Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vigyem le sétálni a...

Mikor vigyem le sétálni a kutyát etetés után?

Figyelt kérdés
Először is, tudom, hogy a kutyáknak 30 percet várni kell etetés után, mire levihetjük őket sétálni. Viszont van egy kis bibi... Van egy 5 hónapos Havanese kiskutyám, akit most tanítunk szobatisztaságra. A baj ott kezdődik, hogy ő mindig evés után szinte egyszerre, 3-5 perc után kakil. Ha evés előtt visszük le, akkor szinte sose kakil... Haza jövünk, megetetjük és 5 perc múlva már ott is a szeretetcsomag. Ilyenkor mit csináljak? Úgy jó lenne, ha megetetem és rögtön leviszem, de úgy meg bélcsavarodást kaphat úgy tudom. Vagy addig csináljam így, amíg vissza nem tudja tartani, legalább addig a fél óráig?

dec. 30. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan én erről sosem hallottam, hogy fél órát várni kell, pedig több ismerősöm kutyáját is sétáltam már rendszeresen. Mindegyiknél az volt a rendszer, hogy kaja után indulunk le. Egyik sem kakilt rögtön de egy háromnegyed órás/ órás sétáltatásba kényelmesen belefért minden. (Természetesen ha nem én sétáltattam is ez volt a rutin, sosem volt semmi bajuk tőle)
dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Etetés után 1,5-2 órát kell várni az intenzívebb mozgással, ha fut, ugrál, akkor lesz a vége bélcsavarodás. Sima séta elvileg nem okozhat gondot. Viszont ilyen esetben nem is kell konkrét sétát beiktatni. Azt is csinálhatod, hogy csak leviszed, elintézi és mentek is vissza. Szobatisztaságot tanul, jelen esetben az a lényeg, nem maga a séta. Ő még nem tudja sokáig tartogatni.
dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Attól kaphat gyomorcsavarodást ha evés után ugrál, futkározik, hempereg. Ha csak leviszed egy eü sétára 10 percre nem lesz tőle semmi baja.
dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Igazabol inkabb nagyobb testueket erinti komolyabban es akkor se torvenyszeru, hogy azonnal gyomorcsavarodast kap, ha kaja utan ugral kettot a kutya.

Csak van veszelye, igen.


De en a kolykoket kaja utan azonnal levittem mindig, mert nyilvan akkor uritenek, felnott vagy idosebb kolyokkel mar nem kell annyira rohanni.


Kaja, alvas, nagyobb jatek utan ki kell vinni.

dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kistestűknél nincs gyomorcsavar. Nagytestűekre jellemző,mert nekik nagyobb hely van,könnyebben csavarodik a gyomor.


Kicsiknél nem.


Kölyök kutyát le lehet vinni, kaja után én is levittem,mert kaja után 10-15 perc múlva űrített az enyém.



Felnőtt lesz akkor viszont sétá után kapjon enni,mert ha le van fáradva,eszik,utána magától aludni,pihenni fog 1-2 órát.

dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!