Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb kutyahám futáshoz?

Legjobb kutyahám futáshoz?

Figyelt kérdés

2 hónapja örökbefogadtam egy 1 éves border collie szukát. Szívesen sportolnék/futnék vele. Már próbaltam vele futni (nyakörvvel) és nem annyira húzott, de azért egy kicsit igen, tehát az y formájú hámokban gondolkodnék. Ti melyik hámot ajánlanátok neki? Milyen tapasztalatotok van egyes hámokkal?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



nov. 30. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Doggear.hu


Ha húz, akkor érdemes húzóhamra befektetni. Ehhez kell majd neked is egy jó beülő, illetve rugalmas szár. Mi non-stop termékeket használunk, drága, de messze a legjobb minőség a piacon.

nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Én csak hobbi szinten futok a kutyámmal, kistestű 9-10 kg mentett border collie keverék, sima H-hámot használunk derékövhöz csatolható futópórázzal, van, amikor van kedve belelendülni és húzni, és van, amikor inkább mellettem kocog. Persze, ha profibb szinten űzném, valószínűleg beruháznék komolyabb eszközökre, de nekünk ez elég, nem érné meg drágább dolgokra beruházni.

Nyakörvvel ne futtasd, megsérülhet a nyaka, futáshoz csak hám a jó, de abból van többféle is.

Első körben szerintem ne költekezz túl, mert össze kell szoknotok, meg a futás mint sport teljesen más, mint egy laza séta, azt is meg kell tanulni, a kutyának is, hogy ne lépjen hirtelen eléd, ne terelje el a figyelmét másik kutya... stb.

A H és X hámokat olvastam a legjobbnak egyébként, próbáltam az X hámot is, de az nem illeszkedett jól a kutyámra, a H bevált. Beülőt is csak akkor vennék már, ha komolyabb szintet léptek, van pár könnyebb versenyrutinotok, és tényleg jól húz a kutya folyamatosan, van ereje, ami már a derekadat túlterhelné. Nálunk ez például nem játszik.

nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Doggear vagy nézz szét a kutyás futós csoprtokban, szoktak eladó használt hámok lenni.


A "hosszú" hámokból ki tudnak bújni a kutyák és ha melletted is fut, elcsúszkálhat, ha viszont előtted megy fixen és kicsit húz is, akkor az a legjobb. Nekünk Zero dc van és Musher.

nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Normális futásra nem igenc jó a sima H hám, musher hám pl jó, nekünk több is volt.
nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kipróbáljuk a musher hámot :)
dec. 1. 20:24
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha mindenképpen drágábbat akarsz venni, akkor is nagyon figyelj rá, hogy jól fogja a kutyát, semmiképpen se vegyél olyan húzóhámot, amiből könnyen ki tud bújni. Egy 2 hónapja örökbefogadott kutya még nem bízik benned eléggé, és egyáltalán nem vagytok összeszokva futáshoz ennyi idő alatt. Értem én, hogy jók ezek a márkák, de akik ajánlották, figyelembe vették, hogy frissen mentett felnőtt kutyáról van szó? Én úgy ajánlottam a H fazont, hogy nekem is mentett kutyám van, és mínuszból indultunk az előélete miatt. Nem egy kölyökről van szó, akit te nevelsz 8-10 hetes kora óta és sose tapasztalt rosszat. A lepontozóknak volt már felnőttként mentett kutyájuk?
dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire biztosra tudod, hogy 1 éves a kutya, és mekkora? Van rendes border collie méret, vagy esetleg kisebb, nagyobb?

Azért kérdezem ezeket, mert 1 éves kutyával futni még necces, még fejlődhet testileg. Inkább túrázni kellene első körben vele, hogy szokja a terhelést, de ne nagy intenzitással, menjetek 5-10 km-t, kiránduljatok egész nap akár, amennyi jólesik. Futásnál is csak annyit terheld, amennyi még éppen örömet okoz, intervall futásokat csináljatok, ne egyszerre sokat, ha meg akar állni, álljatok meg.

Ha komolyabban akarsz futni vele, vizsgáltasd ki alaposan állatorvossal célzottan erre, van-e valami, amire jobban kell figyelned, mennyire terhelheted, nehogy pont a futással okozz neki mozgásszervi problémát, sérülést. Egyik kollégám kutyájának úgy lett költséges lábműtéte, hogy csak meg akart ijeszteni egy macskát, és leugrott valahonnan, nem magasról, aztán rosszul érkezett, műtét lett belőle.

dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
6, olvass utána, miért nem a legjobb a H fazon. Nézni kell olyat, amiből nem tud kibújni, de a H dörzsölhetné, vagy csak nem tud normálisan futni benne, mert nem ad úgy eléggé szabadságot vállba, stb.
dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Nincs ilyen tapasztalatom H hámmal, mi ezt használjuk:

[link]

dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

A Mushernek is van H hámja:

[link]

dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!