Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyája [ Vizsla]...

A szomszéd kutyája [ Vizsla] a járdára kiszökött, én hajnalban biciklivel tekertem haza a munkásjárattól, amikor nem vettem észre, elütöttem, elesetem egyenesen bele egy vakondtúrásba. Mit tegyek??

Figyelt kérdés
Fàj az orrom azóta, de nem vérzik. A kutya hirtelen pedig vonyított, de nem lett komolyabb baja. Szóltam már a szomszédnak, hogy a kertkaput ne hagyja nyitva🤦‍♀️. Kötelezhetem-e arra, hogy adjon az ebre láthatósági mellényt?

jan. 8. 07:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

9-es vagyok, rengeteg olyan erős fényű ledes lámpa van, amit könnyedén lehet 2 másodperc alatt rögzíteni, vagy levenni, akár gumival, akár tépőzárral, vagy egy fejlámpára is lehet tenni rövidebb hevedert, amivel 1 pillanat alatt rá lehet tenni a kerékpárra, és le lehet venni.

Senkinek nem kell tudnia róla. De akár fejlámpát is használhatsz, úgy legalább oda világítasz, ahova a fejed fordítod. Brutális fényerőjűek is vannak.

A szomszéddal meg beszélj, zárja be a kutyát, meg tegyen rá villogós nyakörvet. Én pont tegnap nem ütöttem el valami tacskó félét, a világítós nyakörve miatt. Szinte csak a nyakörvet láttam, matt fekete kutya volt. Amúgy simán átmentem volna rajta.

jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
1000 forintért már kapni erősen világító fejlámpát, nem a legjobb minőségű, de mindent lehet vele látni.
jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

Mennek ám a nagy lepontozások, az összes élhető, emberi, normális megoldásra!

Nem tudom, ezek az emberek valami virtuális térben felnőtt valóságtagadók?

Mindent csak személytelenül, elhatárolódva, nehogy szólni kelljen valakihez, majd a hatóság intézkedik mindenben...


Őszintén kívánom ezeknek az embereknek, hogy kerüljenek hasonló helyzetbe!

Ezeknek a "jegyzőnél feljelenteni" stb... típusú embereknek tipikusan nulla élettapasztalatuk van, a gyakorikérdésekről tanulták meg ezeket a standard válaszokat, és anélkül ismételgetik, mint egy papagáj, hogy 2 másodpercre használnák az agyukat.

Szóval... kívánom ezeknek az embereknek, hogy hasonló helyzetbe kerüljenek!

Nem, ne őket jelentsék fel, nem akarok rosszat senkinek!

Ők jelentsenek fel másokat! Hogy szerezzenek egy kis élettapasztalatot arról, hogyan működik a világ! És nézzék meg, mi lesz a feljelentésből néhány év alatt!

jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyedet se felejtsd akkor feljelenteni, hogy olyan kerékpárt kényszerit rád, amire nem lehet megfelelő látási viszonyokat biztositó lámpát szerelni.
jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"A munkahely biztosította ezeket a bicajokat. De szabályokba vetteték ott, hogy csak az ő általuk kijelölt világító prizmák kerülhetnek fel🤦‍♀️"

Na persze, mikor fillérekért vehetsz olyan lámpát,amit szilikon pánttal kell rögzíteni, és nyomtalanul lehet a biciklin.

jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%

Én a helyedben nem jelentgetnék senkit az első körben mert te sem vagy makulátlan.

Rendben, józan paraszti ész, hogy ha az úttest nem járható, akkor bizony a járdán megy az ember de ezzel szabályt szegsz tehát kifogásolható. Azon a járdán sétáltahatták volna azt a kutyát pórázon is... Akár hogy is nézem, ha azon a bicajon nincs annyi világítás, hogy egy nagy testű (vizsla) kutyát észre vegyél akkor közveszélyes vagy: bárkit elüthettél volna aki arra talál tévedni.

Tehát én a helyedben első körben beszereznék valamilyen világítást ha sötétben járok haza ha a bicajon nem rögzíthetem, akkor fejlámpát aminek elég erős a fénye, hogy legalább addig ellássak, hogy biztonságosan tudjak közlekedni.

Aztán megkeresném a szomszédot, és barátságosan próbálnám tálalni, hogy a kutyája kiszökött és elém ugrott. Szerencsére nem történt senkinek komoly baja, de nagyon kérem, hogy a komolyabb balesetek elkerülése végett javítsa meg a kerítést mielőbb.

Ha úgy látnám, nem működik együtt, azt is megemlíteném, hogy mindannyiunk testi epsegenek érdekében kénytelen leszek feljenetést tenni ha legközelebb felügyelet nélkül látom a kerítésen kívül kószálbi az ebet...

jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Komolyan,an egy ennyiért jelentgetőzni gyerekesség. Értelmes, felnőtt ember módjára meg kell beszélni az ügyet. S komolyan a polgármesteri hivatalnak mitől lenne baja amiatt, hogy te sötétben, a járdán elüttél egy kutyát? Röhejes már az emberek naivitása, normális helyzetben a hatóságok is egyet kacagnak ezen az eseten és mennek tovább. Szerencsére nem lett bajod, és intézd el a szomszéddal az esetet. Nem kell egyből a törvényt hozni fel...🤦‍♀️
jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

" te sem vagy makulátlan"


Na igen, a rendőrséget, biztosítót, KRESZ szabályokat, stb... nem érdeklik az egyes cégek egyéni rendelkezései, milyen világítást enged, vagy nem enged.

Őket 1 dolog érdekli, betartod e a szabályokat, jelen esetben, megtettél e mindent a biztonságok közlekedésért.

Senki nem kötelez rá, hogy márpedig kerékpárral közlekedj, akkor is, ha arra alkalmatlan akár az útfelület, akár a látási viszonyok.


A KRESZ szabályok magasan űberelik a céges előírásokat, ha mindkettőt be akarod tartani, akkor tolnod kell a kerékpárt magad mellett.

A rendőrséget pláne csak a büntetés behajtás érdekli, pont nem fogják érdekelni a kifogásaid.


pl.:


[link]

jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%

közvilágítás sincs? azért egy vizsla elég nagy, full a sötétben tekersz?


Oke a szomszéd is hibázott kutya nem lehet az utcán,de ha ennyire sötét van arra rosszak a látási viszonyok, akkor minimum egy fejlámpát beszerezhettél volna.


Akár embernek is neki mehettél volna vagy nagyobb kő,esetleg valami mélyedés bármibe eleshettél volna,most ez egy pech,hogy éppen a kutyának mentél neki.

jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A szomszédnak úgy kell tartania a kutyáját, hogy az ne szökhessen, ez az ő része.

Te meg a saját biztonságod érdekében vegyél egy fejlámpát vagy fejlámpás sapkát, egyik sem drága, nekem is van. Nem csak ilyen helyzetekre, hanem úgy egyáltalán hasznos kiegészítő, és a munkahelyed nem szólhat bele.

jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!