Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelben lakó kutyát milyen...

Panelben lakó kutyát milyen gyakran kell sétáltatni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 19. 10:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem kistestű kutyám van, 4-5 séta van naponta. Kora reggel 45 perc-1 óra, mikor hogy sikerül. Napközben 1x a szomszéd bácsi leviszi egy pár perces pisilős sétára. Munka után 5-6 óra körül megyünk egy nagyobb sétára, ez időjárásfüggő, de ideális esetben 1-1,5 óra. Este 10 körül még leszaladunk egy gyors pisiszünetre. Ez pár perc. Ez elégnek tűnik.
2023. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%
Én azt nem számolom bele, amikor 2 perc alatt elintézi a pisit (mert mondjuk szakad az eső, amit utál a kutyám) és szalad haza. Az nem séta, nekem a séta minimum 30 perc.
2023. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a program attól függ, hogy éppen hogyan vagyok otthon és milyen nap van éppen.

Más a napi rutin, amikor otthonról dolgozom, más, amikor az irodában vagyok, más, amikor nem dolgozom és kirándulóidő van, más, amikor egész nap esik az eső, más, amikor kánikula van. Most, hogy nyakunkon a nyár, és kezd egyre melegebb lenni nappal, elkezdem kitolni a sétákat a hűvösebb időszakokra. Szerencsére az én kutyámnak nincs bevésődve percre pontosan, mikor kell enni, sétálni, tehát nem nagy erőfeszítés, hogy a kánikulában nem délután/este 5-7 között van a nagyobb séta, hanem mondjuk este 8-10 között. Télen meg ez visszacsúszik. Napközben csak szabadnapokon, hétvégén van nagyobb mászkálás, ha az időjárás is engedi, részben azért, mert munkanapokon akkor dolgozom, részben azért, hogy nyáron is tudjunk nagyot menni, reggel pedig a kutyám is kómás, akkor nem jellemző, hogy tudunk sokat menni, pofátlanul visszaalszik, mikor indulok munkába. Őt este lehet jobban lefárasztani. Amikor az időjárás olyan, hogy nem tudom kint sétával fárasztani, mert nem hajlandó kint lenni, akkor bent fárasztom feladatokkal. Természetesen minden kutya más, és van, amelyik ítéletidőben is igényli az 1-2 óra gyaloglást a szabadban, az én kutyám nem ilyen, őt utcáról mentették, ázott eleget, gondolom, most él a lehetőséggel, hogy nem muszáj neki, de akkor is foglalkozok vele, ha kint csak pisi van.

2023. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!