Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kevesebb ideig fog...

Tényleg kevesebb ideig fog élni a kutyám, mert 4 éves koráig nem kapott minőségi táplálékot?

Figyelt kérdés

A kutyám egy 46 kilós, sötét rajzos ivaros kan németjuhász, jelenleg 5 éves én pedig 20 vagyok.

15. szülinapomra kaptam, amikor Ő 2 hónapos volt. Első két hónapban, azaz 4 hónapos koráig azzal etettük, amivel a tenyésztő: Royal Canin German Shepherd Puppy száraztáppal napi 4*. De drága volt a szüleimnek, ezért váltottunk szintén két hónapig, vagyis 6 hónapos koráig Happy Dog Supreme Fit Vital Baby tápot kapott, még mindig napi 4*. Ezután pedig fél évestől másfél éves koráig Pedigree Maxi Junior száraztápot evett napi 3*, majd másfél éves korától Pedigree Maxi Adultot reggelire és csirke farhátat tésztával meg sparos budget kutyakonzervet tésztával vacsorára, egészen egy évvel ezelőttig, 4 éves koráig, illetve orvosi javaslatra fél éves kora óta szed zöld kagyló kapszulát, folyamatosan. Akkor kezdtem dolgozni és tudtam neki venni Wolf of Wilderness Elements tápot, azóta csak ezt eszi, napi 2*, kacsa és marha húsosat havonta váltva, időnként halasat.

3 hónapos kora óta kutyaoviba/suliba járunk, hobbi szinten, heti 3*, engedelmes, szimatmunka és őrző-védő tréningekre, eddig mindig dicsérték, hogy milyen gyönyörű nagy kutya lett belőle és milyen ügyes a feladatokban, de sose volt szó a kajáról. Most szóba került, hogy elkezdtem dolgozni és végre tudom jobb táppal etetni, azóta kicsit kinéznek minket, hogy megtudták, eddig - ahogy ők fogalmaztak - szart evett, illetve egymást erősítve mondogatták, hogy ez sokat visszavesz az idős korából és kevesebb ideig is fog élni, mert majd öregségére fognak kijönni rajta a következmények. Ez eléggé megijesztett és már azt sem hiszem el, hogy eddig ügyes volt meg szép kutyának számított, ahogy mondták korábban.

Tervezem amúgy, hogy 6 éves lesz, elviszem ivartalanítani, szüleim nem akarták, de tudom, hogy ez is hosszabbíthat az életén.

Illetve ivartalanítás után elkezdek neki valami senior vitamint vagy immunerősítőt adni.

Remélem ezek segítenek.


2023. aug. 4. 22:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2023. aug. 5. 15:47
 12/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Ez az a kérdés aminek a pontos válaszát nem fogod soha megtudni.


Mert tegyük fel a kutyád él 15 évet, de lehet hogy akkor is ennyit él vagy többet/kevesebbet ha csak prémium táppal/középkategóriás táppal/rossz minőségű táppal/főtt kajával/barf/prey/házi maradékkal étetnéd.


Sok olyan kutya van aki fiatal korában nem kap jó kaját, vagy éppen nem tudod hogy mit evett mert az utcán találtad/menhelyről hoztad ki stb. Én sem tudom hogy a kutyáim amíg nem nálam éltek addig mit és mennyit ettek, most nálam a barf étrend szerint esznek mert a tápoktól/konzervektől minőségtől függetlenül mint a kettőnek hasmenése volt.

2023. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12 Hány féle kész kajával próbálkoztál, hogy azt mondod, mindegyiktől megy a pocijuk
2023. aug. 5. 23:20
 14/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Megpróbálom röviden összefoglalni.


Bobi kutyám (4,5 éves, kan, borador, befogadott kutya, előző gazdájánál nagy eséllyel maradék evő volt.)


Ez volt a barf felé vezető út. A tápok váltása mindig fokozatosan történt.


1. Rossz minőségű táp (Bellosan) és konzerv (S-budget,Orlando stb), itt még nem akartam prémium tápot adni neki hogy nehogy hasmenése legyen, az amúgy is sovány kutyának.


2. Közepes minőségű táp (Perfect Fit) keverve a régi rossz táppal és jó minőségű konzerv (Gemon), itt már volt hasmenés meg érezhető volt hogy nem emészti jól a kaját,sokat kakált/fosott.


3. Prémium táp (Brit Care bárány &rizs)

Ettől volt a legsúlyosabb a dolog, zöld színű hasmenés, savhányás.


4. BARF, azóta minden oké, végre beállt a súlya, szép lett a szőre, jó az emésztése.



Csöpi kutyám (kb 7 év körüli, kan, nagyon keverék (mudi,jagd terrier, spániel vonások látszanak rajta) befogadott kutya, előző gazdájánál nem tudni mit evett)


Ő fél évig ilyen rossz minőségű tápot és konzervet evett mert az egyesület akiknek a gondozásában volt ilyeneket kapnak adományként (Pedigree,Panzi turbo dog, fit+fun, tehát mindig más féle tápot illetve konzervet kaptunk - ami ugyebár nem tesz jót a kutyának. Én ezek mellett a tápok mellett vettem a Lidlben Orlando Pure Taste tápot (ez egy aránylag jó minőségű táp) illetve a későbbiekben Brit prémiumot - így keverve nem is volt annyira vészes a helyzet. De sajnos naponta legalább 3-4 x kakált a kutya, olyan mennyiséget hogy alig tudtam összeszedni utána, nagyon büdös volt, és jó párszor nyálkás is. Amikor eldőlt hogy a Csöpi nálam marad akkor hirtelen elhagytam neki a rossz tápokat, kapott Orlando Pure Taste-t amitől régebben nem volt baja, de ekkor már attól is hasmenése volt, így miután elfogyott a táp, jött egy koplalónap és a BARFos kaja, azóta láss csodát nincs semmi baja a kutyának, és végre helyrejött az étvágya is.

2023. aug. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!