Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről örökbe fogadott...

Menhelyről örökbe fogadott kutyusra tényleg nem kell adót fizetni?

Figyelt kérdés
Akkor sem, ha pici kölyökkutyát hozunk ki?
2023. febr. 4. 12:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%

Tudom, azert irtam, hogy szep alom.

Nyilvan soha a budos eletben nem lesz ilyen, egyertelmu, ez senkinek nem kerdes szerintem 🤷‍♀️

2023. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga az ebrendészeti hozzájárulás most is létező intézmény, önkormányzatok (minden önkormányzat) által kiróHATó a jelenleg hatályos állatvédelmi törvény rendelkezései alapján. Azonban amiatt, hogy nehezen behajtható, nagy adminisztrációs vonzata van, és ráadásul törvény szerint meghatározott (ebrendészeti) célra fordítandó, egyszerűen semelyik önkormányzat nem veti ki. Ha kivetnék, piszkosul megnőne a kóbor ebek száma, és oké, hogy ezt az összeget ezekre a kóbor ebekre tudnák fordítani, de valószínűleg durván kevés lenne a beszedett szeg az okozott probléma enyhítésére. Sajnos nem tartunk ott Magyarországon, hogy egy maximum 6000 Ft (veszélyes ebre 20.000) évenkénti összegű hozzájárulás reális lehessen. Pedig a szociális helyzetet is figyelembe vevő módon írja elő a törvény a kirovását.

És igen, kérdező, ugyanez a törvény tiltja, hogy menhelyről kihozott kutyára kivessék, szóval a kérdésre válaszolva: igaz, örökbe fogadott kutyára nem kell ebadót fizetni semmiképp, de jelenleg (és szerintem ez még sokáig eltart) a többire sem.

2023. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!