Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esöben kutyasétáltatás?

Esöben kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Társashazban élünk a kutyámmal de csak zönd területen (füvön) hajlandó végezni a dolgát. A vizes füre viszont nem lép rá (fél töle) így esöben egy kínszenvedés a séta.


Muóta ilyen sokat esik a héten már többedszer fordul elö, hogy állunk a szakadó esöben a vizes füves részen 1/2 - 3/4 órát eredmény nélkül, aztán feladom. De ilyenkor másnap reggelre van, hogy a nappali közepén fogad a "szeretet csomag" mert nyilván annyi idöt meg nem bír ki amíg újra lemegyünk.


Segítsetek kérlek, mert ez csak szenvedés neki is, nekem is. :((



2023. aug. 5. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Én már öt kutyát felneveltem"


És ebből hány kutyád volt felnőtt korában utcáról mentett kutya?

2023. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11# Nem írta a kérdező, hogy az övé utcáról mentett volna, szóval nem értem, ez miért releváns, de nem volt utcáról mentett kutyám. Utcáról mentett macskám van, de ez sem túl releváns itt. :)


Viszont kíváncsivá tettél, utcáról mentett kutyánál miért bonyolultabb a dolog?

2023. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert kóbor kutya idejében ázott eleget kényszerből, és nem tanította meg neki senki kölyökkorban, hogy ha gyorsan elintézi, mehet haza a gazdival. Nekem utcáról mentett örökbefogadott kutyám van, és van az a szakadó eső, amikor pisilni sem hajlandó, és állhatok kint vele órákig, akkor sem, amíg zuhog az eső. Van megoldás, hiszen nincs napokig tartó egyenletes özönvíz, és le is lett írva korábban, mit lehet ilyenkor csinálni (nem azt, hogy addig vársz, amíg el nem végzi a dolgát).

Mellesleg egy kutya emésztése akár 30 óránál tovább is tarthat, szóval ha egy napig nincs kaki, mert a kutya annyira nem hajlandó, max pisilni, az még nem tragédia.

2023. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13# De én speciel nem is írtam olyat, hogy addig kell várni és ázni, amíg elvégzi a dolgát. Azt, hogy ha vezényszóra végzi a dolgát, akkor gyorsabban hazajut az esőből, azt nem tanítani kell, arra rájön magától, annyit kell tanítani, hogy összekösse a vezényszót a dologvégzéssel, vagyis tudja, hogy mit várok tőle adott esetben. Nyilván, ha nem kell neki vagy nagyon zavarja valami pl. az eső, akkor vezényszóra sem fogja feltétlen végezni, de sok esetben könnyít a helyzeten a vezényszó bevezetése, és persze a dicséret, amikor csinálja, amit kell.
2023. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!