Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia és német (német,...

Francia és német (német, svájci, osztrák, holland) fajták közül LEGKEVÉSBÉ szőrét melyik hullajtja? Főképp bent a családi házban. 20-40 százalék kint, de jóval nagyobb arányban 80-60 százalékban bent tartva.

Figyelt kérdés

Egyről úgymond tudok, hogy (nyilván: állítólag) az óriás schnauzer bent nem hullajtja, vagy legalábbis nem annyira hullajtja a szőrét.

Még egyszer írom: ha igaz, amit erről a fajtáról írnak.


Érdekelne, hogy francia és a fenti német(es) fajták közül vannak-e még szőrüket nem, vagy nem nagyon hullató ebek?



2023. ápr. 21. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Tudtommal amik erről ismertebbek: Bichon Frise, Pudli, Portugál vízikutya, és igen az Óriás Schnauzer... Nem említetted pl. kis- vagy nagytestű kutyát kerestek?

És igen, azért fontos megemlíteni, hogy minden kutya vedlik, csak arányaiban ezek talán kevesebbet. Egyébként genetika is, mert még egy fajtán belül is vannak bundásabbak, és kevésbé vedlősek. Érdemes megnézni a szülőket, bár sokszor még az se garancia.

Illetve valóban, bent kevesebbet vedlenek, a kinti kutyákat több kosz, por, egyéb ingerek érik, amik kiváltják a vedlést (de én sem vagyok szakértő, csak legjobb tudásom szerint igyekszem válaszolni).

És az is fontos még, hogy a rendszeres fésülés sokat segít, mert előbb fésülöd ki úgymond, minthogy a földre hullana. Ha pedig fésülés, akkor a rövidebb szőrrel általában könnyebb a munka.

Remélem megtaláljátok, amit kerestek!

2023. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szálkás szőrű tacskó 12 éve van velünk és én több hajszálat hagyok el egy nap alatt mint amennyit ő "vedlett". Soha nem találkoztam kutyaszőrrel a lakásban.

Ha nagytestűt keresel, abban sajnos nem tudok segíteni. A tacsi az német fajta

2023. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában a hosszabb szőrű, társasági jellegű kiskutyák nem hullajtják a szőrüket, pl a bishon ahogy fentebb írták. Francia nagytestűből tudom ajánlani az uszkárt, csodálatos kutyák, de gyakori kozmetikust igényelnek
2023. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!