. Egy infúzió megoldotta, de nekünk nagyon is szükségünk volt arra a nyomorult utógondozásra.


Mielőbbi gyógyulást kívánok a kutyusnak!

2022. dec. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Gallér vagy ruha + fájdalomcsillapító. Keressetek egy másik dokit! - Így nem fog rendesen begyógyulni a seb.
2022. dec. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Pont nemrég volt egy olyan eset egy állatvédő szervezetnél, hogy egy kutya ivartalanítás után nem kapott semmit, valószínűleg fájdalomcsillapítót se, szétszedte a sebet, konkrétan elvérzett.

Valami ruhát ideiglenesen adja rá, hogy annyira ne tudja piszkálni. Kutyás csoportba írd ki, hogy van-e valakinek a közelben fájdalomcsillapítója. Egyébként én is Jász Nagykun Szolnok megyei vagyok, melyik településen vagy? Szolnokon biztos, de több településen is kell lennie állatpatikának, ott tudsz venni gallert, ruhát, gyógyszert.


Én tenyleg nem akarok negatív lenni, de ezek után lehet bölcsebb döntés lenne a kutyának új gazdát keresni.

2022. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!