Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet attól még valaki jó...

Lehet attól még valaki jó gazdi, ha nem viszi a kutyáit sétálni?

Figyelt kérdés
Pl.: Kinti-benti tartás, nagy kert biztonságos kerítéssel. Jó minőségű kutyaeledel, élősködők elleni védelem, oltások, ivartalanítás mind rendben. A kutyákkal foglalkozva van (játék, tanítás stb) csak sétáltatva nincsenek.
2023. aug. 31. 13:06
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
28%
Ha komondor, akkor igen. Nem igénylik a sétát.
2023. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
24%
Hely, kutyafajta és a kutya életkorától függő.
2023. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%
Nem. A kutyának szüksége van mozgásra, új ingerekre, szagokra, társas interakciókra, mentális stimulációra. Állatról beszélünk, nem egy rózsabokor amit kiraksz a kertbe és jól el van.
2023. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%
Fontos lenne a séta az új ingerek miatt.
2023. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%
Az lehet hogy mozog eleget, de nagyon ingerszegény ez így.
2023. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
14%
Panel kutyánál célszerű, de kertes háznál elég neki a kert is. Én is a kertbe szoktam kiengedni. (ónémet juhász)
2023. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

#6

A kertben nem tud szocializálódni, nincsenek új szagok, új ingerek.

Kertből is érdemes lenne elvinni sétálni, ha nem is minden nap.

2023. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom te se erezted jol magad, mikor kovid miatt hetekre otthonragadtal. Neked ez par het volt, o ebben eli az eletet! Helo, elolenyrol van szo!
2023. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

"Panel kutyánál célszerű, de kertes háznál elég neki a kert is. Én is a kertbe szoktam kiengedni. (ónémet juhász)"


Az én kistestű mentett border jellegű panelben élő keverékem sokkal több ingert kap úgy, hogy viszem nagyon sok helyre, a környéken is változatos útvonalakon sétálunk, de járok vele kutyabarát boltba, kutyabarát strandra, túrázunk, utazunk stb. A te kutyád is igényelné, hogy ne csak a kert legyen (tökmindegy, mekkora terület).

2023. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Ugyanis ahogy írták előttem is, az új ingerek, a társaság csak sétáltatásnál érhetik. A kertbe zárt kutya majdnem ugyanannyira ingerszegény életet él, mintha a lakásodból nem engednéd ki.

Egyébként ha tényleg van vele foglalkozva, akkor abba miért nem fér bele a séta...?

2023. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!