Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni kutyatámadás...

Mit kell tenni kutyatámadás esetén?

Figyelt kérdés

Sógornőm tegnap sétáltatta a kutyánkat és egy póráz nélkül sétáló kutya odajött, körbeszagolta, majd nekiesett a kutyának. A sógornőm felkapta a saját kutyánkat, közben próbálta elzavarni a másikat. Mivel a másik gazdi odaért, legalább annyi történt, hogy már szét volt egymástól választva a két kutya. A sajátunkon lett pár seb, szerencsére nem komoly. Két szemtanú volt. Ők nem tudtak közbelépni, mert a saját kutyájukat fogták vissza. Tőlük tudom, hogy a vén fószer elnézést sem kért, csak elvonult a kutyájával, miközben pórázra tette.

Mi a teendő egy ilyen esetben? Ijesztő az eset, mert komolyabb baj is lehetett volna. Nekem sem jutott volna jobb eszembe, mint hogy felkapjam, pedig az állítólag nem helyes.



2023. ápr. 24. 22:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

A 13. keruletben az Ujlipotvarosban jar egy ven foszer egy kan farkaskutyaval (neve Princ) poraz nelkul es akutyaja agressziv mas neki nem tetszo kutyakkal.


Egy magas szoke no megy egy farkaskutyamwretu fekete hosszuszoru kutyaval (berni pasztor jellegu) jar porazzal,de a kutya konfliktus eseten kitepi magat a no kezebol. Egy csaladtagomra ok nelkul tamadt ra es kiharapott egy darabot a karjabol. A bordajat is eltorte. A mentok vittek el a csaladtagom. A kutyat ugyanugy szajkosar nelkul viszi a no. A Szt Istvan park kozeleben laknak.


Ki tudja hany emberre tamad meg ra.

Az allatorvos azt mondta,h munkaido utan viszi oltatni a no,mert mashogy nem tudja.

2023. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én a következőt szoktam.


1X szólok a gazdának. 2.-ra nem koptatom a pofám, csak szisszen a paprika.

2023. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Paprikaspray esetén nézz széljárást is…

(Vicc)

Sajna nem életszerű

2023. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nagyon helyzetfüggő. Ahol megoldás a felemelés, ott általában nincs is valós veszély. Ezzel leginkább csak lefogod a saját kutyád, a másik meg sebeket tud rajta ejteni, ahogy most is történt. Ha már megy a bunyó, akkor általában a sajátomat elengedem és a másik kutyát próbálom megfogni olyan helyeken, ahol nem tud engem megharapni(az pont nem érdekel, ha emiatt az enyém ráfog). Rengeteg esetben elég volt egy hatalmas üvöltés és kis felé mozdulás, hogy a közeledő kutyát eltántorítsam, de volt olyan is, hogy egy 15 kg-os puli keverék tépte ki a gazdája kezéből a pórázt és ment volna a 6 kg-os kutyámnak, akkor szimplán elkaptam a pórázt, kitartottam és megvártam, amíg a kedves gazdi visszaveszi az örjöngő kutyáját.

Egy paprika sprayt próbáltam, az nem segített, inkább botot hordok és az olyan jó kabala, hogy mikor nálam volt, egyszer sem támadott meg kutya.

2023. ápr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezt csak LEGUTOLSÓ ESETBEN ajánlom, ha konkrétan a kutyád élete a tét!!! (és nem félsz hogy esetleg megharapnak)

Ha a támadó kutya nem pattog, és közel tudsz férkőzni hozzá, nyomd ki a szemét. TUDOM, DRASZTIKUS! De ha a kutyám élete van veszélyben, számomra nincs kegyelem. Inkább legyen vak a másik kutya, mint az enyém halott

2023. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hosszú, kampós nyelû esernyôt is hordhatsz esetleg. Ha kell, botként is funkcionál, illetve ha ügyes vagy, a kampós nyelét beakaszthatod az idegen kutya nyakörvébe vagy hámjába, és elhúzhatod, megemelheted vele. És mivel merev is, magadtól is távol tudod tartani.
2023. ápr. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Olyan kell persze, aminek nem túl vastag a nyele, és csak annyira hajlik vissza, hogy még pont jól beakasztható.
2023. ápr. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azért még jó, hogy a legtöbb válaszolónak és a kutyájának még nem volt része kutyatámadásban. Mivel ez legtöbb esetben egy támadás dinamikusan zajlik le, ami kutyáknál annyit jelent, hogy forognak, esnek kelnek a földön, ugrálnak, stb… megnézném hogyan akasztja be az állkapcsába az esernyőt vagy nyomja ki a másik kutya szemét… legtöbb esetben nagy testű kutyánál még a nyakörvet vagy a pórázt is gond elkapni.


