Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatáppal etessem...

Milyen kutyatáppal etessem beagle kutyáimat?

Figyelt kérdés
1 és 2 évesek lesznek márciusban. Nem tudok túl sokat költeni rá, mert 15 éves vagyok és a szüleimet nem érdeklik. Most a METRO-ban kapható O\'LACY\'S-t kapják. Tudom, hogy ez nem túl jó, de nincs valami jobb kb. ennyiért?
2008. dec. 30. 19:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Szia.

Mennyibe kerül mert én nem hallotam rólla de ha leirod hogy mennyibe kerül akkor szivesen sgitek.

2008. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nagyon nincsen pénzed tudok ajánlani a Champion dog nevá tápot (Tescoban kapható) vagy a Tesco színes bárányos rizses tápot, aminek Tescos mivolta ellenére egészen jók a beltartalmi értékei, jó az illata, és szívesen eszik a kutyák. Ezek mellé ha tudsz adj nekik multivitamint, ebből egészen olcsó és nagyon jó a Sanal márka! Kutyás boltokban kapható többféle változata 100db-os és talán 700 forint.


Ha van még kérdésed csak dobj egy mailt! :)

2008. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Főzz nekik, ha nem tudsz kaját venni. Szerintem ez jobb módszer, mint mindenféle rossz minőségű, de olcsó tápot megvásárolni. A nagyrésze hús legyen, + zöldségek, gyümölcsök legyenek benne. Szerintem a boltokban megkérheted az eladókat, hogy adják el neked azokat az élelmiszereket, amik már 1-2 napja lejártak, tehát eladni nem lehet, de még teljesen jók. Lehet, hogy ingyen is odaadják, de biztos, hogy így olcsóbban jutsz hozzá. Nem hiszem, h nemet mondanának, ha elmondod, miért kell. A zöldségeket ne főzd, inkább csak párold, hogy a vitamintartalma megmaradjon. Ne használj ételízesítőket. Csak annyit főzz egyszerre, amit 1-2 napon blül elfogyasztanak. Esetleg kiegészítő vitaminokat adhatsz hozzá, ha úgy látod, hogy kell. A szüleiddel pedig próbáld megértetni, hogy egy 15 évesnek képtelenség 2 kutyát egyedül eltartani, ez olyan, mintha egy gyereket bíztak volna rád, hogy neveld fel a saját keresetedből. Csodálkoznék, ha ezt túl sokáig bírnád egyedül csinálni.
2008. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szerintem ne vegyél neki Tesco-s tápot, mert az én klutyám sokáig azt kapta, folyamatosan fogyott tőle és hasmenése volt!
2008. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget. Tescos tápot nem akarok venni, mert próbáltam és azokat nem igazán szeretik. A Fressnapfba majd veszek valamilyen vitamint, de táp mellé az nem sok ? Nem lesz valami túl adagolva ?
2008. dec. 31. 12:37
 6/37 A kérdező kommentje:
Az elsőnek: amivel most etetem abból 10kg úgy 2000 Ft. Vettem Reno tápot a Metro-ban ott 15kg volt 1800 Ft, de azt abba is hagytam, mert nem szeretink és zöldet szartak tőle.
2008. dec. 31. 12:40
 7/37 A kérdező kommentje:
A szüleimnek mindig mondom, hogy adjanak pénzt a kajájukra, de csak zsebpénzt adnak, ami havi 1500 Ft. Karácsonyra is pénzt kaptam és azt is rájuk fogom költeni. Csal így engedték, hogy legyen kutyám. Mind 2-t én fizettem és az oltásaikat is. Szerencsére már csak évente kell oltani. De februárba talán majd születnek kiskutyák. Reélem. :-)
2008. dec. 31. 12:44
 8/37 anonim ***** válasza:

Szia. Az első válaszoló vagyok. Szerintem akkor adj nekik vagy chappit vagy pedigreet egyfokozzattal jobb mint amit te adsz nekik és egy kicsit drágábbak.Hogy lehetnek ilyenek a szülök:(. De a fressnapf-ban vannak olcsóbb drágább tápok ott tudsz nekik választani.

Remélem segitettem.

2008. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Az első voltam...


A Reno tápot nem is ajánlottam. És nem a Tesco kék csíkosat mondom, hanem aminek színes a zacsija.


Bárki bármit mond, az olcsó kategóriában veri a Chappit is, csak rossz a híre mert Tescós. Persze nem kötelező megvenni.


A Főtt kaját igen nehéz úgy összeállítani hogy teljes értékű legyen ráadásul rengeteg a rossz minőségű áru, ami fogyasztásra szinte alkalmatlan, de azért lefagyasztják mondván állatnak még jó lesz, bevételnek meg nem utolsó...ha meg emberi fogyasztásra szánt húst veszel az ott van mint egy drágább táp ára.


És ha szülei ennyire nem segítenek, nem hiszem hogy azt a szagot vígan elviselnék ami a kutyakaja főzögetéssel jár. :(


Végső tippként ott a Fressnapf Fittdog tápja ami ugyanazt tudja mint a tescós, de ha neked szimpibb a neve vedd azt. A lényeg a beltartalom (fehérje, zsír, hús) vitamint meg külön adni hozzá.

2008. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Kicsit OFF, de minek akarod, hogy kiskutyáik legyenek? A saját elmondásod szerint a felnőttek etetésével is gondban vagy. A kölyköket is kell etetni minél jobb minőségű táppal, + oltani és féreghajtani 2 hetente. Ez nem olcsó mulatság. Másrészt nem írtad, hogy törzskönyvesek-e, de ahol az alap szükségletek kielégítésével gond van, oda szerintem nem hiányzik egy alomnyi kölyök. Kérlek ne áraszd el az országot még egy alom felesleges (durva, de igaz..) kölyökkel. Mi lesz ha nem lesz gazdájuk és nem tudod megoldani az etetésüket? Menhelyeken több ezer kutya vár szerető gazdira, nem hiszem hogy több ismeretlen származású kutya kell. Ajánlom figyelmedbe: www.olcsokutya.uw.hu
2008. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!