Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy tacskónk. Időnként...

Van egy tacskónk. Időnként elkezdi nyalni az arcomat percekig. Miért csinálja?

Figyelt kérdés

2023. jún. 13. 00:40
A kérdező szavazást indított:
ösztönből, igy "tisztit" mint más állatok a kicsiket
szeretet mutat ki vele
azért, hogy kapjon egy kis finomságot
a bőrömön lévő ionok stb. hasznosak neki
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Arra kiváncsi hogy neked van jobb ízed vagy a kulájának amit előtte nyalt fel.
2023. jún. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
A simogatást is a gondoskodás jelének veszik, amikor téged nyaldos egy kutya, az a szeretet kifejezése is hiszen arról gondoskodik akit szeret, kivel összetartozik és biztonságban érzi magát vele. Amikor te simogatod, akkor ő megy át kölyökbe akit az anyukája gondoz, ilyenkor meg fordítva, ő gondoskodik rólad, viszonozza. Semmiképpen nem érdekből teszi vagy tudatosan hogy hasznos lenne ez neki.
2023. jún. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyszer volt olyan is, hogy aludtam, ő meg 2-3 percig nyalta az arcomat. :) Párom látta, én nem keltem fel rá. Ez lehet, hogy ébresztő volt! :)
2023. jún. 13. 00:58
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha utána kap valami jutalmat és ez gyakorivá válik, megtanulja Pavlov-reflex révén, hogy nyaldosás után jutalom jár. De jobb az ha ösztönből magától csinálja kedvességből és nem valamiért
2023. jún. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:
94%
Szeretet.
2023. jún. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!