Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff-cane corso keverek?...

Amstaff-cane corso keverek? Mire szamitsak? Panelban lakom, egy het mulva jon, akkor lesz pont ket honapos. Miket vasaroljak be? Milyen kajat, jatekokat? Hirtelen dontes volt.

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 09:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Keress egy ilyen fajtákhoz értő trénert, aki segít a megfelelő nevelésben, hogy ne váljon fegyverré a kutya.
2023. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Koszi, de sztem nem az az elso, hanem, hogy legyen mit ennie. Meg hogy le tudja magat foglalni a lakasban, mig dolgozom. Az egyik szobat kialakitom neki, az a sajat szobaja lesz.

Nem tudom milyen agyat vegyek neki, ahol aludhat, amit nem rag szet, vagy ha szet is rag, nem tudja megenni vagy legalabbis nem art neki, ha lenyeli.

Meg jatekokkkal is ez a gondom, nehogy lenyelje a szetragott darabkakat, milyet vegyrk, ami biztnsaos.

Kajaval gondolom 1ertelmu a kerdes, mivel etessem,amitol szepen tud fejlodni, egeszseges lesz, sok benne a vitamin, tapanyga.

Illeve kulon vitamin kell e, mert lattam lyan, hogy kolyokkutya mulivitamin.

2023. júl. 18. 10:04
 3/21 A kérdező kommentje:
Termeszetesn amugy el fogom vinni kutyaiskolaba.
2023. júl. 18. 10:05
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Hú, szerintem ez erős kutya panelba, pláne ha hirtelen döntés volt. Itt a legjobb tanács, hogy mondd vissza.
2023. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Életem egyik legjobb kutyája volt, sajnos betegség miatt csak 6,5 évet élt meg. Utólag azt mondom, legalább a kezdő tanfolyam kellett volna vele suliba, sokkal könnyebb lett volna vele. Enélkül nem tűrt meg más kutyát, vagy állatot maga körül. Emberekkel viszonylag elvolt, de volt aki felé bizalmatlan volt.

Viszont a legjobb társ, és családtag lett belőle. Nagyon ragszkodó, amikor csak lehet a gazdival akar lenni.

Most egy Corso-Rottweiler keverékem van, 1.5 éves elmúlt. Vele már mentem suliba, amint lehetett. A szocializációja jól sikerült, kutyákkal barátságos, embereket imádja. :)

2023. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Ja, és aki azt írja nem való panelba, szerintem simán. Mi ugyan kertesben lakunk, de az enyém akkor akart kint lenni, amikor mi is kint voltunk, amúgy tökéletesen elvolt bent a házban, és szellemileg is jól fárasztható.

Játékokat olyat kell venni, ami bírja a nyúzást, nálunk a kong extreme bírta legtovább. Ezeket a csomós köteleket is szerette, de az gyakori fogyóeszköz lesz, és figyelni kell, hogy ne egye meg. Kávéfa rágóbot szintén jóbarátotok lesz.

2023. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Ó, és még valamit elfelejtettem. Fekhelyből mindenképp strapabírót kell venni ha nagyobb lesz. Nálunk a Krakvet (most már HobbyDog) 6 évet lehúzott, és még a mostani kutyám is aludt benne 1 évet. Igen, drága, de megtérül, mert cserébe a minősége is kiváló. Más mintával, de ugyanez a kivitel van nekünk [link]


Szobakennel is ajánlott amíg kicsi, abban nem tud rombolni. Kajával, és játékok bedobálásával könnyen beleszokik, én a lehető legnagyobbat vettem, az enyém a mai napig használja, ha el akar vonulni. Nekünk ez van: [link]

2023. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Amint lehet vidd szocializálni, illetve legalább egy alaptanfolyamot végezzetek el, mert egyik fajta se egy könnyű dió.

Tápból magas hústartalmú kölyök száraztápot vegyél neki. Te tudod, mit enged meg a pénztárcát, én a Brit tápokat nagyon tudom ajánlani, ár-érték arányban nagyon megéri. Mellette adhatsz kiegészítő vitaminokat, kalciumot stb.

Legyenek neki strapabíró rágókák, kötelek, egy kölyökkutya folyamatosan rág és nem lenne jó, ha a cipőid bánnák. Plüssöket nem ajánlom erre a célra, szétszedné. Labdából tapasztalataim szerint a sima teniszlabda bírja legtovább. A sípolós játékokat általában nagyon szeretik, te valószínűleg pár óra után már kevésbé :D

Azokat a helyeket, ahova szabadon tud majd mászkálni, tedd kiskutya biztossá. Dugj el minden kábelt és egyéb dolgot, amit nem lenne szerencsés, ha megrágna. A bútorokra, tárgyakra ne tudjon felmászni, ne tudjon semmit magára borítani. Meglepően rafináltak tudnak lenni, mikor volt kölyökkutyám, valahogy sikerült leszednie egy az ablakban hagyott hősugárzót, pedig direkt magasan vezettem el a kábelét.

A külön szobában ne legyen semmi olyan szőnyeg, amit sajnálsz és én a helyedben leterítenék valami könnyen takarítható/kidobható dolgot a padlóra, mivel az első hetekben lehetnek wc balesetek.

Jó kiskutyázást!

2023. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Koszi szepen.

Hat ezek valoban szep kiadasaok.

De szobakennel nem kell, mert lesz sajat szobaja. Csak egy agy, matrac.

Es mivel etetted es a mostani kutyad mit eszik? Es milyen betegsege lett, hogy ilyen fiatalom el kellet engedned??

2023. júl. 18. 10:52
 10/21 A kérdező kommentje:

Neked is koszi.

Hat a sajat szobajabol mindent kipakolok. Es mashova csak akkor mehet a msik szobaba meg konyhaba furodbe, amikpr itthon vagyok es figyyelke ra. A szoba amit kialakitok neki, erkelyes, eleg hosszu. Az erkelyre kagylos gyerekmedencet veszek neki, tudjon husolni.

2023. júl. 18. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!