Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim ittak a Dunából,...

Kutyáim ittak a Dunából, mehet a hasa emiatt?

Figyelt kérdés
2 kutyám van, van egy fajtatiszta agár, akinek alapból gyenge pocakja van, a másik keverék. Mindig szoktak a Dunában játszani, és most valamiért az agárnak megy a hasa... Viszem orvoshoz hétfőn, de akihez viszem az nem dolgozik hétvégén. Délutáni rendelése mennék, addig is kéne valami tanács, hogy ha oltott a kutya, kap megelőző cseppeket is, de most valamiért nagyon megy a hasa. A Dunázás után jött ki rajta.

2023. aug. 20. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem hinném. Alapból állatok jobban bírják a strapát mint mi emberek. (Bár ha belegondolsz egy balatoni úszás során is valszeg nyelsz vizet) .Másrészt pedig hacsak nem stagnáló vízből ivott elég ritka hogy baja legyen tőle.


Lehet hogy valamit talált valahol és megette.

2023. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Hasmenés a kutyáknál sem feltétlenül jelent nagy bajt, ahogy embernél is előfordul néha, valami vírus vagy benyelt valamit a földről, de akár a Dunától is lehet, túl sokat ivott vagy koncentráltan benyelt valamit... Semmit ne adj neki enni, csak vizet, illetve rizst, nagyon-nagyon szétfőzve. Ha 24-48 óra alatt nem enyhül látványosan, akkor érdemes orvoshoz menni, meg nyilván ha véres, nyálkás, és a kutya szarul van, akkor viszont minél gyorsabban.
2023. aug. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
2 kutyámnak semmi baja nem volt a Duna vizétől, a harmadik ha ivott belőle, tuti, hogy másnap hasmenés volt a vége.
2023. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló a szituáció nálunk is, én ilyenkor kefírt adok a kutyusomnak, néha csak egy tányérba simán, néha a vacsival összekeverve. Nekünk nagyon sokat segített a gyomor problémákon. Valamint én is agár kutyus érkezése előtt vagyok! Nem tudom milyen fajta van neked, nálam a magyar agár a választott doggo, lenne egy két kérdésem, feltehetem őket privát üzenetben?:)
2023. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Volt dokinál nem lett baj, csak érzékeny pocak. Nyers nyúl húst szokott enni picivel több csont, és rendben is volt. Egy pici probiot kapott megelőzésként, de nem giardia.


4. Persze nyugodtan kérdezhetsz. Nekem Galgom van, egy spanyol agár lány kutya. Mentett kutyus.

2023. aug. 27. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!