Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever vagy Sheltie,...

Golden Retriever vagy Sheltie, esetleg más fajta?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal egy kutyát magunkhoz venni. Kertesházba költözünk, kis kerttel, de a kutya kinti-benti lenne. A szerelemfajtáink a Shetlandi juhászkutya és a Golden Retriever, de rengeteg kutakodás után sok helyen olvastam, hogy mindkettő őrülten magas energiaigényű kutya. Ez mennyire reális? Létezhet, hogy egyes almokban vannak "nyugodtabb" kiskutyák?


Mennyi mozgásigénye van ezeknek a fajtáknak reálisan?


Időben tudnánk sokat a kutyára szánni, tanítani, mentálisan és fizikailag fárasztani, mivel mindketten itthonról dolgozunk, és mindenhova vinnénk magunkkal, ahova megengedett. Viszont én egészségügyi okokból nem tudok a legaktívabb ember lenni, így nem merünk bevállalni egy nagyon magas energiaigényű fajtát. A Goldie-kon ezért is gondolkoztam, hisz sokszor alkalmazzák őket vakvezető és egyéb segítőkutyaként, így azt merném gondolni, hogy türelmesebb, nyugodtabb fajta.


Fontos, hogy mindenkivel barátságos, és cicákkal is jól kijöjjön, mert van 4 cicánk is.


Esetleg más fajta, ami alkalmasabb lenne?


Köszönöm a tanácsokat.



2023. máj. 11. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit foglalkoznátok, sétálnátok vele egy nap? A legfontosabb rész maradt ki a kérdésből 😅
2023. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mertem meghatározni pontos időtartamot, de sétára olyan 1-1,5 órában gondolkozunk, egyéb foglalkozás mellette lehet még 1-1,5 óra, gondolván itt tanításra, kertben játékra, ilyesmikre. Azt sem bánnám, ha a kutya nem kattanna meg, ha ritkán 1-1 nap kimarad a séta, és helyette pl. többet foglalkozunk vele a kertben/házban.
2023. máj. 11. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem bármelyik jó lehet ezek közül, viszont csak show vonalú kennelből. Én a helyedben inkább sheltit választanék, könnyebb belőle jó idegrendszerű és eü hátterű kutyát kifogni, a goldeneknél nagyon-nagyon meg kell nézni, hogy melyik kennel.
2023. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a Goldie jó választás lehet. Azért mégsem egy magas energiaszintű munkakutya, ha napi 3 órát tudtok vele aktvan foglalkozni, amiből 1.5 óra séta, akkor az teljesen elég neki. Meg nagyon csaádcentrikus kutya, szóval tök jó, hogy ki-bejárós lenne. Nekünk egy goldie-labi keverékünk volt, ő együtt aludt a macskával, imádták egymást. :) Szóval szerintem nektek való fajta. :)

Egyedül ez a mondatod aggasztó picit: "Azt sem bánnám, ha a kutya nem kattanna meg, ha ritkán 1-1 nap kimarad a séta" Nem, egyik kutya sem kattan meg, ha néha 1-1 nap kimarad. Visoznt ha már gondolsz erre, akkor az valószínűleg nem csak 1-1 nap lesz. Nagyon könnyű ám elkényelmesedni és hanyagolni a sétákat, ha kertje van az embernek. :/ De ha tényleg csak 1-1 nap maradna ki, az azért nem akkor gond.

2023. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Heti 4 séta kötelező, hogy jól érezze magát.

Kertben játszás, tanítás és bent alvással boldog lesz nálatok egy arany retriever.

2023. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 Köszi az észrevételt, és ez természetesen, bennem is felmerült, tehát teljesen jogos felvetés. Olyat semmiképp se szeretnék, hogy kibacom a kutyát a kertbe dísznek, mert rühellem az ilyesféle "kutyatartást", mindenképp családtag lenne, viszont nyilván, azt sem szeretném, ha lebontaná a házat, mert nem megfelelően fárasztjuk le és unatkozik szegény. Neki is, nekünk is rossz.


Mindenképp nagyon átgondolom/juk, amiket írtatok.

2023. máj. 11. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy kölyök legyen? Mert ugye akkor nagyon fontos alaposan utánanéznetek a tenyésztőknek, nem csak a tenyésztők szűrnek, ti is válogassatok. Illetve a kölykök nagyon magas fordulatszámon tudnak pörögni. Ha nem számít, hogy tenyésztőtől legyen, esetleg mentettek között is szétnézhetnétek, ott is ki lehet fogni remek kutyákat, egy fiatal felnőttel már megspórolhattok pár kölyökkori kellemetlenséget, már ivartalanítva kerülhetne hozzátok, így amiatt sem kellene aggódni (családi kedvenceknél amúgy is alap). Nem írtad, hogy van-e már kutyás tapasztalatotok, de egy fiatal felnőtt kezdőknek nem olyan rossz választás, és vannak nagyon korrekt egyesületek, akik jól ismerik a védenceiket.
2023. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem extrém nagy energia szintű. És mind a kettő fajtából van küllem vonal, amik még sokkal kisebb ösztönkészlettel, energiával rendelkeznek.

Amit írtál, az bőven elég időben. Minőségben kell már csak a megfelelő foglalkozást kialakítani.

2023. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sheltieből rengeteget ismerek, akik inkább közepes mozgásigényűek. Egy kutyát szerintem nem csak úgy lehet lefárasztani, ha te is ugyanannyit mész, mint ő. Én pl rendszeresen fárasztom úgy a kutyáim, hogy leülök bent vagy kint és mondom nekik a trükköket és dobom a labdát/adom a kaját. Ettől függetlenül persze sétálunk is, de az a napi 5-6 km meg sem látszik rajtuk. Régen futottam is velük, a 10 km után már nyugi volt, de 5-nél még pörögtek volna, viszont biciklivel már tudunk olyan tempót menni, hogy 5 km után fél napig nyugi van.


Szóval bármilyen kutyát is választotok szerintem inkább az a fontos, hogy megfelelő mennyiségű időt és figyelmet szánjatok rá.

2023. máj. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!