Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Catu kutyaiskolával tapasztala...

Catu kutyaiskolával tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 17:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

A jutalom nélküli iskola? Ahol csak a büntetésben és kényszerben hisznek? Sajnos ebből a szempontból is szabad országban élünk. Akinek ez kell, menjen...


Tökéletes választás, ha nem akarsz jó kapcsolatot és nem célod, hogy minden helyzetben működjön a kutya, pláne irtózol attól, hogy motiváltan dolgozzon veled. De legalább pórázon le fog ülni melletted, ha lenyomod a fenekét.

2023. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskola választásnál rá kell szánni időt és legalább egy foglalkozást végig nézni.
2023. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1# Nem értem, miért kell ilyen degradálóan beszélni velem, pont azért érdeklődöm, mert furcsálltam, hogy jutalom nélkül hogy működik ez és pl. a Facebook oldalukon a vélemények gyanúsan "mű"-nek tűnnek a többségében, csak ugyanazt ismétlik, amit a saját oldalukon olvastam, agyba-főbe dicsérik, de semmi konkrétum nincs.


Így a leírásod alapján egyértelműen nem nekünk való.

2023. jan. 4. 11:00
 4/19 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Nem direktben neked szólt, hanem általában azoknak a gazdáknak, akiknek ez kell. Sajnos sokan vannak, akik szeretik a kényszeren alapuló módszereket.
2023. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ezt szomorúan hallom. :( Azt hittem, az ilyesmi már pár évtizede elavultnak számít.
2023. jan. 4. 11:20
 6/19 anonim ***** válasza:
Ismerem őket, soha nem használtak kényszert! :) A felelős állattartást hírdetik, talán az egyik legkorrektebb kutyaiskola. Akár olyan megvádolásért, hogy kényszert alkalmaznak jogi útra is mehetnek!
2023. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
73%
Elmesélem a tapasztalataimat, mivel én jártam hozzájuk jó pár alkalommal. Igaz, nem használtunk virslit vagy jutalomfalatot, de semmilyen fizikai kényszer vagy erőszak sem volt, mint ahogy a korábbi hozzászólásokban olvasható. Sőt, elég sok dícséretet kapnak a kutyák a foglalkozásokon. Nekem és a kutyámnak egyáltalán nem jött be a virslifalatos oktatás, ahová korábban jártunk. Okos, ügyes volt a kutyám, egészen addig, míg feladatban volt (és ezt ő egy idő után pontosan jól tudta, mikor van abban), de amint az utcára kiléptünk, az irányíthatóság minimálisra csökkent. És bizony nem mindig van az embernél virsli… (és nem is lenne normális, ha azzal kellene mindig mindenhová sétálni). Makacs, öntörvényű kutyáról van szó, ezért kerestem tovább a megoldást. Hallottam róluk, így hát kipróbáltuk, mert mi veszíteni valóm lett volna, nem kötelező sehol se maradni. Először fura volt, más módszer, más tanítás, de nekünk ez vált be. Szerintem ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, mire van szüksége, mi hatékony. Valószínűleg az első válaszadó sose járt náluk, és szerintem nincs tudatában annak, milyen is ez a suli. Kényszer alkalmazásától nem kell tartanod, sőt megjegyzem, ha bárki részéről ez felmerülne, az oktató végleg el is köszönne tőle. Szerintem próbáld ki, legfeljebb ha nem szimpatikusak, tovább keresel.
2023. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Én is jártam hozzájuk. Nekem nem jött be a képzésük, világ életembe jutalomfalattal tanítottam és nem tudtam átállni az ő módszerükre. Kényszert soha nem alkalmaztak! Az első hozzászóló valószínűleg soha nem járt náluk. Nem rossz kutyaiskola.
2023. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
#1-nek:Miből gondolod hogy kényszert alkalmaznak? Több kutyaiskolát kipróbálva mondhatom hogy a legeredményesebbek kényszer nélkül. A saját kutyám orrára csaptam, a kiképző azt mondta ,,ezt most látta először és utoljára,,.Semmi másról nem szól a negatív komment mint a lejáratásról! Családi kutyásoknak ajánlom az iskolát és igenis nagyon jók, légy türelmes,kitartó.
2023. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Első hozzászólónak:

Ismerem őket, távol áll tőlük minden kényszer! Sport vonalra nem ajánlom az iskolát, annál inkább családi kutyásoknak.

2023. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!