Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámat rendesen sétálni?

Figyelt kérdés
Más embereknél láttom hogy a kutyájuk ugyan előttük sétál de nem húzza őket úgy mint az én kutyám engem,hanem szép lassan laza pórázon megy.Az én kutyám nagyon izgatott lesz ha kiviszem és végig húz ami nekem se kellemes de neki se tesz túl jót.Valaki valami tipp mit tehetnék,nagyon nagyon szeretném ha ez végre megoldódna🙏.A válaszokat előre is köszönöm.🤗

2023. máj. 28. 13:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg itt is az a háttér, mint annyi más kérdésnél, amitől hülyét kapok: legyen kutya, mert jó lesz házőrzőnek meg a gyereknek játszópajtásnak, aztán a gyerek továbbtanul, elköltözik/koli, szülők leszarják a kutyát, gyerek heti-kétheti 1-2 napot foglalkozik vele, de egyre kevésbé van hozzá kedve, mert a kutya egyre rakoncátlanabb, hiszen az idő 80-90%-ban senki nem foglalkozik vele.


Kérdező sajnos a leírt jótanácsokon túl nincs csodaszer. Ha csak heti 1-2x tudod vinni és gyakorolni vele, amiket leírtunk, ne számíts arra, hogy kialakul egy szép nyugodt sétálás.


Fordulós módszernél: persze hogy izgatott lesz és kaffog, nem érti mi történik, de majd megtanulja. A kutyák is pont ugyanúgy tanulnak ahogy az emberek: meg kell nekik mutatni 10x, 20x, 100x, hogy megtanulják.


Senkit nem lehet rávenni a családból, hogy legalább napi 1x gyakoroljon/sétáljon vele legalább egy fél órát? Nincs egy kismama, középiskolás gyerek, aktív nyugdíjas stb. a környéken, aki ezt elvállalná?

2023. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Gondolom tudtad, hogy tovább fogsz tanulni. Akkor minek kellett anno a kutya? Divatból? Mert az osztálytarsaidnak is volt?


Nyilván a szülőknek nem kell a kutya, csak megvették a hisztiző gyereknek, aki meg ráunt, amikor nagyobb lett. És már nincs idő (értsd kedv) vele foglalkozni.

2023. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!