A legjobb védekezés itt is a megelőzés. A kóborkutyákat, póráz nélküli kutyákat elkerüljük. Ha kell megállunk és tisztes távolságból megvárjuk míg az továbbhalad, vagy átmegyünk az út másik oldalára, esetleg irányt váltunk. Ha már nem kerülhető el a találkozás akkor semmi képpen nem pánikolunk. Határozottan szembe állunk az idegen kutyával a sajátunkot magunkhoz közel tartva és még 5-8 méteres távolságról megpróbáljuk elijeszteni. A legtöbb kutya félelemből támad ha be van szorítva. Ha még van köztünk olyan távolság, hogy biztonságos neki a menekülés akkor inkább azt a megoldást fogja választani. Ha mégis olyan kutya jön szembe, ami idegileg instabil vagy teljesen elhanyagolt és közel van, esetleg meg is történt a támadás elsősorban a saját kutyánkat próbáljuk meg óvni. Igyekezzünk valamilyen terep tárgyat közéjük helyezni - fa, bokor, szemetes, lámpaoszlop. Ha van a közelben egy hosszabb faág azzal lehet próbálkozni elijeszteni, vagy ha hosszú pórázunk van akkor annak a végével suhintani felé. A paprika spray sem rossz ötlet, jobb ha abból kap egy adagot a mi kutyánk is mintha olyan helyen harapnák meg hogy lesántul vagy elpusztul.


Meg egy minimális kutya ismeret sem árt, egy pitbull vagy rotweiler máshogy fog támadni, mint egy németjuhász vagy egy cane corso. Előbbi kettő hatapását általában vagy ékeléssel vagy feszítéssel lehet megnyitni, míg egy németjuhász simán el fogja engedni majd újat harapni. Tehát egy pitbullnak a fejét üthetjük is, amíg nem ájul el addig valószínű nem fog a harapása engedni.

A fojtó nyakörv nem rossz ötlet, de kevés embernek van lélekjelenléte alkalmazni stressz helyzetben, na meg ugye amit fent is írtam, egy izgő mozgó kutyán a rajta lévő nyakörvet nehéz megfogni néha, nem még egy másikat rátenni. Ráadásul a fojtó nyakörvek belebújósak, nem kapcsosak. Itt a kivitelezés nehézkes lehet, mivel a fojtóval ha levettük az idegen kutyát a miénkről onnantól hova tovább? Ha elengedjük újra támad, ha tartjuk akkor a mi kutyánk futhat el ijedtében, esetleg a kutya minket fog tovább támadni.. ha van segítség még működhet is, egyedül nehézkes. Esetleg az is működhet, hogy a rajta lévő nyakörvnél fogva a kutyát elkezdjük két kézzel függőlegesen felfele emelni. Régen a szolgálati kutyákat így fojtották le az emberről amik nem akartak ereszteni.


Egy szó mint száz, amíg tudod kerüld el. Ha nem tudod elkerülni pozicionálj úgy, hogy valami legyen a kutyák közt és próbáld lezavarni. Ha ez sem jön be akkor paprika spray vagy fizikai erő.

2023. ápr. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

17-es kommentet látom nehéz volt rendesen elolvasni

“ Ha a támadó kutya nem pattog, és közel tudsz férkőzni hozzá…”

Mellesleg volt részem kutyatámadásban. Olyanban is, hogy két nagytestű rontott egyszerre a franciámra. Az egyiket a zsebemben lévő fojtóval fojtottam meg, nem kell belebújtatni a fejét, hogy egy darab lánccal meg tudd ölni.

A másiknak kirántottam a hátsó lábait és eldobtam (adrenalin csodákra képes), tudtommal ő is maradandó sérülést szerzett.

Könnyű az elkerülésről beszélni, de a kommented egy nagy kalap száraz kutyakaki. Tegyek közéjük egy kukát vagy bokrot, komolyan?!?! Bottal ijesszek el egy kutyák, amelyik felénk rohan?????

2023. ápr. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!