Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában megtanítanák...

Kutyaiskolában megtanítanák erre is a kutyát / engem, vagy erre mi lehet a megoldás? (Kapunk kimenés, autó mellett futás)

Figyelt kérdés

Rokonomékkal egy udvarban élünk, szoktunk mi is és ők is egy nap többször beállni az udvarba autóval mert az udvarban van a garázs. Van nekünk egy kutyánk meg nekik egy kutyájuk. Egymást tanítják a hülyeségre sajnos.

A miénk mikor pl valaki bejönne vagy kimenne a kapun kocsival (elektromos a kapu), szinte kimegy az autó elé, és alig mozdul a kocsi elől (nem üti el senki de lassan lehet a kutya mögött haladni a kocsival)

Utána mikor elmegy a kocsi elől és a kocsi felgyorsít fut mind a kettő a kocsi után / mellett / előtt 🙃


Van mikor nem vagyunk otthon, nem tudunk rá szólni.

Mikor rászólunk mi ketten azonnal szótfogad és oda jön hozzánk, elszégyelli magát, tudja, hogy rosszat csinál. (Másnak általában nem is fogad szót..)


Ha nem vagyunk otthon egész nap, nem tudunk rászólni mikor “baj” van, hogyan szoktassuk le róla a miénket, hogy:

1. Ne menjen ki mikor jön beállni a kocsi (kb csak max 1 méterre megy ki a kapun, de attól félek meglát valamit és kifut a többi közlekedő autó elé…)

2. Ne fusson az autó után / mellett, csak mert a másik kutya is azt csinálja


4 éves egyébként, kb 1 éve fogadtuk örökbe. Tudom már az elején kellett volna menni vele iskolába de utólag sajnos már nem tudom hamarabb elkezdeni.


Szeretném pár hónapon belül elvinni iskolába, de ott tudnának erre mondani megoldást?



2023. márc. 29. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztm meg zárd be addig. Egyszer utöd el. Anyáméknál is mindig össze vissza mászkáltak a kutyák (mondjuk ők nem futottak a kocsi mellett és nem mentek ki), kb 35 évig nem is volt gond...volt Kaukázusi is meg Yorkik. Apám múltkor ment át a kutyán.
2023. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj azt nem tudjuk pontosan rokonomék mikor jönnek-mennek a kocsival. Egy nap ezerszer ki be állnak a kapun. Amúgy a kutya benti, nyugodtabb is vagyok ha velem van / bent van. De az sem jó neki ha egész nap bent fekszik csak.

Egy év múlva költözünk. Addig próbálok erre valami megoldást találni, remélem fogok és nem lesz addig semmi gond

2023. márc. 29. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Egy jó oktató megtaníthatja a kutyát/titeket, hogy kezeljétek, de max csak egy magánórán, nem egy csoportos "ül-fekszik-lábhoz" kurzuson.


Ki kell neki jelölni egy határvonalat/konkrét helyet, ahol ott kell maradnia onnantól, hogy nyílik a kapu, odáig, hogy becsukjátok. Ehhez pedig rengeteg gyakorlás és következetesség kell, mind a ti , mind a rokonok részéről (bármikor, bárhova indulnak, ha elhagyja a területét a kutya, akkor azonnal meg kell állni és vissza kell küldeni).


Szerintem is egyszerűbb és biztonságosabb becsukni.

2023. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is jó lenne, ha letudnátok keríteni az udvarrészeteket, akkor nem tudna átmenni a rokonok részére.

Vagy egy nagyobb kennelt keríteni a kutyának.

2023. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kapuszabályt, hogy ne menjen ki, szoktak tanítani minden suliban.

Az hogy fut a kocsi mellett a másikkal együtt, már sokkal nehezebb ügy. Szerintem első lépésben a 'maradsz' parancsot kell neki nagyon stabilan megtanítani, ez is biztosan lesz a suliban. Ha ez jól meg van, akkor meg már össze lehet kötni azzal, hogy amikor nyílik a kapu, ő mindig ugyan oda leül és vár. Viszont ez csak akkor fog működni ha mindkét kutyával csináljátok, úgy baromi nehéz lesz, ha a másik kutya közben ott futkos.

2023. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!