Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismeretlen szülőktől származó...

Ismeretlen szülőktől származó keverékkutya alomban is lehet találni retriever jellemű, nyugodt, szelíd, lakásba való egyedet? Honnan tudhatom, hogy nem fogja levadászni a kisebb háziállataimat?

Figyelt kérdés
Golden retrievert szerettem volna, mert tudom, hogy ő családi kutyafajta, jól megfér másik állatokkal. Nagyon nagy lutri lenne keverék kölyköt hozni cicák, nyuszik, csirkék mellé? Félek, hogy valamilyen kopó vagy terrier lesz benne. Vagy hogy lehet ezt kiszűrni? Vagy gyűjtögessek törzskönyves goldenre?
2023. júl. 15. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fajtatiszta kutya kell, akkor vegyel megbizhato tenyesztotol es ne tamogass szaporitokat


Ha amugy jo neked egy utcamix is, akkor menhelyen biztosan tudnak segiteni megtalalni a megfelelo kutyat. Ott ismerik a kutyakat azert nagyjabol.

2023. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyköt joforman olyannak nevelsz, amilyennek szeretnel. Oke, vannak ertelmesebb, es kicsit lassabb felfogasu kutyak, de turelemmel, kitartassal barmi elérhető.

Felnőtt amstaff mellett vannak csirkek, kacsak - lassan osszeszoktattam oket, velük mar nyugisan elvan, meg jatekbol sem kergeti őket. A masik egy habitusaban "mini golden" kisebb fekete keverek menhelyrol, aki kolyokkent kerult ide, aznap beengedtuk a csirkekhez, soha nem volt gond vele. A kacsak (2db) csak par honapja vannak, de szabadon az udvarban, es bar probalta jatekbol kergetni őket, 1 szóval le lehet allitani, talan 3x probalkozott be. Ha nem feltetlenul fajtatiszta goldent szeretnel, akkor barmilyen nagyobb testu menhelyi kolyok jo valasztas. Ismerek olyanokat, akinek baromfik mellett tacskoja, vagy vizslaja van. Szoktatas kerdese. A nyuszi miatt mondjuk az agarat kifejezetten nem ajanlom, az feladna a lecket szerintem. :D

2023. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Vagy már 1-2 év körüli kutyát kéne nézned aki tesztelve van legalább cicákra! nyúlra és a csirkékre nem szokták. Szóval igen egy terrier mix bajos lehet.


Golden is vadászkutya amúgy,igaz apportírozó,de akkor is.


Igazából kölyökként a legtöbb kutyát hozzá lehet szoktatni bármilyen állathoz.


Ismerek egy jack russelest akinek csirkéi vannak és a kutyák nem bántják,ellenben az egereket,patkányokat meg fogják.


Viszont a macskákat is hajtják.


Menhelyi nagyon lutri.



Ennyi állat mellé inkább egy fajtatiszta jó idegrendszerű kutyát javasolnék.

2023. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kölyökként könnyebb összeszoktatni őket, de ha pl agár, kopó, kotorék vagy terrier van benne, akkor akárhogy szoktatom, hajtja a vére, sosem tudhatom, mikor támad fel benne, hogy a kisállatok után eredjen.

Ettől félek.

Tudom, hogy a golden is vadász, de egyáltalán nem olyan fajta vadász, sőt ma már előbb terápiás, vakvezető, családi eb, mint vadász.

Amúgy nem csak az, hogy jól megvan mindenkivel, hanem a jelleme is a legközelebbi hozzám.

Lehet, hogy biztosra megyek és goldi lesz.

Esetleg még arra gondoltam, ha találok olyat, hogy családtól háznál született keverék, hogy tudják kik a szülők. És abból is olyat, hogy pl golden-labrador-németjuhász stb, ilyesmi vonal, szóval ami szintén családba való fajták keveréke. És abból is egy nyugis, bújós egyedet valasztanék. Akkor ez még oké lehet?

Tudom, hogy a GYIK nem szereti az ilyet, mert lényegében ez is felelőtlen szaporítás támogatás, de végtére is, azoknak a kölyköknek is kell egy gazdi és talán én is találnék megfelelőt.

2023. júl. 15. 23:36
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Kiskorától kezdve nálam volt a jack russellem, a saját állataimat (macska, nyúl, baromfi, tengerimalac) nem bántotta, de minden más kisebb, vadon élő állatot megölt. Szerintem tökéletesen szoktatható, szocializálható kb bármelyik kutya, ha kölyökként kerül hozzád.


Én a szaporítást egyáltalán nem támogatom (a megszületett kölyköknek legyen úgy gazdája, hogy beviszik őket a menhelyre és onnan gazdisodnak, mert úgy nem az az üzenet, hogy talált az előző alom is gazdát, csináljunk másikat, mert az is biztos fog), szerintem nézz körül jobban menhelyeken, fajtamentésnél vagy gyűjts egy tenyésztősre.

2023. júl. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is leginkább menhelyről szeretnék egy középnagy méretű kölyköt. Ami kb 30kg lesz, mint a golden.

Csak fontos az is, hogy nyugis, bújós típus legyen, mert azért nem szeretném, hogy szenvedjen vagy egy Marley legyen belőle.

Természetesen sokat foglalkoznék vele meg kb 8-10 hónapos koráig itthon leszek, mert itthonról fogok tanulni. Persze időnként el kell majd menni, de többségében itthon leszek vele, nevelem, tanítom, játszom vele és sétálni viszem.

De szeretném, ha amúgy bújós, simis kutya lenne, mint a goldenek többsége.

2023. júl. 16. 08:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan menhelyet, alapitvanyt erdemes felkeresni, ahol ideiglenes gazdaknal vannak a kutyak, nem egy kennelsoron. Mert ott valoban ismerik a kutyat, tudnak a viselkedeserol is leirast adni, nem ritka hogy cicakkal, mas kisallatokkal is szoktatjak őket. De van ami csak kölyök es fiatal kutyakkal foglalkozik, pl. [link]
2023. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De azért tud,hogy napi szinten le kell fárasztani,sétálni.


Bizony akár unalmában,feszkó levezetésnek simán kitöltheti az állatokon.


szaporítós kutyát meg azért nem érdemes,mert ha kifogsz egy rossz idegrendszerűt,megint csak baj lehet.


Sajnos a mostani goldenek agresszívek. Futtatóban általában golden balhézik,én kutyámat is golden harapta meg. Illetve mivel kutyás szakmában dolgozok. Meg kell mondjam az a tapasztalat,hogy nagyon felhígult az állomány és tényleg borzasztó rossz lett az idegrendszerük,olyan viselkedést produkálnak ami nem a fajára jellemző.


Csak is megbízható tenyésztőtől válassz kutyát.

2023. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!