Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kényes téma: mi a pénz a...

Kényes téma: mi a pénz a kutyákon, amikor valaki eladja?

Figyelt kérdés
2023. máj. 13. 10:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Pontos árat nem fognak írni, mert nem szeretik elmondani a tenyésztők, ahogyan az emberek sem mennyi a fizetésük, meg mert nincs két egyforma fedezés, nemhogy két egyforma kennel. Meg mert az se mindegy hova fejlődsz az első almok után, meg mert mindenkinek más a hozzáállása és senkinek nincs kedve mocskoskodni a másikkal mikor elkezdik egymást leköpködni, szubjektív vélemények miatt. Sajnos itthon 10 millió etológus, kinológus, állatorvos, tenyésztő és kutyaszakértők országa is vagyunk. Pont ezért nem akarja senki az árakat megmondani, meg a tenyésztés menetét.


Én az első almomra két éve, egyszerű fajtával, csak a többletköltségeket számolva adtam ki 750 ezret körülbelül, 8 kölyök született és életben is maradt, kerek 100 ezerért adtam el őket mert így jöttem ki nullásra. A szülőknek csak csípőízületi diszplázia és retinasorvadás genetikai tesztje volt, ez a két legelterjedtebb a tucatnyi közül, mindkét szülő csak tenyészszemlén vett részt, kiállításon nem, mindkét szülő hazai felmenőkkel rendelkezik és közel is voltak egymáshoz így fedezési pluszköltség se volt (üzemanyag, inszeminálás stb.), csak az összeragadást fizettem, azt is csak egyszer mert nem vittem el 48 órával később (célszerű amúgy csak annak plusz díja van).

Ma ez olyan 150 ezerből jönne ki kölykönként, úgyhogy lehet alap szinten normálisan tenyészteni 150 ezres kölykökkel is, átlagos fajtát, ez nem szaporítás ahogy itt lenézi a sok fotelszakértő, hanem ennyi a tényleges költsége mikor alapszinten nullásra hozol ki egy átlagos fajtát. És halkan megjegyezném, hogy csak az ilyen és ehhez hasonló oldalakon szaporítóztak le engem is, senki más akivel a kennel nyitása és tevékenysége alatt találkoztam és ténylegesen is ért hozzá, hivatalosan foglalkoztak vele.


Aki többet kér ugyanezért az alap szintért az vagy pénzt akar belőle, vagy nem alap szinten tenyészt hanem felette. Ha van pár versenygyőzelme meg néhány egyéb vizsgálata a szülőknek akkor máris 200-300-nál járunk, ha meg mindent megcsináltattak rajtuk, a szülők külföldiek, esetleg világgyőztesek is akkor 500-700 ezret is kérhetnek egy kölyökért és nem biztos kijön nullára így sem.

Aki benyögi egy tenyésztős 150 ezres árra mindenféle információ nélkül, hogy az tuti szaporító, annak halvány fingja sincs a tenyésztésről és annak költségeiről, menetéről, szintjeiről, csak egy frusztrált barom aki meg akarja mondani a tutit mindenkinek.

A tenyésztők nagyrésze ezen az alapszinten vagy valamivel felette tevékenykedik, aztán, hogy mennyit kér a kölyökért az már más téma, ezért kell tőlük elkérni a papírokat és abból kiderül, hogy a szülők mit értek el, honnan vannak, mik lettek megvizsgálva rajtuk, ténylegesen érnek-e annyit a kölykök vagy csak zsebretesz kölykönként 100 ezret pluszban. És a szubjektív hozzáállása a tenyésztőnek sincs összefüggésben az elért eredményekkel, van bronz és ezüstkoszorús tenyésztő ismerősöm aki tenyészt másodosztályú kölyköket is olcsóbban, hiába nézik itt ezt "szaporításnak".


Azt azért megemlíteném, hogy meggazdagodni ebből nem lehet, max kiegészíti a megélhetésed, esetleg eltengődni és kimaxolod a Meoesz fedezési kvótát (van mikor 3 almot is lehozhatsz egymás után, a Meoesz dönti el).

Gazdag ezzel sose leszel az igaz, még akkor se ha masszívan szaporítasz papírok nélkül, de nincs olyan magasan a nullásra kihozható arány, mint ahogy sokat azt tévesen, tudálékosságuk miatt hiszik.

