Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó a gyepmesteri telep???

Miért jó a gyepmesteri telep???

Figyelt kérdés

Ha a karantén lejárt, a kutya altatható. Miért működnek ilyen telepek?? Inkább menhely legyen belőlük, ahol élhetnek a kutyák. Miért a gyepmesteri telepre viszik a kutyát, miért őket hívják ki az allatvédők helyett? És az igaz hogy rosszak a kutyák körülményei ott? És onnan lehet örökbefogadni? Vagy hogy van ez??

Köszi a segítő választ🥰



2023. márc. 2. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A gyepi egy szükséges rossz. Menhelyek csak addig fogadnak állatot míg kapacitásuk van, vagy azon kicsit túl. Viszont a gyepinek kötelező. Innen egyébként sokszor visznek ki kutyát menhelyek/fajtamentők. Én csak Budapestről tudok nyilatkozni, de itt nem rosszabb a helyzet mint egy átlag menhelyen. A gyepin szerintem kevesebbet tudnak velük foglalkozni, de ezt nem tudom biztosan, csak gondolom. Altatás évek óta nem volt, mert így vagy úgy, de végül el tudják helyezni az állatokat, ha nem is gazdihoz, de legalább más szervezetekhez. Mindent megtesznek hogy ne kerüljön sor altatásra. Természetesen lehet tőlük örökbe fogadni is.
2023. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Azert, mert az emberek idiotak! Ez csak es kizarolag a mi hibank, ugyhogy haragudhatunk magunkra nyugodtan. Persze atvitt ertelemben, en speciel meg sose jarultam hozza egy kobor kutyahoz se, meg nem is szaporitok, stb.

De na, ez abszolut a mi hibank.


Tul sok kutya van, es egyszeruen neha mar muszaj altatni. Azt azert tudni kell, hogy a menhelyek probalnak gyepirol kihozni kutyakat, igyekeznek, talan kevesebbszer kerul sor altatasra, mint mondjuk 20 eve.

De hat ez van.


Es egyebkent a gyepi az allami ellatohely. Ok kotelesek befogni a kutyakat az utcan, nem a menhely. Ezert kerulnek oda.

Ha megszunnenek, akkor brutalisan sok kutya kerulne utcara.

Lehet onnan orokbefogadni es nem biztos, hogy a korulmenyek feltetlenul rosszak, de ez gondolom eltero lehet. Minthogy menhely es menhely kozott is oriasi kulonbseg van.

2023. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy előttem írták: a szükséges rossz. Meg kell nézni azokat az országokat, ahol nem működik (hatékonyan) ilyen hálózat. Nem kell ehhez Indiába utazni, ahol igen komolyan benne van a pakliban a veszettség is, elég csak Romániáig menni. Ott pár hónapja balhé is volt (már megint), mert falkába verődött kóbor kutyák halálra martak egy futót. Szóval sajnos amíg az emberi felelőtlenség miatt kóbor kutyák vannak, addig a gyepmesteri telepekre egészségügyi okokból is szükség van. Egy menhely mondhatja azt, hogy megtelt, nem veszi be a kutyát. A gyepinek kötelessége. A hozzánk legközelebb lévő ilyen hely egyébként menhely is, próbálnak nem altatni, gazdát keresni, sétáltatni stb. az állatokat. Örökbefogadni ugyanúgy lehet náluk, mint egy menhelyen, pontosabban kevésbé szőröznek, ami előny* is és hátrány is lehet, de az ő esetükben érthető. Nem biztos, hogy náluk rosszabb körülmények között vannak az állatok, mint egy menhelyen, bár a zsúfoltság miatt van rá esély. Az altatás szintén lehet indokolt. Erre mondta az egyik tanárunk, hogy amíg nincs végtelen pénz és hely az állatoknak, addig egy nagyon problémás kutya olyanoktól is elveszi az erőforrásokat, akiknek könnyebben lehetne gazdát találni. Van, aki egy problémás kutyával is csodát tud tenni, de több az ilyen kutya, mint az erre elhivatott ember.

*Tudok olyan menhelyről, ahova ismerős jár önkénteskedni és egy pincében tartják a kutyák egy részét, napi két rövid sétával, nekem viszont nem adnának onnan, mert olyan szervezethez tartoznak, amelyik csak benti (kint csak felügyelettel) tartásra ad kutyát. A nagy, bundásakat is. Természetesen ez az ő dolguk.

2023. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Á, értem. Köszönöm.
2023. márc. 2. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

miért őket hívják ki az allatvédők helyett?

Én pl azért, mert az állatvédők baxxák felvenni a telefont. 3 menhelyet is hívtam a környéken, 1 hétig, de semmi válasz. Emailre egy válaszolt csak, 4 hónapos késéssel.

A gyepmester legalább intézkedik, és a Nébih is.

2023. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Azokat a kutyákat akik problémásak oda viszik vagy ha már nincsen hely a menhelyeken.Onnan is lehet kimenteni kutyát.A gyepi körülbelül már a kutyának az utolsó esélye.
2023. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anóca ***** válasza:
100%
3. hozzászóló: na ez az, amiért inkább a mentöszolgálatot támogatom menhely helyett. En se kapnék onnan kutyát, mert az enyém is nem bent, az ágyunkban vagy a kanapén alszik, hanem kint( ahol fütott háza is van..). Igaz, hogy suliba jarunk, túrázni es minden nap setalni...
2023. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen járok a helyi gyepmesteri terepre tréningezni, ott sem az altatás a cél. Legalább is náluk nem. Ha tudja honnan szökött ki a kutya, vissza viszi. Van 1 éves kutya jelenleg aki ott van fél éve, nem altatják el, mert jó fej kiskutya.
2023. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!