Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esős időben kutyasétáltatáshoz...

Esős időben kutyasétáltatáshoz milyen ruhát veszel fel?

Figyelt kérdés

Pl vízálló cipőnek mit használsz, esernyő VS esőkabát, baseball-sapka

Utána a kutyát amikor felviszed a lakásba áttörlöd valahogy?


Kezdő kutyatartó leszek jövőre. Minden ilyen tipp érdekel.



2023. okt. 10. 22:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Vízálló túracipő vagy bakancs és próbálom úgy időzíteni a sétát, hogy ne essen nagyon. Ilyenkor a közepesen vízálló túrakabát is elég. Kapucni alá baseballsapkát szoktam venni, hogy a szemüvegem ne legyen vizes. Nagy esőben ő sem akar sétálni.
2023. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
21%

“2. évet kutyázom/túrázom, és nagyon jól bírja, 20 ezer alatt volt.”


Én sem vettem az említett cipőt sokkal drágábban, 28 ezerért, leértékelve….

Nem reklámoztam semmit, meg is jegyeztem hogy a JackW az túl drága sajnos.


De nem mindegy a márka… Nem is azt mondtam hogy GUCCI vagy North Face cuccokat vegyen, mert azok a márkáról szólnak és a pénzes proli veretésről… Csupán leírtam pár márkát, ami nekem bejött. Nem mind1. A Dechatlon például tipikusan az a márka ami sz@rt sem ért… 20+ éve túrázók gyalog, 5 éve vagyok terepfutó és 10+ éve közlekedem kizárólag kerékpárral, járok kerékpáros túrákra is.

Ha valaki túra vagy kerékpár cuccot akar venni a dechatlonból, azt mindig óvva intjük ettől a fórumokon, ha pedig azt mondja hogy bevált neki, akkor innen tudjuk hogy valójában NEM (!) komoly túrázóról/kerékpárosról van szó!


Ha valaki a dechatlonos termékkel “dolgozik”, az pont olyan mint amikor valaki elkezd a telefonjával bohóckodni és azt hiszi magáról, hogy fotós… Valójában köze nincs a témához.

2023. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
12-es: és hol írtam, hogy komoly túrázó vagyok? Az volt a kérdés, hogy miben sétáltatok kutyát. Nem minden héten megyek 50 km-es túrára, de nekem ár-érték arányban tökéletesen megfelel egy 15 ezres cipő, amiben minden nap megyek 1-1,5 órát fűben, sárban, homokban, vízparton stb. + időnként túrázni és már a 2. évet gyűröm vele.
2023. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Esőben kicsit rövidebbeket sétálunk. Nekem van dechatlanos esőkabátom én azt simán ráhúzom a sima kabátra. Nagyon jól bírja az esőt. Illetve gumicsizma,bár abba órákat nem lehet sétálni,de nekem 30-40 perc séta kibírható benne és nem ázik át. Dechatlonos téli túra bakancsom van az egész jól bírja az esőt. De pl én szakadó esőben nagyon max egy órát vagyok lent. Addig nekem ezek váltak be.


Van egy kis és egy közepes testűm. Esőkabát mindkettőn van. Közepes nem igényelné,de így kevesebb az itthoni teendő a bundájával :D


Viszont a közepes testűt elviszem hosszabbra is ha napokig vagy egy hétig esik,mert őt azért le kell mozgatni,de 2-4 napig nincs úgy mozgatva nem dől össze világ nála. Olyankor itthon fárasztom mentálisan :)


Kistestűm meg öreg is,fázós is.



Én lábukat,hasukat lemosom megtörlöm. Öreget megszárítom.



Utolsó nem hinném,hogy a kérdező megrögzött túrázó aki esőben is 3-4 órát szeretne az erdőben sétálni a kutyájával.Nem is erről szólt a kérdés,hogy esőben milyen túra cuccokat javasol.


Én hétvégente a kutyákkal megyek 12-15 km-t,nekem erre a célra a dechtlonos cuccok jók pl.

2023. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
jajj 21:42-esnek szólt.. csak azóta lett még egy válasz
2023. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
Jó, én mondjuk a saját kutyámból indultam ki, aki esőben is hatalmas távokat szeret menni és mindennap 4 órát sétálunk erdőn, mezőn keresztül… Az jogos, hogy nem erről szólt a kérdés, hanem sima esőben való sétáról, valóban nem ilyesmire gondoltam amikor válaszoltam, ilyen szempontból valóban nem hasznos a válaszom.
2023. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!