Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emiatt a kutyatámadás miatt...

Emiatt a kutyatámadás miatt kit, kiket fognak felelősségre vonni?

Figyelt kérdés

Zsámbék, 13 éves lányt marcangolt 6 kóbor.

[link]


Véleményem szerint ez már túlmutat az állattartó hibáján is, itt már erősen a jegyzőnek, polgármesternek, meg az alkalmazottainak kellett volna lépnie.


Településünkön is kb nulla a kutyatartási "kultúra", kb azt csinálnak a kutyatartók, amit akarnak.


2023. márc. 7. 14:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Le merném fogadni, az állattartókat veszik majd elő kizárólag, a polg. hivatal meg mossa kezeit...
2023. márc. 7. 14:20
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván az állatok gazdái a felelősek, szerinted nem így van? De azt is felelősségre vonnám, aki egy egyszerű balesetből ennyire szenzációhajhász hírt képes megírni. Típus Blikk színvonal.
2023. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy az állattartóknak max. a pénzbirságot szabták ki a cikk szerint is, azon meg csak röhögcsélnek, szart sem ér. Elkobozni az állataikat és örökre eltiltani az állattartástól, eddig már nem szoktak elmenni az ilyen ügyek, csak ha komolyabb állatvédő egyesületek is beleállnak, az Állatvédő Liga például már ért el ilyet, nem véletlenül lettek a rendőrség hivatalos partnerei is, de ők is önkéntesek, és nem lehetnek ott mindenhol. Felelősek az állattartók, meg felelősek azok a szervek, akik nem veszik komolyan ezeket a problémákat. Ugyanúgy kellene ellenőrizni, mint a gyorshajtókat, és már kisebb kihágásnál is repülhetne a birság, nem lenne szabad idáig hagyni elfajulni a problémát.
2023. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
*Állatmentő Liga (elírtam, bocs)
2023. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Mert tenyleg, ki is a hibas itt? Csak nem az a no, akinek 11 kutyaja van es mindegyikre szarik? Ha jol ertettem.

Szerintem leginkabb o.


Amugy mar kapott penzbirsagot, nem is kicsit, szoval egyebkent is a bortonben kot ki, ha nem fizeti, viszont persze a kutyakat el kellett volna venni tole mar reg.

De ez nem igy mukodik, hogy csak ugy bemegyek es elviszem a kutyait. Ez egy lassu folyamat es kozben sajnos ilyen baleset tortent...

Igen, ez elfogadhatatlan es ebbol a szempontbol az orszag szar helyzetben van, de se penz,hely es eleg ember nincs arra, hogy minden ilyen undorito kutyatartot kelloen felelossegre vonjanak es a kutyakat elvigyek.

2023. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hiába jelentesz be bármi ilyet bárkinek, egyszerűen nem tesznek semmit, megvárják, amíg vér folyik, én felelősnek tartom a hatóságot és az önkormányzatokat is. Én is jelentettem ezt-azt, nem csináltak semmit, csak kaptam egy választ, hogy majd megnézik. Köszi, kenjem a hajamra. Azóta párszor már nekem kellett megvédenem magamat és a kutyámat séta során a felelőtlen ebtartók neveletlen négylábúitól. Sajnálom amúgy az ilyen kutyákat is, jó kezekben semmi gond nem lenne velük, csak sajnos minden hülye tarthat állatot.
2023. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én már konkrétan a szomszédomat jelentettem többször is a jegyzőnek, de kb tojt rá.

Vagy 3-4x már biztos voltam bent a hivatalban.

Többször szóltam a szomszédnak, a kutyái itt vannak nálunk, akiket szerintem szaporít, nem etet, elég horror körülmények között tart.

És ahogy olvasom, az állatvédők is a jegyző fülét rágják majd, de ha nekem nem csinálnak semmit...1 munkával több a jegyzőnek, akit vagy 4 településre osztottak be.

2023. márc. 7. 14:58
 8/14 NTBS ***** válasza:
76%
A tulajdonosokat.
2023. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

A kormányt. Mert nem engedélyköteles az ebtartás, és tilos a fegyver.

Felénk simán lelőttük volna a kóbor ebet.

2023. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Senkit. Fogadok se chip, se semmi. A gazdi letagadja hogy az övé.

Gyepmester nincs.

El kéne altatni, vagy kilőni az ilyeneket. Legalább lenne valami hasznuk a vadász társaságoknak.

2023. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!