Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámadják az ÉN kutyám,...

Ha megtámadják az ÉN kutyám, így megvédhetem őt?

Figyelt kérdés

Egy keverék kutyám van, kistestű, nem egy tacskó de annál nagyobb, kb mint egy corgi. Nemrég itt nálunk volt egy kutyatámadás, a kutya nem élte túl, mert egy pitbull megtámadta. Az a kutyát még mindig naponta látom itt sétálni, mindig kikerülöm, de azért szeretnék felkészülni.

Ha ő megtámadja az enyémet, akkor az önvédelemnek számit, ha “bántom”?

Pl megrúgom vagy megfogom a lábát és próbálom így “összehajlítani” vagy gáz spray? Mi van ha valami maradandó sérülést okozok neki? Akkor én vagyok a hibás, ha megvédem a sajátomat? Vagy ha csinálok előtte egy videót a biztonság kedvéért hogy tényleg ő bántja az enyém?



2023. okt. 11. 23:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt jól kell céloznod. Másrészt nem biztos, hogy egy ilyen kisebb sérülés eltereli a figyelmét. Továbbra is azt mondom, hogy a legjobb a feszítőfa. Vagy akkor a bicskát a szemébe vágd. Esetleg sok gyors szúrás a mellkasába oldalról. Állítólag még azt is lehet, hogy a gerinc közepére kell ütni alkarral, mert állítólag ott törik a legkönnyebben, de ehhez azért minimum Pai Meinek kell lenni.
2023. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
28%

#8 ha nem kap levegőt, el fog ájulni. Vagy a pitbull valami külön faj, hogy elszorítom a légcsövét, és majd a bőrén keresztül lélegzik, vagy mi? A rúgásra, csapkodásra, ütlegelésre épphogy jobban bevadul, persze hogy nem működik…

Ha nem csináltál ilyet sosem, és nem is láttál normális fojtást (nem LEfojtást, mert az teljesen más) támadó kutyán, akkor miért kommentelsz hülyeséget?

2023. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%

#12

Lehet, hogy egy napi 3x30percet sétáltatott kutyánál ezt meg tudod tenni, de egy edzett kutyánál semmiképp. Olyan nyakizmok vannak, hogy mire mégis sikerülne lefojtanod a kutyát, addigra a tied már rég halott vagy súlyos sérült, attól függ hol kapta el. Láttam ilyen videót, nem egyet, és nem volt hatékony.

Javasolom a FB-on a The Pit Bull Problem nevű oldalt. Kb. 10000ezer videó és még több fotó van, hogy mennyire tehetetlenek az emberek ilyen helyzetben, és szinte csak úgy lehet megmenteni az áldozatot, hogy a pitbullt megölik.

2023. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!