Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szörű kutyára hámot...

Hosszú szörű kutyára hámot vagy nyakörvet adnátok? És miért?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Más -más okokból használunk nyakörvet valamint hámot.

A hám azért jó, mert a kutyád nem tudja fojtogatni magát,ellenben a nyakörvvel, ami egy sétáló utcán igen látványos lehet, akaratos,agresszív kutyák esetében. A kiképzők nem is ajánlják a hámot, kevésbbé irányítható vele a kutya- persze ez is alkalmazható hatékonyan, megfelelő nevelés kérdése az egész. Nem írtad, mekkora kutyáról van szó...Én mindenesetre nyakörv párti vagyok:D

2009. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Közepes méretű.
2009. jan. 2. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagyon akaratos és önfejű akkor én a nyakörvet ajánlom de ha nyugodt, engedelmes akkor lehet hám is.

Egyébként én is nyakörvpárti vagyok.

2009. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én hámpárti vagyok,mert kistestű kutyáim vannak.egy nagykutyán el se tudnék képzelni hámot.ha jól viselkedik hám,ha rángat,akkor nyakörv.
2009. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
végülis mindegy. ha sportolsz valamit (biciklizés, futás stb. ilyesmik) akkor vehetsz hámot, de ha sima sétálás akkor inkább a nyakörv. viszont a hámból nehezebben bújik ki. igaz hosszú szőrű kutyára nehéz lenne hámot adni a szőre miatt :D bár nem tudom mennyire hosszú a szőre, de nem ettől függ
2009. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hosszú szőrű kutyám van és a hám elég hülyén néz ki rajta meg nyakörvvel jobban irányítható is. Hámot akkor teszek rá, ha attól kell félnem, hogy megijed és kibújik a nyakörvből, pl. petárdázáskor.
2009. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én inkább nyakörvpárti vagyok.Hámot nem is tennék a kutyámra mert sajmálom....szerintem inkábbbb nyakörvet mert az jobban is állna:)
2009. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hám és a nyakörv céleszközök, amiket a feladat/helyzet függvényében kell alkalmazni, és nem a bunda dönti el. A hám, mivel nagy felületen osztja el ugyanazt a terhelést, kevésbé megterhelő a kutyának, ha húz, a nyakörv ellenkezője ennek, kis felületre összpontosítja a terhet. Mindkettőnek ugyanaz az előnye, ami a hátránya is, ezért körülményfüggő az alkalmazásuk. A hám olyan esetekben használandó, amikor nagy erőt fejt ki a kutya a testével, és ez káros volna, ha ezzel a nyaki részt terhelné. Szánhúzáskor ezért kell hám, illetve biztonsági övként is jobb, mert egy esetleges ütközés alkalmával nem a nyakánál fogva rántja vissza a kutyát. Sétálásnál, mivel kényelmesebb a kutyának, ha nem tökéletesen jár nyakörvvel láb mellett, húzós kutyává válhat.


Sétáltatáskor értelemszerűen a nyakörv a megfelelő eszköz. Kényelmes a felhelyezése, és ha szabadon engedet, akkor is elég kikapcsolni a karabinert. Nevelési eszközként is csak ez alkalmazható, a rendetlenkedő kutyát elég megfelelő módon megrántani, hogy észrevegye, nem jó, amit csinál. A hámmal ez kivitelezhetetlen.


Az én véleményem: sétálni nyakörv, autóba pedig hám.

2009. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én hámot mert a nyakörv kikoptatja a szőrt és ugy nézne ki mintha levágtak volna egy sávot a szőréböl.
2009. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a kutya fajtától is függ,ha a kutyádnak hosszú szőre van akkor nyakkörvet mert a hámmal össze csomózódik a honaajánál a szőre
2009. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!