Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vegyek fajta tiszta...

Honnan vegyek fajta tiszta németjuhász kutyát?

Figyelt kérdés

Megbízható helyről szeretném venni a kutyát még kölyökként

Ha van tenyésztő akit ismertek és megbízható, privátban fogadom az elérhetőséget!


2023. aug. 23. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Előbb járj el örző-védő képzésekre, kutyaiskolákba, rendezvényekre. Ott megismerkedhetsz tenyésztőkkel, sok-sok kutyát látott szakemberekkel. Utána jóval egyszerűbb felkutatni egy olyan almot, amiből a megfelelő kutyát ki tudod választani.


Egyébként mi a cél, miért szeretnél német juhászt?

2023. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szeretnék egy segítő kutyát. Mindenképp valami nagyobb testűre gondoltam és így jött a német juhász.

Nagyon szépnek találom őket és elvileg erre a feladatra is nagyon alkalmasak.

Új vagyok a témában, még csak szaglászok.

2023. aug. 23. 16:27
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem segítőkutyának rossz választás, én inkább labrador retrieverben gondolkodnék. Sokkal családiasabb kutyák, ellenben a német juhászokkal akikben gyakran elég erős a dominancia és a vadászösztön.
2023. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Imádom, amikor a nagyokosok egyáltalán nem a kérdésre válaszolnak 😂😂


Kérdező:

A Dream of Stephanitz kennel számomra nagyon szimpatikus, bár tapasztalatom nincs velük

2023. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Imádom amikor a nagyokosok nem gondolkodnak és csak odaböknek egy kennelt, majd beletojnak abba, van-e értelme az adott kutyát az adott feladatra képezni.
2023. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben alkalmasak segítőkutyának. Nem egy németjuhász dolgozik akár terápiáskutyaként, akár vakvezető kutyaként. Rendkívül intelligens és képezhető fajta. Nem tudom honnan szeded, hogy nem alkalmas...
2023. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Senki sem írta, hogy nem alkalmas. Ismered a "gyakran" szó jelentését? Segítek, nem azt jelenti, hogy minden, hanem azt, hogy nagyobb számban.

De nyugodtan menj el bármelyik kutyaiskolába, biztosan fogsz találni több német juhászt, akinek a dominanciáját épp próbálják letörni, vagy már elküldték őket több iskolából azzal, hogy el kell altatni, mert nem lehet vele mit kezdeni.

2023. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen segítő kutyának szeretnéd?
2023. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Vedd fel velük a kapcsolatot és talán még kennelt is tudnak ajánlani.

2023. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen célra szeretnéd és mit jelent a "segítőkutya". Nekem munkavonalasom van, sajnos akitől vettem anno, már nem tenyészt. De egy baromi jó idegrendszerű és csontozatú kutya.


A 7-es baromságokat beszél, ha egy kicsit is értesz a kutyákhoz, akkor nem fog gondot okozni egy németjuhász, akinek kb az az életcélja, hogy a gazdája kedvében járjon és mindig újat tanuljon. :D

2023. aug. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!