Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haldoklik a kutyám?

Haldoklik a kutyám?

Figyelt kérdés
van egy 13 éves beaglem. Tegnap voltunk vele az orvosnál mert az egyik mancsára nem tudott rálépni meg nem ette meg a kajáját. Aznap még lassan mászkál a kertben, szaglászott és ugatott. Az orvos azt mondta hogy valószínűleg ízületi gyulladása van mert a mancsán nem látszott semmi sérülés. Miután hazahoztuk, az előtérbe lefektettük, hogy legalább melegben legyen, azóta meg se mozdul. Próbált felállni de nem sikerült neki. Amikor segíteni akartam neki eltolta a kezemet, ha erőltettem, odakapott, mintha azt szeretné hogy hagyjam békén. Azóta vagy alszik, vagy ébren van és üresen néz maga elé, a légzése kicsit nehézkes. Nincs étvágya, vizet is alig ivott, akkor is csak akkor amikor az orra elé raktam a tányért. Még csak üríteni se kellt fel.
2023. febr. 18. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Igen sajnos, miénk is ilyen volt az utolsó napjaiban.
2023. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Az àllatorvos valami injekcióval tud segíteni, attól talán egy időre jobb lesz... :S ( alapjàraton igen, de egy ideig mèg menthető ilyenkor a kutyus )
2023. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
33%
Sajnos igen,haldoklik,nekem is így viselkedett a tacsim,mi azt hiszem, utolsó pillanatban,elvittük az állatorvoshoz,adott neki injekciót,de sajnos másnap reggelre elment.
2023. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos igen. Szép kort megért, szóval hát igen... Minden gazdi ettől retteg. Vidd el ma még orvoshoz, és legyél vele nagyon sokat.

Bízzunk a legjobbakban.

2023. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
közben sikerült pár falatot ennie, meg sokan innia. Észrevettük hogy a könyöke be van dagadva, akkor valóban ízületi gyulladás.
2023. febr. 18. 12:37
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy beagle 13 évesen még nincs abban a korban, hogy végelgyengülése legyen. Enyém 16, és repülve rohangál még most is.


Szerintem nem szabad feladni, vigyétek kivizsgálásra, képalkotó vizsgálatokra, ha meglesz a baj forrása, akkor még jópár évet kaphattok.


Nyilván fájdalma van, komolyabb segítségre szorul. Vidd jobb helyre, klinikára, ahol helyben minden vizsgálatot meg tudnak csinálni.

2023. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem a feltételezést. Miért haldokolna? Mert sántított? WTF? Az amúgy kinti kutya, amikor betegen bekerül a lakásba, simán visszahúzódó tud lenni , ráadásul valószínűleg kapott gyulladáscsökkentőt, ami szintén elnyomhatja, no meg eleve amiatt is visszahúzódó, hogy fáj neki. Semmit nem írtál, hogy milyen olyan baja lehet, ami miatt gondolni lehetne arra, hogy meghal. Egy 13 éves beagle nem olyan öreg, hogy két tüsszentésbe belehaljon, szóval nem, szerintem piszkosul nem haldoklik.

Amúgy ha kicsit írsz a kutyáról (annak természetéről), az eddigi bajairól stb., akkor esetleg érthetjük, hogy miért feltételezel halált, de így, hogy szimplán nem állt rá az egyik lábára, egyszerűen nem vágom, miért pont halni fog.

2023. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 6, 7!
2023. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem vigyetek vissza a dokihoz, hiszen rosszabb lett a helyzet. Idős kutya, de a halálhoz még fiatal. Lehet kap egy roborálószurit, vagy valami mást és át segít is. Ha nem iszik, akkor meg szoktak infúziót adni.

Illetve ebben a korban már ajánlott egy teljes kivizsgálás, vérkép. Annyira még nem öreg, érdemes vele foglalkozni.

2023. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig bírta. Itt hagyott minket.
2023. febr. 19. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!