Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora box ajánlott egy kis...

Mekkora box ajánlott egy kis termetű border collie számára?

Figyelt kérdés

Autóban történő szállításhoz, illetve edzéseken a szünetek idejére használnám, nem ez lenne az alvóhelye.

Jelenleg egy 70*50*50 -es szövet boxban van. Ennél néha az az érzésem, hogy túl kényelmesen is elfér, elég kicsire össze tud gömbölyödni. Mivel ez a box tönkrement, az új esetében elgondolkodtam az eggyel kisebb, kb. 62*42*42 centis méreten. De nem tudom, nem lesz-e túl kicsi?

A kutya amúgy 14 kiló, marmagassága 48 centi körül van (nem mértem még), háta hosszú, de fajtán belül elég kicsi, kb minden bordernél kisebb volt eddig, akikkel találkoztunk.

Szerintetek kicsi lenne vagy még megfelelő a kisebb méretű box egy ekkora kutyának? Mire figyeljek, mi az ami még kényelmesnek, elfogadhatónak mondható egy box esetén, ami autóútra kell?



2023. máj. 2. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs nagyon nyomós okod váltani, akkor maradj a megszokott méretnél, had legyen annak a kutyának kényelmes.
2023. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Én nem változtatnám meg a méretét, ezt szokta meg, ebben nyugodtan elvan. Semmi nem indokolja a mérettváltást. Feleslegesen én nem stresszelném a váltással, olyan kis érzékeny lelkük van.

Az enyém ilyen.

2023. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A méretváltást az indokolná, hogy a csomagtérbe a kisebb box jobb lenne, így éppen befér a jelenlegi box és mellette kevés hely marad pakolásra. Az eggyel kisebb nekem lenne praktikusabb az autó miatt, de nem kényszeríteném bele, ha túl kicsi számára. Ezért gondolkodom azon, hogy mi az a szempont, ami alapján azt mondjuk, hogy megfelelő méret? Pl. Fel kell tudnia állnia autóban utazva? Vagy elég ha fekve jó a magasság? Fekve milyen pózban számít a méret, oldalán fekve vagy hason? Ilyesmikre gondolok.

A lelkivilágán nem aggódok, semmit nem vesz a lelkére, nagyon jó az idegrendszere, állatorvos is dicséri. Elfogadná szerintem azt is, ha egy nejlonszatyorba szuszakolnám, a lényeg, hogy utána "buli" van és velem lehet.

2023. máj. 2. 16:46
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez most ne Rólad szóljon. Ha eddig meg tudtad oldani, akkor nem kell változtatni.

Miért érzem úgy, hogy megerősítésre vársz tőlünk, hogy kisebbre cseréld. A kutyusnak mindig a legjobbat kell adnod, mert ő van kiszolgáltatott helyzetben és nem Te.

2023. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkoranak kene lennie a boxnak, amiben kenyelmesen meg tud fordulni a kutya. Az se hatrany, ha befer egy vizes tal is, foleg, ha abban kell varakoznia 1-2 orat, mert mittudomen hol vagytok.


Ha nem tud majd benne felallni, megis hogyan megy bele? Kuszva? Vagy hogy gondoltad?

2023. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy fel tudjon állni és meg tudjon fordulni, legyen vizes tál a várakozás alatt.
2023. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem megerősítést várok, hanem véleményt, szempontokat ami alapján el lehet dönteni, mi a megfelelő méret. A mostani nem az övé, nem neki lett vásárolva, "örökölte" egy nála nagyobb testű kutyától, ezért is láttam néha úgy, hogy bőven nagy, talán a kisebb is elég lenne neki.


Kedves 3as,azt pedig kérlek ne döntsd el láttatlanba, hogy eddig mi volt és ezután mi lesz nálunk a helyzet. Változtak a körülmények, ezért merült fel, hogy jobb lenne a kisebb is talán, mert a nagyobb box persze hogy kényelmes volt neki. Nem szimplán felkeltem reggel, hogy szivatni akarom a kutyát, veszek neki egy kis boxot.


Mivel a mostanit se én valasztottam, ezért köszönöm azoknak, akik érdemben válaszoltak, lemérem a kutyát és az alapján kiderül, mi az amiben fel tud állni, forogni. Még egyszer mondom, utazásra (autóban es nem fekhelykent) es edzések par perces pihenoidejere lenne használva.

2023. máj. 2. 17:10
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha 48 cm a marmagassága, ne legyen 42 centis a box. Szóval nem, ne válts kisebbre, mert az már nem lesz jó. Amúgy vicces lehet ahogy összehajtogatja magát egy ilyen kis könnyű kutya, és elvész a boxban :D Én is csak lesni szoktam, hogy max. a harmadát foglalják el, amikor összegömbölyödnek. De hidd el, kell az, hogy azért fel tudjon állni rendesen, amikor megfordul, vagy ücsöröghessen kicsit.
2023. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkora legyen, hogy el tudjon benne nyúlni. Hiába kicsi, mikor összegömbölyödik, ha nem tud úgy helyezkedni, ahogy akar, akkor kényelmetlen lesz neki.

Ha fontos a helykihasználás, nézz szétt a csapott oldalú boxok között vagy csináltass méretre. Hatalmas plusz teret tudsz kialakítani, ha megszünteted a téglalap alakú box vs ferde hátsó ajtó problémát.

2023. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Javítás: a 4es kommentjere szerettem volna reagálni, aki tippet nem adott csak minősített a körülmények ismerete nélkül. Persze hogy a legjobbat szeretném a kutyanak, ezért se vennék tul kicsi boxot, de a kenyelem ne azt jelentse, hogy akkor már övé az egész autó.
2023. máj. 2. 17:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!