Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom szeme bevörösödött...

Kutyusom szeme bevörösödött és hunyorog. Hétvégi állatorvosi ügyeleten tudnak vele valamit csinálni?

Figyelt kérdés

1 éve van velem a kutyus, de ilyen probléma még nem volt vele. Lefekvéshez készülődve vettem észre hogy az egyik szemére hunyorog, megnéztem közelebbről és a jobb szeme fehérje tiszta piros. Egyébként jó kedve van szegénykémnek..


Gyors guglizás, gondolom vagy kötőhártya gyulladás vagy megszúrta valami az esti séta közben miért is ne péntek este. :( Hétvégén most általános állatorvosi ügyeletet találtam, holnap szerintem elviszem, nem baj hogy nem kifejezetten kutya szemészet szerintetek?


2023. júl. 15. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem “szerintem elviszem”. El kell vinni.
2023. júl. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Simán megoldják.
2023. júl. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha valami belement, kiszedik, ha meg kötőhártya gyulladás, akkor írnak fel rá krémet, amivel kenned kell. Szerintem nincs külön kutya szemészet, nekünk legalábbis mindig "sima" állatorvos tette rendbe, volt már párszor ilyen probléma.
2023. júl. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Eleg gyakori ez kutyaknal, ugyhogy szinte barmelyik allatorvos tudja kezelni. Arra szamits, hogy megfestik a szemet ilyen zöld kontrasztanyaggal, hogy lassak van-e lathato serules a szem hartyajan, es attol fuggoen adnak ra cseppet/gélt. Az egyik kutyamnak valami megsertette a szaruhartyajat, neki 3 féle cseppet is adtak, de 5 nap alatt helyre jött. A masiknak csak sima kotohartya gyulladasa volt tavasszal, arra eleg volt 1 csepp is, azt hiszem Tobrexet kapott, szinten 5 napig kellett kezelni.
2023. júl. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3as.

Van egyébként kutyaszemészet, de ők speciálisabb dolgokhoz kellenek.

2023. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!