2023. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%

Azért kell nullásra kijönniük, mert itthon elvárás a sok balf#sz lila ködben élő kutyaszakértőnél, hogy egy tenyésztő csak nullásra jöhet ki, ha hasznot mer csinálni belőle akkor csakis szapis lehet.


Tenyi, szapi, ezeket a szavakat itt ugyanaz az 1-2 troll használja, ezek szerint te vagy az megint,

2023. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet a tisztességes szapikkal?
2023. máj. 13. 13:55
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom amúgy miért lett divat a legdrágább tenyésztőket tenyésztőnek tekinteni, míg alatta mindenkit lenézni. Ez pont annyira hülyeség, mintha telefonból csak a 700 ezres flagship lenne a telefon vagy autóból csak az 50 milliós luxus lenne az autó. Valami nagyon félresiklott évekkel ezelőtt, hogy ilyen téveszmékben élnek egyesek.
2023. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
Definiálnád kérlek, hogy mit értesz "tisztességes szapi" alatt? Szerintem ez oximoron.
2023. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

tisztességes szapi, aki jól bánik az állatokkal, szereti őket, jól eteti, mindent megad nekik, családtagként vannak tartva, tulajdonképpen ami hiányzik az a teny szemle + tk.


a tenyikkel szemben meg csak 1-2 kutyát tart, de azokat viszont családtagként, nem tenyészállatként, elsődlegesen barátként

amúgy minden stimmel

2023. máj. 13. 15:04
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
Nincs olyan, hogy tisztességes szapi.
2023. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

Az egyik legfontosabb dolog nem stimmel csupán, hogy miért csinálja. A TENYÉSZTÉS célja ideális esetben, hogy van egy fajtád, amibe beleszeretsz. Ismered, tanulmányozod, jobbá szeretnéd tenni, van egy koncepciód, egy elképzelésed, hogy a standardhoz és a neked tetsző típushoz legközelebb álló egyedeket hozz létre. Nyilván ez egy nagyon nehéz feladat, rengeteg kutatómunkát, tanulást igényel, és ilyenkor van az, hogy nem jó a szomszéd utcában lakó kan, mert a küllemen kívül a vérvonalak és a rokonságok pontos megtervezése is benne van egy egy párosításban. Igen, néha ehhez akár Angliáig kell utazni, és igen, néha üres marad a szuka. Ez benne van.

Ha a tenyésztő szerencsés, akkor úgymond ki tud hozni nyereségesre is egy almot, de összességében ez a pénz úgyis visszaforog a kutyákra. A kiállítások, a fedeztetési díjak, az utazások nagyon sokba kerülnek, és ha 2 évente van alom mondjuk, az nem igazán tudja ezeket visszatéríteni.

Tehát ahogy sokat emlegetik, ez egy hobbi, egy hivatás. Nem a pénz a mozgatórugó, hanem a szenvedély, a szerelem a fajta iránt.

Számomra az a tenyésztő, akinek konkrét célja van, és képes, és hajlandó is ezért tenni. Az, hogy szereted a kutyáidat és jól bánsz velük az a legalapabb dolog, az is, hogy törzskönyvezel. Kennelnevet bárki kiválthat. De ahhoz, hogy kitűnj azok közül, akik csak a létszámot növelik, és ne csak szaporíts, ahhoz bizony ennél több kell.

2023. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

A tisztességes szapi felelősséget vállal a tőle származó kutyákétt? Visszaveszi pl, ha a gazdának nem kell mondjuk 8-10 év múlva?

Vagy ad garanciát, hogy a kutyának nincs örökletes betegsége?


Nyilván nem. Szarik a kölykökre. Nincs normális szaporító.

Viszont nagyon sok a tk-es szaporító is. Aki ad tk-et, de felelősséget, garanciát nem vállal. A tk-től még nem lesz valaki tenyésztő.


Ezt a tenyizést meg hagyd már. Ha elmúltál 13 éves, legyél szíves normálisan beszélni, írni.

2023. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#19


gigalol


felrója a tenyizést, meg a 13 éves stílust, miközben az a 2. szava: szapi...



gigalol

2023. máj. 14. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!