Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk kiskutyát venni...

Szeretnénk kiskutyát venni amolyan benti kutyusnak. Palotapincsit vagy Spánielt vegyek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mekkora a lakás, meg persze hogy milyen természetű kutyát szeretnél.

Igazából ha egészen pontosak akarunk lenni: nincsen olyan hogy palotapincsi... Van pekingi palotakutya meg tibeti spániel...

Én egyébként a tibeti spánielt választanám, bár a cocker spániel is aranyos (már ha erre gondoltál).

2010. okt. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a Spánielt nehéz tanítani, és könnyen elfelejt dolgokat amiket már esetleg megtanult.

A palotapincsiről pedig azt hallottam hogy nagy részük eléggé agresszív a kis termete ellenére.


Persze ettől függetlenül mindkettő fajta imádnivaló :)


Én személy szerint inkább a Spánielt választanám egyébként.

2010. okt. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én isi inkább a spánielre szavazok, mert a pincsi nagyon makacs tud lenni, és egy ilyen kis teremtéssel nem szívesen keménykedik az ember... :D A spániel kedves, békésebb, és még szép is. A pincsi (szerintem) nem annyira. Bocsi. :D
2010. okt. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mennyit tudnád mozgatni? Tudnád-e rendszeresen kozmetikázni?

Az hogy mennyire lesz agresszív vagy neveletlen az rajtad múlik. Tény hogy a spani nehezebben tanul de ez nem azt jelenti hogy lehetetlen csak több idő kell neki. A pincsi meg kis makacs de ezt kutyasulival és kis odafigyeléssel hiphop meglehet oldani. És ne általánosítsunk, fajtán belül is marha nagy eltérések lehetnek.

Szerintem érdeklődj a fajtamentőknél

spániel: [link]

pincsi: [link]


Ők elmondják hogy az adott kutya milyen, illik-e hozzád.

De ha nincs is náluk neked tetsző kutyus, akkor is írhatsz nekik tanácsért, hogy ez a fajta illik-e hozzád.


És nehogy külsőre válassz kutyát, hiába van kedvenc fajtád hanem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani.

Ez legyen a szemed előtt.

2010. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pekingiből már sok van, én az Amerikai Cocker spanit választanám,hiszen nem fut össze minden sarkon vele az ember,és szebb is,mint az Angol cocker.De azt tudnod kell, nem egy egészséges fajta :(
2010. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az butaság, hogy a spániel nehezen tanul. Hazánkban ha spánielt mondanak, akkor általában az angol cockerre gondolnak, így én is rá gondolok. Nekem speciel nem tetszik az amerikai cocker, mert olyan kis gnóm, karikatúrája az angolnak. Nekünk is angol cockerek vannak és csak ajánlani tudom!!
2010. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A cocker spánielek is egy beteges fajta, csak jó tenyésztőtől érdemes venni!
2010. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Háááát:) Mindenképpen kizárnám a pincsi fajtát...nagyon hamisak
2010. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem volt mindkét fajta. Mindkettő tud nagyon makacs is lenni, de én személy szerint a spánielt javaslom:ő amolyan kutyásabb kutya:D A palotapincsi néha olyan mint egy macska, de ha valaki nem szimpi neki akkor igen harcias ha éppen úgy van úri kedve:D

A spániel egy csodakutya:D Én úgy kaptam először spánielt(szülinapra válasthattam), hogy anyukám félt a nagytestű kutyáktól, szóval mutatott 2-3 fajtát ami még megfelel neki méretben. Én röktön az angol cocker spánielre böktem:) Bár igazából a nagytestű kutyákat szeretem, sose bántam meg a spánielt. Még sosem láttam ilyen kutyát, annyira hihetetlen személyiségük van, hogy az csoda:) Most már a második spánielemmel élek együtt, és imádom. Mókás, aranyos, szeretnivaló, de minden további nélkül megvéd ha kell. És igenis tanítható! Egyedtől is függ persze, de az enyémek nagyon gyorsan tanultak-igaz néha megmakacsolják magukat, és a saját fejük után mennek. És szerintem nem felejtenek el semmit sem, legfeljebb nincs kedvük megcsinálni valamit:) A szelektív hallás is jellemző rájuk, de a pincsikre szintén. Én mindenképpen a spánielt javaslom, nem bánod meg :D

2010. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

17:22-es vagyok

Viszont az igaz, hogy spánielt csak akkor válassz, ha tudsz vele eleget foglalkozni, és mozogni is sokat tud. Ez a fajta betompul, ha nem futkoshat eleget, sok mozgás nélkül állandóan unott és kedvtelen lesz. És igénylik a szeretet kinyilvánítását,szintén kedvtelenek és levertek lesznek, ha nem törődsz velük eleget.Bár ez szerintem szinte minden kutyára igaz. De az angol cocker spániel egy főnyeremény:D

Ja, viszont egy dologra figyelj: már kicsinek értesd meg vele, hogy te vagy a főnök. A miénk olyan 2 éves kor körül megpróbálta átvenni az irányítást(kan kutyus), de meg lehetett nevelni. De azt hiszem, ez is igaz minden kutyafajtára, főleg a kan kutyusokra.

Bármit is választasz, jó kutyázást!

2010. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!