Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem 1 évvel ezelőtt...

Fabók István kérdése:

Majdnem 1 évvel ezelőtt ideköltözött Budapestről nálunk egy nagyon kedves szomszéd csaj és neki az a helyzet hogy van egy nagy harci pitbull kutyája ami ha így el kezd ugatni a nagyon mély hangos hangjával, akkor így megijedek állandóan. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amúgy én nem annyira szeretem a kutyákat jobban inkább cicás vagyok amúgy az lenne a kérdésem hozzátok, hogy mit tegyek azon, hogy hogyan tudnám elviselni azt a nagyon rossz fóbiámat, hogy így ne ilyedjek meg azon, hogy amikor így el kezd ugatni a kutya a szomszéd csajnál vagy egy másmilyen fajta nem harci hanem ilyen másmilyen kutya, hogy azt így hogyan tudjam legyőzni hogy így ne ilyedjek meg állandóan? Mert amúgy én még az udvarra sem merek kimenni, mert annyira de annyira félek a szomszéd csaj harci kutyájától valamint az ilyen kutyáktól, hogy még az udvarra sem merek kimenni, mert ha meghallom azt, hogy így elkezd ugatni a kutya, akkor én így visszafordulok és bemegyek a házba és ki nem jövök akkor az udvarra így levegőzni stb. :( mert amúgy amikor így 2017 májusában így idejöttünk, akkor még nem volt nálunk semmilyen féle kutya meg ilyenek amitől így nem ijedtem volna meg na akkor még így ki mertem mindig menni így 5 éven keresztül így 2022 júniusáig így a friss levegőre meg minden amúgy lehet hogy én autista vagyok, mert amikor így nem a kutya kezd el ugatni vagy valami, akkor így vagy az ilyesztő YouTube videóktól ilyedek meg mint például a 2004-es K-fee auto commercial-os videótól vagy a horror filmektől vagy például a hatalmasra fújt lufi durranástól ilyedek meg de az a helyzet hogy így az ilyenektől is állandóan megilyedek meg így ugyanúgy így el kezd a gyomrom így bizseregni utána meg a szívem is elkezd így hevesebben verni mint például a kutya ugatástól is stb., ami nekem nem annyira tetszik :( amúgy válaszaitokat előre is köszönöm :).

#kutya #fóbia #lufi #harci kutya #ilyesztő videó
2023. júl. 5. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Semmit. Ha nem támad rád a kutya, csak hallod a hangját akkor nincs tenni valód. Esetleg kérd meg a csajt, hogy ismerkedhess össze a kutyával majd megszereted és nem fogsz félni. Mást nem tudsz tenni.
2023. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
A félelmeiddel érdemes lenne pszichiáterhez menned.
2023. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
iJesztő
2023. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Hacsak nem vagy kutya, megnyugodhatsz, a harcoltatott kutyákat úgy szelektálták tenyésztés során, hogy emberre nem támadhatott, mert az embernek ki kellett tudni szedni a harcból úgy, hogy a kutya nem bánthatta az embert. Én jobban félteném a kutyámat, mint magamat, feltéve, hogy az adott egyed tényleg mutatja jelét, hogy jobb vele vigyázni.
2023. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2023. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Hát amúgy azt így amúgy csak így úgy tudnád így legyőzni amúgy ha amúgy így meg így is meg így is kicsit össze kapná magad. Tudod csak amúgy így. Amúgy remélem így meg amúgy meg így segítettem így neked amúgy.
2023. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

4 csakhogy a legtöbb ilyen kutya is már nem a régi és a legtöbben nem tenyésztőtől veszik...ergo megveszi az edeggyenge szapissat. A nevelésről már ne is beszéljünk.

És nem, nincs bajom a "harcikutyákkal"!

2023. júl. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

#7, harci kutya vagy sem - itt nem a kutyával van baj, hanem a kérdezővel.


Az ugatáson kívül semmilyen harcias viselkedésről, agresszióról nem ír. Valószínűleg a kutya triggereli szegény kérdezőt, ebben az esetben a harci kutya elnevezés is megkérdőjelezhető. Vélhetően tart tőle és ezért utal rá "harci kutyaként".

Az ideggyenge szapis kutyás állításoddal egyetértek, sok esetben a nevelés hiánya okozta problémás jellemmel is - de nem tudjuk, hogy ebben az esetben is ilyen kutyáról van-e szó.


Mindenesetre ennek a kérdésnek inkább pszichológia témakörben lenne a helye.

2023. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Nyilvánvalóan kamu, szándékosan elb... helyesírással, de a válaszomat tudod töröltetni...
2023. júl. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
#9, névvel van fent, utánanéztem. Nem kamu.
2023. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!