Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok a Cseh (szlovák)...

Tapasztalatok a Cseh (szlovák) farkaskutyáról?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom, akiknek van/volt már ilyen kutyájuk. Tudom, hogy nem egy könnyű eset, a farkasvér miatt (sőt...), de kíváncsi vagyok. Szeretnék megismerkedni a fajtával, a nagyontávoli jövőben szeretnék egy ilyen kutyát, de semmiképp sem felkészületlenül. Könyvet is ajánlhattok a fajtával kapcsolatban. Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 3. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt egy régen. Az szuka volt, de kegyetlen hogy milyen vas akarata volt. Erős kézzel kell nevelni, és tisztázni a helyét. Ha van kicsi gyerek nem ajánlom. És csakis akkor ha van férfi a családban. Félszem mindig rajta, semmi izgatottság. Mikor még kicsi mindenhova el kell vinni. Posta, bolt. És míg kicsi póráz nélkül hogy szokja hogy te nem fogsz utána szaladgálni. Ha messzebb megy bújj el, és akk pánikba esik, hogy elvesztett. Ha ezt sokszor megteszed nem fog tágítani mellőled. Kutyákhoz szoktatni kell kis korától, mert csak a "falkájában" élőket fogadja el. Nagy terület kell neki. Több a mozgásigénye mint 1 németjuhásznak.
2010. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is érdeklődtem a fajta iránt,így felhívtam egy neves magyarországi tenyésztőt.Sok jót viszont nem mondott róla,sőt azt válaszolta,erről a fajtáról jót nem igazán tud mondani.Se házőrzésre nem alkalmas,se gyerekek mellé,kőkeményen kell nevelni és folyamatosan meg kell küzdeni a falkavezérségért-gondolom,hasonló érzés lehet egy pár ilyen kutyával élni,mint a csávónak,aki egy falka farkassal él.Mindemellett engedetlen,nehezen nevelhető is-de ha többet szeretnél tudni róla,itt a link: [link] esetleg gondolod,hívd fel te is a hölgyet,ő biztosan pontosabb felvilágosítást tud adni a fajtáról,mint akár mi,,kívülállók".
2010. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

bocsánat,elírtam.

2010. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :) Nő vagyok, jelenleg nincs párom. De semmiképp nem most akarom, eddig csak keverék kutyáim voltak, mindegyik nagyon szófogadó, nem voltak velük különösebb nehézségek. Most egy társasházban lakok, közép-ázsiai juhász keverékem van most, sokat vagyunk kint, más kutyákkal is jól kijön, szófogadó, járunk vele kutyaiskolába, van egy cicám is vele is jól kijön, sőt a macsek uralkodik rajta. :) Nagyon megfogott küllemre, és tulajdonságaiban is.
2010. okt. 3. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
semmiképp ne válassz ilyen kutyát!
2011. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, jol gondold meg, mert olyan, amilyennek kinez: farkasos. Mindennapokban tökeletes tärs, de vannak szokäsai, amik idegesitöek. Egyebkent nekem macskäval lakott bent, a szobäban, teljesen elvan, csak nem szabad egyedül hagyni, mert pänikol, es mindent rombol, hogy utänad mehessen. Plusz utközben megräg egy-ket tacskot, es egyeb ölebet. Ja, meg ha nem tetszik Neki valami, akkor vonyit nyüszög. Hadd ne mondjam, mennyire idegesitö a sipoläsa :)))
2011. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!